Witaj Zimo! Stojąc w oknie i oglądając ten śmiały spektakl śnieżny poczułam swoistą magię świąt. A dziś przecież jeden z wyjątkowych dni w grudniu – Mikołaj. Lepszej scenerii na odwiedziny świętego nie można sobie wymarzyć.

Prószący śnieg za oknem to również doskonała okazja, aby zacząć robić śnieżynki z papieru. Do dekoracji okien czy śnieżnych chmurek o czym niebawem również napiszę. Jeśli zastanawiasz się – jak się robi śnieżynki z papieru zapraszam Cię do dalszej części wpisu. Jedynie uprzedzam nie będą to śnieżynki z papieru do druku, a do wycięcia!

Śnieżynki z papieru krok po kroku

Gwiazdki/śnieżynki z papieru nie są trudne wykonaniu. Ja wykorzystałam do ich zrobienia papilotki do babeczek/muffinek. Z papieru ksero nie wychodzą mi tak kształtne i relatywnie jest mniej ścinek. Ponadto nie będę czarować nie pokażę Wam jak zrobić zawansowane śnieżynki z papieru, śnieżynki 3d z papieru, a proste śnieżynki z papieru. Które samodzielnie wytnie Wasze dziecko i będą piękną ozdobą.

Przygotuj: kolorowe lub białe papilotki do muffinek, nożyczki, ołówek. Ja papilotki kupiłam w Rossmann 200 sztuk kosztowały 8 złotych. Mają w ofercie białe oraz kolorowe.

śnieżynki z papieru dla dzieci
Papilotkę rozprostuj na płasko dłonią na blacie. Może się delikatnie uwypuklać na środku, ale nie ma to większego znaczenia na efekt końcowy. Jeśli chcecie możecie dzień wcześniej włożyć do książki rozłożone papilotki. Nazajutrz wyjmiecie sztywniutkie niczym wyprasowane.
śnieżynki z papieru jak złożyć
Papilotkę składamy na pół
W kolejnym kroku składamy prawy bok do środka tak precyzyjnie, aby lewy idealnie zachodził na prawy i nie było luki.
O dokładnie tak ma być złożone. Tak złożona pozwoli Wam stworzyć śnieżynkę z 6 ramionami* Jeśli chcecie, aby śnieżynka miała 12 ramion” złóżcie jeszcze na pół. Ja akurat to pominęłam, bo chciałam pokazać, że śnieżynka z 6 ramionami również jest efektowna.
Następnie warto sobie narysować ołówkiem esy floresy, które potem nożyczkami wytniemy. Ale możecie ołówek pominąć w tym kroku i wycinać spontanicznie.
Tu mamy już wyciętą śnieżynkę pozostaje gumką do mazania zmazać ołówek i rozłożyć.
Nagranie pozostawia wiele do życzenia jednak nie da się estetycznie nagrywać jedną ręką, a drugą rozkładać śnieżynkę ;o)
Gotowa wycięta śnieżynka z 6 ramionami. Jak widzicie na zdjęciach dzięki papilotkom i odrobinie fantazji można osiągnąć ciekawy wzór śnieżynki z papieru.

Warto eksperymentować i kreślić ołówkiem różne zaokrąglenia i dodatkowe wcięcia. Tak przygotowany szablon śnieżynki łatwiej będzie wyciąć Twojemu dziecku. Śnieżynki z papieru dla dzieci znakomicie usprawniają motorykę małą, precyzyjne posługiwanie się nożyczkami. Wzmacniają kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Jestem bardziej niż pewna, że dając dziecku nożyczki i papilotki w spokoju wypijcie nie tylko ciepłą kawę, ale zjecie również słodkie ciasteczko. Ta niepozorna zabawa potrafi zainteresować najbardziej rozbiegane maluchy na bardzo długi czas.

W przypadku śnieżynek z papilotek bardzo komfortowo się wycina je dziecięcymi nożyczkami do paznokci.

Ciekawostka dla fanów wypieków: Czytacie etykiety na papilotkach do wypieków? Jeśli nie to warto. Na większości opakowaniach papilotek pisze informacja jedynie wskazująca maksymalną temperaturę pieczenia. Natomiast niedawno zakupione papilotki w Auchan na opakowaniu mają informacje nie tylko o temperaturze, ale również maksymalny czas wypieku. Intrygujące :o)

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz