• Trefl to Polska marka z której powinniśmy być niezmiernie dumni.
  • Powstała w 1985 roku i przez dłuższy czas funkcjonowała jako mała rodzinna firma produkująca puzzle oraz gry planszowe. Jej założyciel Kazimierz Wierzbicki pełni po dziś dzień ważną rolę w firmie jako wiceprezes zarządu Trefl S.A. Produkty Trefl sprzedawane są do blisko 50 krajów na całym świecie.
  • Przełomem dla firmy staje się rok 1991 w którym to głównym partnerem licencyjnym staje się The Walt Disney Company. I trzeba przyznać, że z racji mojego wieku mogę powiedzieć, że byłam naocznym świadkiem dynamicznego rozwoju firmy jak również ich pierwszego hitowego produktu po podpisaniu współpracy z Disney bowiem doskonale pamiętam puzzle z kaczorem donaldem i wędką. Ba miałam przyjemność je posiadać i mocno z rodzeństwem „maltretować”. To był absolutny luksus oglądać w telewizji Kaczora Donalda i mieć puzzle z jego wizerunkiem.
  • W 1998 roku Trefl wraz z Krakowskimi Zakładami Wyrobów Papierowych łączą siły tworząc KZWP Trefl – Kraków i nie przerywają produkcji kart.
  • W 2004 roku firma zaczyna produkować na licencji Disneya puzzle 3D z wyłączeniem na całą Europę.
  • Kolejnym przełomem firmy staje się rok 2009 w którym zaczynają produkcję w nowoczesnej pracowni wykrojników oraz i przede wszystkim powstaje automatyczna prasa do puzzli.
  • Zaś kilka lat później w 2014 roku zostaje otwarte studio filmów animowanych w którym zostaje stworzony bardzo uroczy serial dla dzieci pod tytułem „Rodzina Treflików”. A Ty znasz Trefliki?
  • W 2015 roku to rok okrągłych jubileuszy firmy mianowicie: 30 -lecie Trefl SA, 20 -lecie Trefla Sopot SA, 10 -lecie Trefla Gdańsk SA. 7 -lecie PGE Atomu Trefla Sopot SA. Nie wspominałam o spółkach sportowych firmy bowiem o tym można poczytać na stronie producenta skupiłam się wyłącznie o rozwoju produktów dla dzieci.
  • Logo marki Trefl również ewoluowało na przestrzeni lat 4 razy przy czym ten 4 raz cieszy nasze oko na opakowaniach produktów od 2011 roku. Jak można się domyślić logo od samego początku istnienia firmy bazuje na karcianym symbolu trefl. ( zdjęcie również dostępne na stronie trefl – https://sklep.trefl.com/grupa-trefl#history)

Zabawki trefl wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

W ofercie znajdują się wysokiej jakości Trefl puzzle, karty, gry planszowe dla dzieci i dorosłych oraz zabawki dla najmłodszych. W linii produkcyjnych firmy schodzi blisko 20 mln różnych wysokiej jakości produktów. Co ciekawe linia produkcyjna firmy obejmuje również zabawki Vtech, BrickTrick klocki konstrukcyjne oraz wiele więcej. Nie miałam pojęcia o Vtech co mnie ogromnie cieszy bowiem mamy użytkowaną po dziś dzień genialną kostkę aktywności.

Trefl kładzie ogromny nacisk na jakość swoich produktów. Dokłada wszelkich starań, aby wykorzystywane komponenty do ich tworzenia były bezpieczne. Potwierdzają to wielokrotnie atesty oraz certyfikaty. Przykładem są również drewniane zabawki które kolorowane są nie toksycznymi farbami. Osobiście mogę napisać, że jestem bardzo zadowolona ze wszystkich produktów jakie posiadamy ze znaczkiem Trefl. Oczywiście większości są to trefl baby puzzle jednak to nie umniejsza niczemu tym bardziej, że to właśnie one są dzień w dzień wykorzystywane do zabawy i ważne jest, aby były trwałe i takie właśnie są! Ponadto mamy z trefl karty – gra piotruś ze świnką peppą – bardzo ciekawa i rozwijająca forma zabawy. Z Trefl gry bardzo lubimy 5 sekund opakowanie w kolorze pomarańczowym, Już nie wspominając, że w domu rodzinnym cała półka wypełniona trefl puzzle 1000! Od krajobrazów, zwierzęta domowe dzikie, po kreskówki.

Produkty Trefl są dostępne praktycznie w każdym sklepie zasadniczo głównie pod postacią puzzli oraz kart szczególnie w tych mniejszych osiedlowych sklepikach zaś w większych centrach handlowych i sklepach dedykowanych dla dzieci można wybierać produkty z bogatej oferty marki Trefl. Zabawki tej marki można również kupić w firmowym sklepie. Trefl sklep oferuje całą paletę swoich produktów w jednym miejscu, więc jest w czym wybierać. Z racji, że jest to nasza Polska firma z siedzibą w Sopocie i nadal w polskich rękach (na kwiecień 2020 r) warto wypatrywać produkty na sklepowych półkach które zostały wyprodukowane w naszym kraju. Wspierajmy to co nasze tym bardziej, że jest doskonałej jakości.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz