Książka „Mam 5 lat. Historyjki w sam raz dla mnie” to wyjątkowy zbiór opowiadań stworzony specjalnie dla pięciolatków, który pozwoli im odkryć na nowo przygody ukochanych bohaterów. Vaiana, Piotruś Pań, Robin Hood, zwierzaki ze Zwierzogrodu, Elsa z „Krainy lodu” i rodzinka Iniemamocnych to postacie, które każde dziecko uwielbia. Choć w naszym przypadku najmniejszą sympatią cieszy się opowiadanie o Iniemamocni.

Historyjki w sam raz dla mnie, są pełne wzrotów akcji

Historyjki w tej książce są krótkie, zrozumiałe i pełne zwrotów akcji, które zachęcają do ciągłego czytania i odkrywania, co wydarzy się dalej. Dzieci będą zafascynowane przygodami swoich ulubionych bohaterów i nie będą mogły się doczekać, co stanie się na kolejnej stronie. Muszę przyznać, że sama mocno wciągnęłam się w lekturę i byłam zauroczona przygodami do tego stopnia, że przeczytałam wszystkie opowiadania jednym tchem.

Lubię takie czytanki, ponieważ:

  1. Zainteresowanie: Dzieci uwielbiają postacie z bajek, które widzą na ekranie telewizora czy w kinie. Książki z ich ulubionymi bohaterami są dla nich bardzo atrakcyjne, ponieważ pozwalają na dłuższe i bardziej zaangażowane kontakty z postaciami, które darzą sympatią.
  2. Wyobraźnia: Takie książki stymulują wyobraźnię dzieci. Dzięki opowiadaniom o przygodach ulubionych postaci dzieci mogą przenieść się w świat wykreowany przez autora i tworzyć własne wizje wydarzeń i miejsc.
  3. Nauka i wartości: Opowieści z postaciami bajek często zawierają ważne przesłania i moralne lekcje. Dzieci mogą uczyć się o wartościach takich jak przyjaźń, odwaga, współpraca czy dobroć, obserwując, jak bohaterowie radzą sobie w różnych sytuacjach.
  4. Rozwijanie umiejętności czytania: Książki z postaciami bajek często są dostosowane do poziomu czytania i zrozumienia danego wieku. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności czytania i zrozumienia tekstu.
  5. Rozwijanie pasji do czytania: Wprowadzanie dzieci w świat czytania za pomocą postaci, które już znają i lubią, może sprawić, że polubią czytanie jako formę rozrywki i nauki. To może zapoczątkować ich przygodę z literaturą.
  6. Radość z czytania: Książki z postaciami bajek są zwykle pisane w sposób przyjazny dla dzieci, co sprawia, że czytanie jest przyjemnością. Dzieci mogą cieszyć się dźwiękami słów i obrazami opisującymi przygody swoich ulubionych bohaterów.
  7. Rodzinna rozrywka: Czytanie takich książek może być wspaniałą okazją do spędzania czasu razem w rodzinie. Rodzice mogą czytać dzieciom opowieści, a to tworzy cenne chwile wspólnego spędzania czasu.

Moja opinia Mam 5 lat. Historyjki z bohaterami Disney dla dzieci

Książka kupiona zupełnie przypadkiem w jednym z marketów okazała się ciekawą rozrywką na nudne deszczowe dni jak i bajką na dobranoc. Wybieramy losowo jedną historyjkę i czytam ją na dobranoc, nawet gdy zasypia przed zakończeniem przygody, dokańczam sobie po cichu. Lubię te historyjki mimo, że znam je niemal na pamięć. Książka jest wydana starannie, piękne ilustracje oddające urodę ukochanych bohaterów. Co prawda dla mnie zapach druku pozostawia wiele do życzenia, ale nigdy nie przepadałam za zapachem nowych książek. Cena również jest atrakcyjna jak na to co oferuje.

  • Jeśli pracujesz w przedszkolu i obchodzisz z dziećmi nietypowe dni w kalendarzu np: Dzień Postaci z Bajek ta książka będzie idealna jako czytanka o ulubionych (disneyowskich) bohaterach przedszkolaków. Słuchanie ciut zmienionych przygód świetnie wpłynie na wyobraźnię i dalsze rozmowy w grupie rezolutnych przedszkolaków.
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz