Był sierpień 2018 roku pamiętam choć mało co kiedy pamiętam z taką dokładnością tak to pamiętam bo był upał i mocno nim już zmęczona przeglądając czeluścia internetu szukałam odpowiedniego krzesełka dla mojej pociechy która robiła pierwsze podrygi do rozszerzenia diety. Szukałam praktycznego i mobilnego rozwiązania. Po kilku minutach poszukiwań pokazał się on piękny malinowy Ingenuity no idealny! Ale czy ostatecznie się polubiliśmy?.

Jakie krzesełko do karmienia?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi każdy wybiera według swoich potrzeb, oraz zasobów finansowych. Warto swoje oczekiwania wcześniej dobrze określić, aby po kilkunastu dniach nie musieć kupować kolejnego. Ceny krzesełek są bardzo zróżnicowane od kilku dziesięciu złotych jak np: Antilop do blisko 2000 zł krzesełko do karmienia mimma moon G2. Krzesełko przede wszystkim powinno być stabilne oraz wykonane z bezpiecznych komponentów. Od siebie dodam, że krzesełka wyścielone mięciutkimi tkaninami owszem są miłe dla oka być może wygodniejsze dla dziecka, ale jeśli dziecko je bardzo ekspresyjnie, a ma do tego prawo to dokładamy sobie dodatkowych minut przy jego czyszczeniu. W przypadku zabrudzenia antilop czy ingenuity wystarczy wilgotną ściereczką przetrzeć i już mamy czyste krzesełko.

Krzesełko do karmienia Ingenuity zalety

Przede wszystkim optymalna wielkość jest ogromnym atutem tego krzesełka jak również ergonomiczny kształt. Świetnie wyprofilowane wysokie oparcie stabilizuje dobrze plecy niemowlęcia. Krzesełko do karmienia dedykowane dla niemowląt samodzielnie siedzących, aż do 4 roku życia. Producent zastrzega, że użytkowanie siedziska na podłodze może być przez dzieci do 22 kg, zaś zamontowane na tradycyjnym krześle maksymalna waga dziecka to 15 kg więc mniej więcej do 3 roku życia. Możliwość bezpiecznego zamontowania siedziska ingenuity na krześle dzięki dodatkowym pasom bezpieczeństwa umieszczonym w schowku w podstawie sprawia, że maluch od pierwszych chwil może czuć się pełnoprawnym członkiem rodzinnego posiłku przy stole.

Niestety nie skorzystaliśmy nigdy z tej opcji ponieważ zapomniałam ( a już tak mocno wizualizowałam w głowie piękne obrazki spożywanych obiadków), że nasze krzesła nie mają tradycyjnego siedziska tylko kubełkowe.

I nie ma możliwości bezpiecznego montażu, oczywiście mogłam kupić nowe krzesło, ale co mi po jednym krześle nie pasującym do reszty za milion monet. Więc pozostało jadać razem z dziecięciem na podłodze ona w swoim krzesełku, a my po turecku. Stabilna szeroka podstawa sprawia, że siedzisko mocno przylega do podłogi. Były też dni, że stawialiśmy gwiazdę w tronie na stole, ale z takiej wysokości aż kusiło dziecięciem cisnąć niesmacznymi warzywami na podłogę ooo radości nie było końca :-). Aby nie popełnić mojego błędu na stronie producenta – klik widać jaki typ krzesła jest najlepsze do montażu siedziska. Ja tylko dodam, że krzesło dla dorosłych musi mieć wymiary siedziska nie mniejsze niż 43 cm szerokie 39 cm długie a oparcie niższe niż 25cm, aby bezpiecznie móc zamontować krzesełko 2w1 ingenuity.

Nie dopatrzyłam, że przy robieniu zdjęć nie przełożyłam pasów przez malinową wkładkę. One powinny być przełożone do bezpiecznego przypięcia dziecka.

Krzesełko do karmienia dla niemowląt

Ogromnym atutem krzesełka jest to, że rośnie razem z naszym dzieckiem malinowa wkładka (sztywna pianka) świetnie otula wręcz stabilizuje malca, a w momencie kiedy staje się przyciasna łatwo ją można wyjąć. Dodatkowo krzesełko posiada 3 punktowe pasy bezpieczeństwa. Tacka na posiłek z wgłębieniem na kubek np: doidy jest stabilna po zamontowaniu – można myć w zmywarce. Ponadto tackę można schować do przeznaczonego dla niej schowka pod siedziskiem i wyjąć w każdej chwili kiedy będzie nam potrzebna. Krzesełko z tyłu ma wygodny uchwyt co sprzyja bezproblemowemu przenoszeniu. Plastik z którego zostało wykonane krzesełko dobrej jakości bezzapachowe.

Krzesełko Ingenuity opinie

Niestety brak tradycyjnego krzesła w domu bardzo pokutował, aby móc w pełni komfortowo z niego korzystać. Mimo całej sympatii stosunkowo szybko zaczęłam szukać kolejnego krzesełka, aby móc swobodnie zasiąść przy stole z dzieckiem. Ale jako krzesełko turystyczne ten model będzie spełnieniem oczekiwań. Poręczne zmieści się wśród innych bagaży w aucie. I posiłki na wyjazdach z dzieckiem będę od teraz znacznie przyjemniejsze czy to w hotelowej restauracji czy kawiarni na mieście, jeśli akurat krzesełka będą zajęte przez inne maluszki.

Wracając do meritum tym razem mając już świadomość czego oczekuję od krzesła to nawet dość szybko je znalazłam. Cel był prosty zgrabne niewielkich rozmiarów plastikowe krzesełko, aby łatwo utrzymać w czystości. Przeczesując tym razem blogi innych mam większość sugerowała Antilop z Ikea. Więc postanowiłam zaufać i się nie zawiodłam. Mam również nadzieję, że i mój blog będzie kiedyś pomocny innym nie tylko mamom. Wracając do Antilop z Ikea okazał się naszym wybawieniem do tego stopnia, że zakupiłam dwa krzesełka – jedno zostawiłam w domu, a drugi miałam w mieszkaniu. Moja rozpusta wynikła z atrakcyjnej ceny gdyż udało się kupić krzesełko na olx za 20 złotych w świetnym stanie.

Uważam, że siedzisko Bright Starts ingenuity 2w1 to świetny model dla mobilnych osób,, ale i nie tylko. Podróżując między domem rodzinnym na wsi, a mieszkaniem czułam się komfortowo mając go ze sobą. Poręczne stabilne krzesełko. Wykorzystywałyśmy go nie tylko do spożywania posiłków, ale również układania pierwszych piramid z klocków czy malowania kredkami i wielu innych zabaw. Więc jeśli szukacie siedziska dla niemowlaka to pomyślcie nad tym modelem. Choć jego cena nie jest niska to biorąc pod uwagę różne inne wydatki mniej czy bardziej trafne jakie popełniamy pod wpływem impulsu to to krzesełko rzeczywiście jest dobrą inwestycją. A piszę to dlatego, że mój najdroższy impuls kosztował 320 złotych i wcale nie zachwycił mojego dziecięcia (jest to huśtawka/bujaczek).

Szczegóły:
Producent: Bright Starts
model: siedzisko Inguenity 2w1

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz