Zaintrygowana licznymi poleceniami, większości od osób, które na co dzień nie zajmują się rekomendacjami książek dla dzieci, postanowiłam zakupić tę książkę. Choć miałam duże oczekiwania, niestety, nie do końca zostały one spełnione. Może po prostu miałam pecha?

101 Jednorożców i wszystko co musisz o nich wiedzieć recenzja książki

Wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało wzorcową kampanię promocyjną, pokazując najlepsze fragmenty książki pełne humoru, które mogłyby roznosić się viralem. Te fragmenty są rzeczywiście zapadające w pamięci np: jak poznać ile lat ma jednorożec, budowa wewnętrzna jednorożca, albo jakie robią kupki, ale reszta książki przypomina mi trochę polskie komedie romantyczne – trailer jest świetny, ale po wyjściu z kina myślisz, że lepiej byłoby wydać te pieniądze na dobrą pizzę.

Książce nie można odmówić barwnej szaty graficznej. Twarda okładka i poszczególne strony są kolorowe i atrakcyjne w ilustracje, co daje duży potencjał do zabawy w wyszukiwankę oraz rozmów z dziećmi o cechach jednorożców, ich umiejętnościach i magii. Sympatyczne opisy i teorie, że jedząc ciecierzycę jednorożce puszczają tęczowe bąki i tym samym wydobywający się strumień powietrza z pupy daje im umiejętności latania, zaś uroczym motywem jest to w jaki sposób tracą róg. Fani dinozaurów poczują się docenieni, że w książce o jednorożcach będą mogli dostrzec triceratopsa czy pteranodona. Wspomnienie i jednocześnie nie wytłumaczenie na czym polega wredność elfów to ciekawy zabieg.

Książka o jednorożcach ma potencjał, by zainteresować nie tylko dziewczynki, ale także chłopców, którzy również uwielbiają jednorożce i otaczającą je magię. Niestety, ma jedną zasadniczą wadę, która znacznie obniżyła mój komfort czytania. Książka nie wiem czy to papier, czy druk wydziela intensywny, nieprzyjemny zapach podczas otwierania i kartkowania. Mam ją już od 36 dni (sprawdziłam w historii zamówienia w księgarni internetowej) i dopiero dziś zmusiłam się do napisania recenzji. Zastanawiam się, czy tylko mój egzemplarz ma ten problem.

Podsumowując, „101 Jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć” ma swoje mocne strony, ale niestety, w moim przypadku trudno jest się nią w pełni cieszyć.

Podsumowanie:
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Autorka: Bogen van der Ruby
Data premiery: 10 kwietnia 2024
Ilość stron: 32
Cena: jest różna ja zapłaciłam 31,79zł
Okładka: twarda z elementami lakierowanymi

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz