„Budowa twojego ciała: Co jest czym i jak działa” to książka, która musiała znaleźć się w naszej biblioteczce z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na autorkę, a po drugie, tematyka książki, której nigdy za wiele w domowej biblioteczce. Biorąc pod uwagę, że tak merytorycznych książek dla dzieci jest jak na lekarstwo, tym bardziej warto sięgnąć po nią. Książka utrwali nam wiedzę, odkryje tajemnice naszego ciała, o których byśmy go nie podejrzewali, i umożliwi nam udzielenie dziecku odpowiedzi na najbardziej zawiłe pytania dotyczące funkcjonowania ludzkiego organizmu.

O autorce książki

Różę Hajkuś (lekarz pediatra) obserwuję na Instagramie od dobrych kilku lat. Obecnie ma ponad 80 tysięcy obserwatorów, a ja zaczęłam śledzić ją, kiedy nie miała nawet tysiąca. Jej wyjątkowe i inteligentne poczucie humoru przyciąga jak magnes, ale przede wszystkim wiedza medyczna, którą się dzieli na swoim profilu.

Czytając książkę nie sposób się od niej oderwać, zwłaszcza że czuć w niej ten sam styl i sposób przekazywania wiedzy medycznej, co na Instagramie. Róża obecnie pracuje nad kolejną książką, i mam nadzieję, że nie będzie to jej ostatnia.

Który z narządów jest najważniejszy?

To właśnie to pytanie od swojego starszego syna zainspirowało Różę do napisania tej książki. Jestem przekonana, że wielu z nas, będąc dziećmi, wielokrotnie nurtowała podobna ciekawość. Ja również doświadczyłam tego dylematu, chociaż w mojej rodzinie brakowało zarówno osoby związanej z medycyną, jak i dostępu do internetu w latach 90.

Dziś trzymam w dłoniach niezwykle ilustrowaną książkę, bogatą w wiedzę medyczną. W której, na samym końcu, znajduję odpowiedź na nurtujące pytanie z dzieciństwa. Jednak zanim dotrzemy do setnej strony, poznajemy nazwy i rolę poszczególnych narządów. Choć ich poznawanie odbywa się w dość nietypowy sposób – ma się wrażenie, że jest się uczestnikiem na widowni konkursu na najważniejszy narząd. Rezolutne dialogi pomiędzy poszczególnymi organami, oraz ich pewność siebie co do własnej wyjątkowości sprawiają, że lektura staje się lekka i przyjemna, a dodatkowo czytelnik otrzymuje solidną dawkę wiedzy.

Budowa Twojego ciała ma następujące rozdziały:

  • Wstęp: Który narząd jest najważniejszy
  • Rozdział 1: Serce
  • Rozdział 2: Płuca
  • Rozdział 3: Nerki
  • Rozdział 4: Wątroba, trzustka, śledziona
  • Rozdział 5: Jelita
  • Rozdział 6: Tarczyca
  • Rozdział 7: Mózg
  • Podsumowanie
  • Miejsce na notatki (dwie strony)

Spójrzcie, jak fantastycznie napisana jest ta książka, która umożliwia dzieciom również na bieżąco doświadczać możliwości swojego ciała.

budowa Twojego ciała książka recenzja dla dzieci Róża Hajkuś

Książka jest rewelacyjna. Obserwując autorkę przez lata w mediach społecznościowych, miałam nadzieję, że jej dzieło będzie wyjątkowe i wyróżni się spośród innych. Nie spodziewałam się kolejnej popularnonaukowej publikacji o ludzkim ciele, która zostanie zapomniana po jednym przeczytaniu. To książka, do której z przyjemnością będą wracać nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, czytając ją raz za razem, bez udawanego zainteresowania. Dodam jeszcze, że jest dedykowana dla dzieci od 6. roku życia, ale sądzę, że nawet 5-latkowie po przeczytaniu pierwszej strony nie będą mogli się powstrzymać od kontynuowania lektury.

„Poniżej zamieściłam linki partnerskie do księgarni, gdzie dostępna jest książka BUDOWA TWOJEGO CIAŁA. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem i zdecydujesz się skorzystać z któregoś z poniższych linków, będę wdzięczna za wsparcie! Korzystając z moich propozycji, nie tylko zapewnisz sobie i dziecku dostęp do edukacyjnej książki, ale także pomagasz mi utrzymać bloga, gdyż otrzymuję niewielką prowizję za każdy zakup dokonany przez poniższy link. Dzięki temu będę mogła dalej dzielić się z Tobą ciekawymi treściami. Dziękuję z góry za wsparcie i życzę udanych zakupów dla Twoich bliskich!”

Jak wytłumaczyć dziecku skąd się biorą dzieci?

Jeśli Twoje dziecko zaczyna zadawać pytania o anatomię, zmysły, budowę zębów czy ciekawi je, skąd się biorą dzieci, warto sięgnąć po książkę „Świat w Obrazkach: Ludzkie Ciało”, która została zrecenzowana na blogu. tutaj. Książka w sposób klarowny i przystępny przedstawia tematykę ciąży oraz narodzin, włączając w to subtelne wyjaśnienie procesu zapłodnienia. Dzięki niej można łatwo rozwiać wszelkie wątpliwości ciekawego przedszkolaka na niezwykle ważny temat.

świat w obrazkach ludzkie ciało książka dla przedszkolaka


Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz