Czy marzysz o tym, by nauczyć się rysować konie? Jeśli tak, to mam dla Ciebie wspaniałą nowinę! Niedawno na rynku pojawiła się książka, która krok po kroku wprowadza w tajniki rysowania tych pięknych zwierząt. Co ważne, poradnik ten jest idealny nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Premiera książki odbyła się 28 lutego 2024 roku i od tego czasu zdobyła wielu fanów, w tym i mnie. Mam na półce wiele premierowych tytułów z tego roku, które kupiłam i chciałabym Wam polecić, jednak czas nie zawsze pozwala na szybkie recenzje. Dlatego, choć z lekkim opóźnieniem stopniowo dzielę się z Wami moimi odkryciami. Dziś zapraszam Was do zapoznania się z tym niezwykłym poradnikiem, który pokaże Wam, jak w zaledwie 10 krokach narysować ponad 50 różnych koni z całego świata.

Ciekawostka/fakt: 30 kwietnia obchodzimy w kalendarzu dni nietypowych Dzień Konia, to okazja do poznania bliżej tych majestatycznych zwierząt oraz celebrowania ich roli w historii i kulturze ludzkości.

Rysowanie w 10 krokach konie i kucyki nie było nigdy tak łatwe

Nie znam osoby, która nie lubiłaby koni. Wiele osób miało okazję zobaczyć je z bliska, pogłaskać, czy nawet dosiąść na padoku. Kiedy pracowałam w placówce dzieci miały zajęcia z hipoterapiii. Bardzo się cieszyły na wizyty koni, a szczególnie na moment kiedy mogły wyszczotkować grzywę czy wybrać się na krótki spacer na grzebiecie. Obcowanie z końmi to wyjątkowe i terapeutyczne doświadczenie.

Konie są także częstymi bohaterami bajek, takich jak te z serii Barbie, czy filmów dla dzieci, jak „Mia i Ja”. Nic dziwnego, że fascynacja tymi majestatycznymi zwierzętami pojawia się u dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego cieszy mnie, że powstają takie książki jak ta, która w zaledwie 10 krokach uczy, jak narysować konia swoich marzeń lub ulubionego bohatera z bajki.

Spójrzcie od teraz narysowanie konia różnej rasy nie będzie miało przed Wami tajemnic!

Szybko i sprawnie nauczysz się rysować nogi, głowę, oczy tułów, uszy czy grzywę. Ponadto w książce zobaczysz różnice anatomiczne koni ze wszystkich kontynetów. To niezwykłe kompendium wiedzy skierowane jest dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się szkicować/rysować konie.

Konie i kucyki rysowanie w 10 krokach recenzja

Książka rysowanie w 10 krokach jest wydana bardzo starannie. Miękka okładka, wielkość książki (a5) i grubość przypomina mi 100-kartkowy zeszyt w miękkiej oprawie. Wydawnictwo Publicat dba o szlifowanie umiejętności rysunkowych nie tylko małych artystów, ale i dorosłych. Krótkie adnotacje przy kolejnych krokach jeszcze bardziej ułatwiają stworzenie idealnego portretu konia. Ponadto warto przeczytać wstęp jak również jak korzystać z tego tutorialu, aby zrozumieć zamysł wybitnej autorki Justine Lecouffe (ilustratorka, projektantka, storyboardzistka, która na co dzień mieszka w Londynie).

W serii znajdziecie również poradniki do nauki rysowania: kwiaty, zwierzęta, manga, kawaii jak również fani kotów będą mieli okazję do szlifowania rysunku swoich ulubionych ras.

Podsumowanie:
Tytuł: Konie i kucyki rysowanie w 10 krokach
Wydawnictwo: Publicat
Premiera rok: 28 luty 2024
Liczba stron: 128

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz