Przypadkiem trafiłam na tę książkę i postanowiłam ją kupić nie tylko dlatego, że porusza kwestie żywieniowe, ale również na jakość wydania. Palce lizać 10 opowieści na lepszy apetyt wydawnictwa Jedność z pewnością umilą czas podczas posiłku dziecka, choć w naszym przypadku sprawdza się o każdej porze dnia. Intrygujący ruchomy talerz pełen warzyw z dwiema dziurkami „co to za cyfra?” oraz „znajdź mnie w książce” umieszczony na okładce zainteresuje najoporniejszego niejadka.

Palce lizać i co dalej?

Książka „Palce Lizać” napisana jest z myślą nie tylko o niejadkach, ale o każdym dziecku, które lubi czytać w sposób niestandardowy i zaciekawieniem pragnie poznawać otoczenie. Magia książki to nie tylko wyjątkowe opowiadania z pięknymi ilustracjami, ale również wspomniany już wcześniej ruchomy talerz pełen warzyw z dwiema dziurkami. Ta niepozorna funkcja sprawia, że książka jest interaktywna znakomicie zachęca dziecko do manipulacji palcami oraz spostrzegawczości. Za każdym razem kręcąc talerzem może wybrać inną przygodę kulinarną o czym poinformuje rysunek oraz cyferka. Barwny obrazek w kółeczku łatwo nasz maluch odnajdzie na specjalnie wyciętym marginesie po prawej stronie w książce.

Filmik prezentuje funkcjonalność ruchomego talerza :o)
palce lizać książka recenzja

Kiedy już mamy zidentyfikowany obrazek w książce możemy przystąpić do czytania dziecku opowiadania. Przygody zielonego groszku, który nie chce być jednak groszkiem bo dzieci go nie lubią próbuje błyskawicznie zmienić się w piękną kolię czy kulki do gry, by po całym dniu niepotrzebnej ucieczki nazajutrz wylądować w zupie, którą z ogromnym apetytem zjadły dzieci. Bo groszek jest pyszny i zdrowy! Perypetie marchewki, która czuła się nieustannie dodatkiem do potraw los sprawił, że w końcu poczuła się gwiazdą i nie na talerzu, ale na głowie…? Podobnie ciekawa sytuacja ma się z kurką Marceliną, która swoją empatią ratuje słońce przed zimnym deszczem otrzymując w podziękowaniu „coś” czym i my delektujemy się prawie każdego dnia. Krówka zaś zrozumie, że jest niezwykle ważnym zwierzęciem, bez którego dieta dziecka byłaby niepełnowartościowa. A wiecie jaką magię kryje w sobie makaron literkowy? To i wiele więcej zostało opisane w tej niezwykłej książce, gdzie czytanie to czysta przyjemność, a gra słów i rymów dopełniają barwne i pełne emocji obrazki.

palce lizać

Prócz ciekawych opowieści, które płynnie łączą elementy fantazji z rzeczywistością uczą również nasze dzieci dystansu do siebie, przełamywanie nieśmiałości, lęku oraz cierpliwości. Ogromnym atutem tej książki jest to, że motywuje dzieci nie tylko do słuchania opowiadań czy czytania samemu jeśli już potrafi, ale do podejmowania dialogu z rodzicem na temat bohaterów oraz bogatych ilustracji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki książce dziecko będzie częściej zaglądać do kuchni i uczestniczyć w przygotowywaniu potraw, a tym samym chętniej będzie sięgać do próbowania nowych smaków.
Jeśli szukacie ciekawej książki dla swojego dziecka lub na prezent to Palce lizać. 10 opowieści na lepszy apetyt jest godna polecenia. Dodam jeszcze, że książka jest fabrycznie foliowana w celu zabezpieczenia w transporcie ruchomego talerza.

Tekst: Joan de Déu Prats i Pijoan
Ilustracje: Ester Liorens i Artiola
Stron: 64
Oprawa: twarda
Format: 240 x 280 mm
Rok wydania:2019
Dla dzieci: 3+

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz