Książka edukacyjna o przyrodzie „Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” to bardzo fajna książka, która powinna znaleźć się w dziecięcej biblioteczce. Znajduje się w niej wszystko, co małe dzieci potrzebują, by poznać fascynujący świat zwierząt, zarówno tych, które spotykają na co dzień w swoim otoczeniu, jak i tych, które żyją na wolności, również na innym kontynencie.

Odkryj fascynujący świat zwierząt – Recenzja książki

Najpierw muszę podkreślić, jak zachwycające są ilustracje w tej książce. Każda strona przyciąga uwagę dzieci dzięki pięknym, kolorowym i czytelnym zdjęciom. Fotografie zwierząt zostały wybrane z ogromną starannością, aby były łatwo rozpoznawalne przez najmłodszych czytelników. Dzieci mogą z przyjemnością przeglądać strony, wskazywać palcem swoje ulubione zwierzęta i zadawać pytania, które pomagają im zrozumieć różnice między poszczególnymi gatunkami.

Krótkie, przystępne teksty opisujące cechy charakterystyczne każdego zwierzęcia są napisane w sposób przemyślany i interesujący dla dzieci. Autorka (Marta Kotecka) doskonale rozumie, jakie pytania mogą nurtować maluchy, i udziela na nie klarownych odpowiedzi. Dzięki temu dzieci nie tylko uczą się rozpoznawać zwierzęta, ale także poznają fascynujące fakty o ich życiu. To również świetny sposób, by rozwijać zasób słownictwa i ciekawość świata u najmłodszych czytelników.

Polecana książka dla dzieci: Moja pierwsza encyklopedia zwierząt

Książka „Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” to nie tylko fajna rozrywka, ale także edukacyjne narzędzie. Dzieci nie tylko rozpoznają zwierzęta, ale także uczą się o ich zwyczajach, środowisku życia i innych ciekawostkach. To wspaniała okazja do rozmów z dziećmi na temat świata przyrody i przybliżenia im wartościowego kontaktu z naturą.

Książka została starannie wydana, a twarda oprawa i kredowy papier dodają jej jakość. Nie tylko będzie gwarantować dawkę wiedzy, ale również pięknie prezentować się na półce.

„Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” to książka, która myślę, że zachwyci zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Z każdą kolejną stroną nie tylko dzieci, ale i dorośli uczą się czegoś nowego. Bo trzeba otwarcie napisać nie znamy wszystkich zwierząt i ich ciekawych cech. Sama nie wiedziałam, że wydry świetnie biegają po lądzie, ale równie szybko się męczą. Czytanie tych skondensowanych informacji o zwierzętach jest więc nie tylko ciekawą zabawą, ale też szansą na edukację i rozwijanie pasji do przyrody od najmłodszych lat. Serdecznie polecam ją wszystkim małym odkrywcom przyrody!

Informacje o książce:
Tytuł: Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
Wydawnictwo: Publicat
Okładka: sztywna
ilość stron: 221
Cena: już od 23 złotych

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz