O fascynacji chusteczkami h2owipes pisałam już na blogu. I zdania nie zmieniam. Są znakomite. Jednakże w listopadzie miała miejsce premiera ich nowej odsłony. Z pewnością na stałe zagości w ofercie wszystkich sklepów po wyprzedaniu poprzedniej wersji h2owipes. Więc pozostaje cierpliwie czekać. Zmianie uległa nie tylko szata graficzna, ale również…?

h2o wipes jeszcze bardziej nasączone?

Tak! Choć waga wskazuje, że nowa formuła jest cięższa o jedyne 2 dag. Uwielbiam takie detale jak waga, wielkość, zapach. Więc raportuję ochoczo, iż poprzednia wersja chusteczek (w opakowaniu 72 sztuki) warzyły 33 dag, zaś nowa wersja chusteczek (w opakowaniu 72 sztuki) warzy 35 dag. Te niepozorne gramy faktycznie robią różnicę. Chusteczki są bardziej wilgotne. Dodatkowe krople wody sprawiają, że pielęgnacja niemowlęcia staje się jeszcze łatwiejsza oraz przyjemniejsza. A wydawało mi się, że lepiej już być nie może. A jednak lab4baby sprawiło prawdziwą niespodziankę. Udoskonalając swoje już i tak doskonałe chusteczki.

h2o wipes skład

Skład chusteczek pozostał bez zmian.

  1. Woda
  2. Ekstrakt z pestek grejpfruta
  3. Gliceryna
  4. Witamina C
h2o Wipes skład

Ogromnym atutem chusteczek jest krótki i naturalny skład. Tylko 4 składniki które doskonale sobie radzą z higieną, nawilżeniem oraz bezpieczeństwem naszego maluszka. Aby zachować równomierną wilgotność chusteczek co jakiś czas należy rotować opakowanie. Odwracanie to nic innego jak ułatwienie krążenia wody między chusteczkami. Nowa szata graficzna jest przeurocza. Zamykanie i otwieranie pozostało bez zmian podobnie jak faktura chusteczek. Chusteczki są bardzo wydajne i przemiłe w dotyku. Każda mama chce dla swojego dziecka to co najlepsze. I takim wyborem są właśnie chusteczki nawilżane, które nie zawierają substancji zapachowych, antyseptycznych oraz barwników.

chusteczki nawilżane dla niemowląt

lab4baby h2owipes baby

  • H2o wipes chusteczki nasączane czystą wodą 72 sztuki w opakowaniu
  • przed otwarciem sprawdź datę ważności
  • po otwarciu zużyć do miesiąca.
  • przechowywać w suchym oraz chłodnym miejscu

Aktualizacja! informacji o chusteczkach H2oWipes 8.03.2022

H2oWipes nowy skład i system zamykania.

Chusteczki w nowej odsłonie miały swoją premierę 4 września 2020 roku. Do tej pory nie miałam potrzeby sięgania po nie, więc nie byłam na bieżąco z nowościami marki lab4baby. Kiedy jednak chusteczki h2o trafiły w moje ręce, nie mogłam przejść obok nich obojętnie. Warto przyjrzeć się im na nowo, bo zmienił się nie tylko skład i opakowanie, ale także termin przydatności produktu od momentu otwarcia opakowania.

Opakowanie chusteczek w tej wersji jest ogromnym atutem. Plastikowa pokrywka posiada bardzo dobrej jakości zatrzask, który bezsprzecznie przedłuża świeżość i trwałość produktu.
Jeśli chodzi o okres trwałości chusteczek. Poprzednia wersja chusteczek po otwarciu powinna zostać zużyta w ciągu 30 dni. Obecne chusteczki, jak widać na zdjęciu powyżej, dzięki szczelniejszemu zamknięciu mają okres trwałości do 3 miesięcy.
Chusteczki są solidnie nasączone wodą. Tekstura samych chusteczek również wydaje się nieco inna niż w poprzedniej wersji, ale to tylko moje odczucie. Są niezwykle delikatne jakby jedwabiste. Łatwo się je wyciąga, jedną po drugiej.
Skład chusteczek uległ zmianie o śladowe ilości benzalkonium chloride. W takich ilościach nie zmienia on jakości i bezpieczeństwa chusteczek. Można więc śmiało ich używać. Zapach chusteczek nie uległ zmianie i pachną tak samo jak poprzednie wersje bez dodatku benzalkonium chloride. Lub mi się trafiła tak dobra partia.
Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości producenci chusteczek pomyślą również o zmianie surowca z którego zrobione jest opakowanie chusteczek i zamiast „other” będzie PP lub HDPE
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz