Chusteczki WaterWipes Soapberry z wyciągiem z orzechów mydlanych to najnowsza propozycja firmy WaterWipes i bardzo ciekawa alternatywa dla sztandarowego produktu Water Wipes z ekstraktem z pestek grejpfruta. Chusteczki WaterWipes nasączane czystą wodą szturmem zdobyły zaufanie i zachwyt mam w naszym kraju. I jest to zrozumiałe gdyż cechują się ultra krótkim składem co sprawia, że o bardziej ekologiczne i bezpieczne produkty dla niemowląt nie będzie łatwo. Doskonale się sprawdzą w pielęgnacji delikatnej skóry małych alergików jak również u dorosłych osób. Ale czy na pewno są takie idealne?

waterWipes

Chusteczki WaterWipes zapach

Chusteczki WaterWipes Soapberry pachną dość osobliwie, ale przyjemnie. I w przeciwieństwie do Water Wipes z ekstraktem z grejpfruta mimo, że w składzie również posiadają śladowe ilości benzalkonium chloride to nie wyczuwa się chloru co jest ogromnym plusem. Niestety przez ten dodatek, byłam zmuszona zrezygnować z chusteczek water wipes z ekstraktem z grejpfruta bo zapach, który wyczuwalny jest już w momencie otwarcia chusteczek mnie mdlił. Aktualnie używamy chusteczki nawilżane h20Wipes polskiego producenta.

Poprzednia wersja chusteczki WaterWipes z ekstraktem grejpfruta nie posiadały tego składnika jak również zapach był przyjemniejszy praktycznie bezwonny.

Jednakże trzeba wiedzieć, że składnik ten nie zmienia funkcjonalności i jakości więc nie ma obaw co do używania ich. I nadal są to jedne z najlepszych dostępnych chusteczek na naszym rynku do pielęgnacji niemowląt.

Chusteczki WaterWipes jakość

Chusteczki nie podrażniają i nie uczulają! Zarówno Water Wipes jak Water Wipes Soapberry są solidnie nawilżone oraz wykonane z gładkiej bawełny. Bardzo przyjemne w dotyku, elastyczne oraz trwałe nie strzepią się. Pielęgnacja nimi jest bardzo komfortowa i wygodna choć przy końcówce chusteczek w opakowaniu nadmiar wody bywa irytujący, ale są też tego plusy gwarancja skrupulatnie umytego bobasa ;). Choć osobiście lubię nieco suchsze chusteczki przy pielęgnacji maluszka to do przecierania buźki czy rączek na placu zabaw/ w restauracji są wybawieniem. Nie należy chusteczek spłukiwać w toalecie.

WaterWipes opinia

Chusteczki z opakowania wyjmuje się pojedynczo zaś sporym mankamentem chusteczek jest przeźroczysty plastikowy moduł otwierania/zamykania opakowania. Przy końcówce chusteczek w opakowaniu zamykanie staje się dość luźne. Ale zdecydowanie trwalsze jest od tradycyjnych foliowych nalepek (takie zamykanie również było w poprzedniej wersji WaterWipes), które tracą swoją elastyczność i przyczepność po zaledwie kilkunastu wyciągnięciach chusteczek.

Opakowanie z chusteczkami waży 50 dag więc jest znacznie cięższe od konkurencyjnych produktów co świadczy o solidnym ich nawilżeniu.

Choć mogą być i ciemne strony tego atutu :o) bowiem chusteczki włożone luzem do torby z akcesoriami dla naszego maluszka mogą nam sprawić mokrego kleksa :o) Pod naciskiem sąsiadujących przedmiotów woda w minimalnym stopniu może ujść z opakowania dlatego warto zaopatrzyć się w dedykowane etui na chusteczki nawilżane. Nie koniecznie musi być drogie i na suwak. Jeśli chcemy ekonomiczny i równie estetyczny pojemnik na chusteczki wystarczy zakupić zielone* chusteczki marki Baby Dream dostępne w Rossmann z plastykowym pudełkiem do którego możemy umieszczać właśnie nasze ulubione WaterWipes. Zaleca się, aby chusteczki były równomiernie nawilżone należy odkładać jej naprzemiennie stronami. I co najważniejsze zużyć do 4 tygodni od otwarcia. Optymistyczna data trwałości bowiem przy niemowlaku takie opakowanie 60 chusteczek wystarczała nam na 10 – 14 dni.

WaterWipes skład

Chusteczki WaterWipes to 99,9% czysta woda z dodatkiem 0,1% ekstraktu z grejfpruta. Zawiera śladowe ilości benzalkonium chloride 0.002%

WaterWipes SoapBerry skład

WaterWipes SoapBerry zostały wzbogacone o nowy składnik: ekstrakt z orzechów mydlanych ( piorących). Jednakże nadal 99,9% to czysta woda zaś 0.1% to ekstrakt z grejpfruta oraz orzechów mydlanych (piorących). Składnik ten jest bardzo delikatną naturalną nie wysuszającą substancją czyszczącą. Te chusteczki to doskonały przyjaciel starszych niemowląt które odważnie i dynamicznie eksplorują otaczający świat.
*Chusteczki zawierają śladowe ilości benzalkonium chloride, jednakże nie jest podany procent na opakowaniu jak w przypadku WaterWipes

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz