W tej wyjątkowej książce, poprzez zabawne opowieści i barwne ilustracje Cecylka Knedelek, pełna energii i pomysłów dziewczynka, oraz jej wierna towarzyszka, gąska Walerka, zapraszają przedszkolaków oraz ich rodziców do nauki pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc dla dzieci w zasięgu ręki

W książeczce znajdziecie 15 niezwykłych i krótkich opowiastek, które poruszają tematy związane ze zdrowiem i sytuacjami, w których potrzebna jest pomoc.

  • Współpraca i empatia, znajomość numerów alarmowych, zawartość domowej apteczki, jak postępować w przypadku ran, skaleczeń, oparzeń słonecznych czy mechanicznych, a także w przypadku odmrożeń czy zadławienia – to tylko niektóre z zagadnień, które książeczka porusza.
  • Dodatkowo, znajdziecie tam informacje dotyczące ukąszeń, ugryzień, użądleń, przeziębień, bólu gardła czy głowy, kataru, bólu brzucha, złamań, siniaków, otarć, wysypek skórnych, wszy, omdleń oraz zasad bezpiecznej reanimacji.

Książeczka jest nie tylko źródłem praktycznej wiedzy, ale także zachęca do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zdrowia. To doskonała lekcja dla najmłodszych, pokazująca, że mając mało lat można być gotowym do zachowania spokoju czy udzielenia pomocy innym.

Cecylka Knedelek pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków recenzja książki

Książka mnie zachwyciła zarówno formą przekazanej wiedzy dla dzieci, jak i wysoką jakością wykonania. Kredowy papier jak również dobrej jakości druk co przekłada się również na delikatnym zapach. Duże, kolorowe ilustracje nadają książce dodatkowego uroku, przyciągając uwagę najmłodszych czytelników i umożliwiając im lepsze zrozumienie opisywanych sytuacji. Nie ulega wątpliwości, że dorośli, czytając porady Cecylki, na pewno odświeżą sobie podstawowe informacje na temat tego, jak postępować, aby skutecznie pomóc dziecku w sytuacjach nagłych, nie narażając go na dodatkowe szkody. Dodam również, że perypetie bohaterek w książce są tak fascynujące, że dzieci chętnie sięgają po nią. Przykładem tego może być ubiegły tydzień, kiedy wieczorne czytanie Cecylki Knedelek do snu stało się naszą codzienną tradycją. Mam zamiar sięgnąć po kolejne książki z serii Cecylki Knedelek, ponieważ wydawnictwo Jedność dla dzieci oferuje edukacyjne książki, które motywują do odkrywania świata w sposób dostosowany do najmłodszych czytelników. 

Edukacyjna książka dla dzieci o pierwszej pomocy na prezent

Dla dzieci, które uwielbiają ciekawe i humorystyczne opowieści, oraz dla rodziców szukających nowatorskich sposobów przekazywania istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia, ta książka będzie doskonałym wyborem. Dodatkowo, jej przystępna cena czyni ją idealnym prezentem na urodziny, święta, czy nawet bez okazji od cioci czy dziadków. Choć słodycze są smaczne i kuszące jako upominek dla dzieci, książka pozostaje w pamięci na dłużej, szczególnie jeśli jest tak starannie wydana i przekazuje wartościowe treści.

Podsumowanie:

  • Tytuł: Cecylka Knedelek przedstawia Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków
  • Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
  • Ilość stron: 96
  • Data premiery: 2018
  • Wiek dziecka: 3+
  • Format: 215×217 mm/ oprawa twarda
  • Jakość: Bardzo dobra jakość druku i papieru!

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz