Z CzuCzu lubimy się nie od dziś, a od dobrych kilku lat. W pokoju mojej siostrzenicy półki zdominowane było przez czuczu. To polska firma z siedzibą w Krakowie. Czuczu doskonale rozwija kreatywność i zmysły małego dziecka na każdym etapie rozwoju, a do tego są w przystępnej cenie. Dziś chciałabym polecić nasz najnowszy nabytek puzzle zwierzątka do pary.

Czuczu Puzzle dla najmłodszych

To co mi się podoba w produktach czuczu to przede wszystkim:

 • jakość wykonania, ( komponenty wykorzystywane do produkcji posiadają rygorystyczne certyfikaty)
 • gruby solidny karton,
 • ładna stonowana grafika dopasowana do wieku dziecka,
 • dla starszaków bardziej jaskrawe i zawiłe,
 • praktyczność produktu,
 • doskonale opracowany stopień trudności do wieku dziecku

Jeśli szukasz pierwszych puzzli dla swojego dziecka to te będą doskonałe. Dwuelementowe puzzle ze zwierzątkami to nie tylko szukanie pasujących do siebie elementów, ale również bardzo ważna umiejętność dopasowywania oraz stymulacja zdolności kojarzenia. Rodzice bardzo często omijają puzzle na sklepowych półkach myśląc, że zwykłe dwa kartoniki nie mają zbyt dużego wpływu na rozwój maluszka – a to ogromny błąd! Puzzle doskonale stymulują koordynację wzrokowo – ruchową oraz tak ważne dla malutkich dzieci umiejętności manualne palców (manipulacja palcami).

Puzzle doskonale wzmacniają w dziecku koncentrację jak również niejednokrotnie wytrwałość w wykonywaniu zadania, a z doświadczenia wiemy, że dwulatki szybko się dekoncentrują jak im coś nie wychodzi i proszą o wyręczenie z manualnej opresji. Wiele rodziców nie świadomie pomaga bez zachęcenia dziecka do podjęcia kolejnej próby. Moje dziecię bardzo często z początkiem układania puzzli czuczu czy puzzle zielona sowa mali przyjaciele próbowało słownie i oczami shreka wyłudzić pomoc, ale widząc, że jest wstanie złożyć poprawnie zestaw zachęcałam słownie do spróbowania, aby może przełożyć puzzel, a może sprawdzić drugim koniuszkiem teraz nie pomnę jak to dokładnie było bo dawno mamy to za sobą, nie mniej nie wyręczajmy dzieci spróbujmy ich zachęcić do podejmowania prób, a radość z ułożonych puzzli u malca bezcenna. Jak widzicie w naszych puzzlach brakuje jednego elementu niestety nie przetrwał próby bezpośredniego kontaktu z dużą ilością wody, ale absolutnie to nie wada produktu żaden puzzel by nie przetrwał dłuższego wodowania.

Puzzle do pary czuczu

Puzzle mimo, że mają pozornie prostą grafikę to doskonale nadają się do podejmowania rozmowy i tym samym zwiększania zasobów słów np:

 • opowiadamy gdzie dane zwierzątko mieszka
 • jakiego są koloru
 • możemy też wspomnieć, że królik uwielbia chrupać koniczynę, a świnka ma balonik, gęś ma na szyi kokardkę i czepek.
 • nauka kolorów które są tłem dla zwierzątek
 • jakie dźwięki wydają konkretne zwierzątka
 • i wiele więcej co nam wyobraźnia podpowie

Układanie puzzli to świetna nauka poprzez zabawę, która w radosnej atmosferze zacieśnia więzi rodzinne już nie wspominając o stymulacji mózgu. Jeśli się zastanawiacie czuczu gdzie kupić to podpowiem, że zasadniczo są bardzo łatwo dostępne widywałam je na poczcie, hipermarketach, smyku. W internecie można niekiedy kupić taniej niż sugerowana cena producenta, ale musicie przekalkulować ew. koszta wysyłki.

Szczegóły:
Seria:
CzuCzu puzzle do pary
Ilość elementów: 20 puzzli
Materiał: tektura
Wymiary puzzla: 13 cmx 6 cm
Cena: katalogowa 19.90

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz