Książka „Niewidzialna nitka” wydawnictwa Jedność dla dzieci to opowieść, która w sposób delikatny i pełen ciepła dotyka ważnych tematów dla najmłodszych czytelników. Główna bohaterka, Nina, zadaje swojej mamie pytanie, do czego służy pępek. To proste pytanie staje się pretekstem do odkrywania głębszych prawd!

Opowieść o odkryciu sekretu pępka przez Ninę nie tylko bawi, ale również wzrusza. Pępek staje się metaforą niewidzialnej nici, która trwale łączy Ninę z jej rodziną i przyjaciółmi, nawet gdy są odległością rozdzielni. Ta metafora pomaga dziecku zrozumieć, że więzi emocjonalne są niezwykle silne, choć czasami niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Historia wiecznej bliskości dla dzieci i dorosłych

Książka „Niewidzialna nitka” wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym wydaniem – twardą okładką, kredowym papierem i fantastycznym sugestywnymi ilustracjami, ale także treścią, która nie tylko dostarcza wizualnych przyjemności, lecz również przynosi duchowe ukojenie. Słowa w niej zawarte działają niczym balsam na serce, łagodząc tęsknotę dorosłego czytelnika. Pełna ciepła i pozytywnych emocji narracja sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Jednakże dla bardziej wrażliwych czytelników, szczególnie poruszająca może być fragment z rozmowy dziewczynki z babcią na temat śmierci.

Jak przetrwać adaptację w przedszkolu?

Książka może również pomóc rodzicom, a przede wszystkim dzieciom w oswojeniu się z pójściem do przedszkola. Nina, kiedy odkryła sekret pępka, widząc zatroskanego chłopca w przedszkolu, tęskniącego za mamą, również i jemu zdradza magię niewidzialnej nitki i to, jak ważny jest pępek. Dzięki tej wiedzy chłopiec rozpromienił się i w końcu zaczął się integrować z grupą, wiedząc, że rodzice niedługo po niego wrócą, a przebywanie w przedszkolu i rozłąka z nimi nie są już tak straszne.

Niewidzialna nitka” to niezwykle piękna opowieść, która nie tylko bawi i wzrusza, ale także niesie ze sobą głębokie przesłanie o miłości, więziach rodzinnych oraz o wartościach, które są trwałe i choć niewidzialne, to niezwykle istotne.

Tytuł: Niewidzialna nitkaWydawnictwo: JednośćPremiera: rok 2022
Autor: Miriam TiradoIlustracje: Marta MorenoLiczba stron: 59
  • Niewidzialna nitka jest nowością od wydawnictwa Jedność dla dzieci, a zauważyłam ją w relacji na IG @skrzacia.mama, która co jakiś czas poleca warte uwagi książki dla dzieci. Nie zwlekałam zakupem ta książka powinna być w każdym domu.
  • Lubię książki wydawnictwa Jedność za wysoką jakość (książki szyte) i treści, które wspierają rozwój umysłowy, edukację oraz rozwój emocjonalny małych czytelników. Poniżesz zobacz recenzje książek na moim blogu wydawnictwa Jedność ;o)

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz