Książka „Elementarz Przyrodniczy” wydawnictwa Ameet to fascynująca niedługa podróż przez świat przyrody stworzona specjalnie dla dzieci w wieku 3 lat z najpopularniejszymi postaciami z bajek. To prawdziwy skarb dla przedszkolaka, który dopiero zaczyna zgłębiać tajemnice otaczającego go świata.

Odkrywanie przyrody przez przedszkolaków

Książka ta jest bardzo dobrym narzędziem do nauki i zabawy dla najmłodszych. Już od pierwszych stron maluchy zostają zauroczone pięknymi ilustracjami, przedstawiającymi różne aspekty przyrody, takie jak cza, owady, pogoda, w oceanie w lesie i wiele innych. Kolorowe i piękne ilustracje z pewnością przyciągną ich uwagę zaś obecność Olafa, Arielki, Myszki Miki czy Pluto zachęcą do dalszego eksplorowania elementarza.

Książka edukacyjna dla 3 latka

Elementarz przyrodniczy jest z nami już dobre 2 lata i jest nie do zdarcia. Bardzo dobra jakość wykonania, kartonowe grube strony jak również wysokiej jakości druk jest ogromnym atutem tej książki. Ponadto Elementarz przyrodniczy nie tylko wizualnie zachwyca, ale również jak wyżej wspomniałam oferuje mnóstwo ciekawych informacji. Każda strona zawiera krótkie, przystępne opisy dostosowane do poziomu zrozumienia trzylatka. Autorzy potrafili zadbać o to, aby treści były interesujące i dostosowane do najmłodszych czytelników.

Elementarz przedstawia uproszczoną informację skąd pochodzi miód czy mleko, ale nie ma w tym krzty przekłamania. Proces produkcji jest idealnie dostosowany do postrzegania świata przez 3 latków.

Podsumowanie: W mojej opinii Elementarz przyrodniczy wydawnictwa Ameet to warta uwagi książka, która wprowadza maluchy w fascynujący świat przyrody w zabawny i edukacyjny sposób. To idealny prezent dla małych odkrywców, którzy chcą poznać tajemnice natury. Z pięknymi ilustracjami, ciekawymi faktami ta książka zapewni efektywną zabawę i naukę.

Ps: Biorąc pod uwagę również atrakcyjną cenę w stosunku do jakości wykonania, książka ta jest również doskonałym wyborem na prezent dla dziecka. Wybierając się w odwiedziny do rodziców trzylatka, zamiast kupować dziecku słodycze, zawsze lepszym wyborem będą książki, malowanki czy proste zestawy klocków Lego.

Informacje podstawowe:
Wydawnictwo: Ameet
Tytuł: Disney Maluch Elementarz Przyrodniczy
Rok wydania: 2019

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz