Ten pociąg to jest absolutny hit! Otrzymaliśmy go w prezencie od przyjaciółki która doskonale zna naszych ulubieńców bajkowych. Trzeba przyznać, że Biedronka szturmem zdobyła Youtuba ze swoimi słodziakami. A my im tą karierę napędzałyśmy słuchając hopsasanki oraz wieczorynki słodziaków czytane przez polskich aktorów: Wiktora Zborowskiego „ECHO”, Danutę Stenkę „Marzenie” oraz Katarzynę Herman „Katar”

Drewniany pociąg z dźwiękiem Elefun

Pierwsze co zwraca uwagę to dobre wykonanie. Starannie rozmieszone obrazki słodziaków. Klocki dobrze wyszlifowane na rantach i pokryte miłymi dla oka kolorami. Będąc przy farbach i tego, że zabawka jest z drewna naturalnego nie mogę pominąć aspektu zapachu. Pociąg prócz kartonowego opakowania był również zafoliowany. Po usunięciu foli automatycznie zabrałam się za wąchanie – absolutny mój fetysz. I kolejny plus dla firmy Elefun, że wybrali wysokiej jakości komponenty do wykonania zabawki bowiem zapach był minimalnie wyczuwalny mało tego, to był bardzo przyjemny zapach! Woń jest bardzo delikatna i wyczuwalna dopiero po przyłożeniu klocka do nosa, która przypomina mi zapach kredek ołówkowych. Automatycznie powróciłam pamięcią do dzieciństwa i tego, że kiedy mama kupowała mi kredki to był znak, że wakacje się kończą i czas myśleć o szkolnych murach. Przeplecione emocje ekscytacji i żalu zwiastujące koniec beztroskiego leniuchowania. Dodam jeszcze, że na drugi dzień próżno doszukiwać się wakacyjnych wspomnień bowiem klocki całkowicie wywietrzały. Zabawka składa się z 13 klocków różnej wielkości i kształtów, jednego wagoniku oraz lokomotywy. Lokomotywę oraz wagonik można przebudowywać według własnej inwencji twórczej. W każdej chwili sowa Zosia może zostać maszynistą, a bóbr Borys zajrzeć do wagoniku co wyprawia lisek Lucjanek czy zajączek Zuzia. Modułowy system sprawia, że elementy mogą jeździć osobno lub razem tworząc wyjątkową radosną kolejkę.

Jak czyścić drewniane zabawki?

Pielęgnacja drewnianych zabawek jest banalnie prosta wycieramy je suchą ściereczką lub minimalnie wilgotną i wówczas odstawiamy do wyschnięcia. Pod żadnym pozorem drewnianych klocków nie moczymy w wodzie oraz innych substancjach płynnych. Co ważne producent zaleca przechowywanie zabawki z dala od źródła ciepła jak również promieni słonecznych.

Drewniany pociąg z dźwiękiem Gang Słodziaków

Zabawki na baterie czy są bezpieczne?

W instrukcji drewnianego pociągu pisze, aby wyjąc baterie z zabawki jeśli nie korzystamy z niej przez dłuższy czas. Sugestia jest słuszna, aby baterie nie uległy ewentualnej korozji/wylaniu i zabawka nie musiała zostać wyrzucona. Przemawia do mnie to ostrzeżenie i zacznę stosować we wszystkich naszych elektronicznych zabawkach na szczęście mamy ich mało :). Jak już mowa o ostrzeżeniach w instrukcji pisze również o czerwonej diodzie umieszczonej na lokomotywie na którą nie wolno patrzeć. Ja rozumiem kwestia zaglądania do niej przez lupę kiedy jest aktywna. Ale to, że jest ona tam umieszczona ma z pewnością świecić i zwracać uwagę dziecka, a tym samym nie koniecznie na nią jednak spoglądać. Musze przyznać zaintrygowała mnie ta informacja do tego stopnia, że nie spieszę się z zakupem baterii, aby ją uruchomić 😀 I nie przeszkadza mi to, bo mimo że nie wydaje dźwięków to moje dziecię jest zachwycone zabawką.

Adnotacja z dnia 1.03.2020 Nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła dźwiękowych oraz świetlnych modułów jakie posiada zabawka. Wnioski są następujące: Intensywność święcącej żaróweczki jest męcząca dla oczu mimo, że nie patrzy się centralnie w nią tak jak producent ostrzega. System dźwiękowy umieszczony w lokomotywie imituje dość wątpliwej jakości sygnały jakie ma wydawać pociąg. Niestety po aktywowaniu modułu dźwiękowego zabawka mocno traci na użyteczności.

Instrukcja obsługi drewniana kolejka

Drewniane klocki elefun opinie

Pociąg przykuwa uwagę. Moje dziecię po wzięciu w łapki bawiło się nieprzerwanie przez 30 minut to fenomen bo szybko się nudzi. Ale wynika to z tego, że uwielbia budować konstrukcje z klocków. W tym zestawie może aranżować wycieczkę pociągiem po mieszkaniu dla swoich ulubionych bohaterów wydając jednocześnie przy tym uroczo ciuch ciuch ciuch. Podobną frajdę z jazdy po mieszkaniu sprawia drewniany miś janod o którym pisałam Wam wcześniej. Więc jeśli Wasze dzieci nadal są fanami gangu słodziaków to ta zabawka będzie doskonałym podarunkiem. Manipulacja palcami, kreatywność jak również cierpliwość z pewnością będą utrwalane w trakcie zabawy ciuchcią. Zabawka dedykowana dzieciom powyżej 18 miesiąca.

Szczegóły:
Producent: Elefun
Materiał: Drewno
Wymiary: 35x14x8
Cena: już od 45 zł.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz