Książka trafiła w nasze ręce całkowicie przypadkiem. I przepadłam w niej bez reszty. Córeczka jest jeszcze zbyt malutka na zrozumienie jej. Ale już wiem, że to będzie nasz hit! Tylko musimy do niej dorosnąć.

Recenzja książki „Co to znaczy…”

To co zwróciło moją uwagę to niebanalna grafika. Sugerując się wyłącznie podpisem. 101 zabawnych opowieści o wybranych powiedzeniach. Próbowałam bez czytania wpierw po samych obrazkach rozszyfrować ukryte w książce związki frazeologiczne. Jedynie kilka się udało. Nie ma co ukrawać blamaż na całego! A Wy pokusiliście się o taką zabawę?

Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke. Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca wielu bajek i opowiadań dla najmłodszych. Laureat prestiżowych nagród. Jego twórczość doskonale odzwierciedla zrozumienie psychiki dziecka. Jest niebywale nasycona ciepłym humorem. Ponadto Pan Grzegorz jest scenarzystą programów: Budzik, Ciuchcia, Podwieczorek u Mini i Maxa jak również seriali telewizyjnych.

Książka jest solidnie opracowana. Wstęp to przedstawienie bohaterów którzy występują w książce. 10 osobowa rodzina to już zacna gromadka, która będzie nam w bardzo klarowny sposób tłumaczyła znaczenie najpopularniejszych związków frazeologicznych. Dodatkowo okraszone adekwatną grafiką. Dziecko znacznie łatwiej przyswaja treść z obrazkiem. A ta książka dodatkowo jest lekturą szkolną, którą dzieci uwielbiają. Dzięki niej znacznie łatwiej mogą rozszyfrować wyrażenia często używane przez dorosłych. Historyjki pełne humoru i wrażliwości są doskonałą formą nauki. Niejednokrotnie czytając opowieści śmiałam się w głos zbudzając zainteresowanie otoczenia. Ale również odkryłam znaczenie: budować zamki na lodzie czy niebieski ptak.

„Co to znaczy…” moja opinia

Książka została wydana w 2002 roku. I z ogromną przykrością stwierdzam, że o 8 lat za późno. Choć w podstawówce mieliśmy równie ciekawe lektury. To jednak z „Co to znaczy…” zdecydowanie łatwiej by się rozumiało i przyswajało zawiłości związków frazeologicznych. Nauka poprzez zabawę? Jestem na tak. Mimo swoich lat (86r). Książka zachwyca mnie bezgranicznie. Doskonała narracja sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Myślę, że niejednokrotnie będę do niej wracać i z uporem maniaka starać się czytać mojemu dziecku. Choć na chwilę obecną, nic z tego nie będzie rozumieć. Ale przewagą jest to, że historyjki są pełne dialogów. A to już wstęp do świetnej zabawy głosem.

Szczegóły:
Autor: Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo: Literatura
liczba stron: 96
Cena już od 13 zł. Znajdź najlepszą ofertę książki

Autor

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam serdecznie!

1 Comment

  1. Trzeba przyznać, że my lubimy się z tą książką bardzo bardzo mocno! Szczególnie warta posiadania kiedy ma się dzieci i wkraczają wiek kiedy wszystko je interesuje i chcą mieć odpowiedź tu i teraz. Polecam serdecznie jako fanka książek również inne pozycje tego autora, a prawdziwy mol książkowy powinien mieć również w swojej biblioteczce kilka zakładek do książek, aby nie niszczyć kartek np: stąd https://artyferia.pl/katalog/dom-akcesoria-zakladki-do-ksiaze nie musi być nudną kartonową karteczką ba aktualnie oferowane zakładki do książek są metalowe, skórzane czy nawet drewniane!

Napisz komentarz