„Kraina Lodu” od 2013 roku stała się fenomenem, zdobywając ogromne uznanie i oddanie fanów, nie tylko wśród najmłodszych, ale również wśród dorosłych. Postacie z tej magicznej bajki wrosły dzieciom w serca, stając się ich ulubionymi bohaterami. Półki sklepowe uginają się od bogactwa zabawek, gier i gadżetów, które nawiązują do ponadczasowej bajki. Dzieci z nieukrywaną pasją marzą o urodzinach w stylu „Krainy Lodu”. Ich miłość do ukochanych bohaterów nie kończy się jedynie na urodzinach, ale z ogromnym zaangażowaniem i pasją przygotowują stroje na karnawałowy bal!

Spis treści: Kraina Lodu, Kraina Lodu II, Kraina Lodu II. Podróż do domu oraz Kraina Lodu. Przygoda Olafa

Kraina Lodu „Moje opowieści o Annie i Elsie” – co skrywa w sobie ta książka?

Książka przede wszystkim jest świetnie wydana. Gruba okładka w pięknych morskich kolorach. A strony wykonane są z mięsistego matowego papieru dodającego pewnego uroku również ilustracjom, które fenomenalnie współgrają z tekstem. Wydawnictwo Olesiejuk kolejne raz pozytywnie mnie zaskoczył.

Wewnątrz tej książki dla dzieci ukryte są cztery historie Disneya, w tym trzy osadzone w świecie obu części superprodukcji „Kraina Lodu” i „Kraina Lodu 2”. Razem z ulubionymi bohaterami mali czytelnicy przeniosą się do królestwa Arendelle, gdzie będą mieli okazję ponownie zmierzyć się z tajemnicami mieszkańców. Przypomną sobie historię mocy Elsy oraz utrwalą, dlaczego przez długi czas królowa nie mogła opanować swojego daru pokrywania lodem wszystkiego czego się dotknie. Najwierniejsi fani Olafa ponownie staną się świadkami narodzin rezolutnego bałwanka, który stał się niezastąpionym przyjacielem sióstr. Ponadto rodzice czytając dzieciom na nową będą towarzyszyć Annie i Elsie w odkrywaniu rodzinnych sekretów oraz wyruszą w daleką podróż po krainie duchów natury. Podczas tej wyjątkowej podróży spotykają wszystkich swoich ulubieńców.

Ogromną zaletą książki jest to, że jako czwarta część w książce opisana jest zekranizowana krótkometrażowa świąteczna bajka „Przygoda Olafa”, którą można obejrzeć z tego co pamiętam na Disney+. Jest to jedyne opowiadanie w książce, którego tematyka nie została poruszona w dwóch popularnych częściach kinowej bajki. „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” to rozczulające opowiadanie ukazujące determinację bałwanka, który w trosce o siostry wyrusza ze Swenem na poszukiwanie bożonarodzeniowych tradycji, by ocalić magię świąt w królestwie Arendelle.

Ilustracja z pierwszej części Kraina Lodu.
Ilustracja z drugiej części „Kraina Lodu II”

Ilustracja z trzeciej Kraina Lodu II. Podróż do domu. Trzeci rozdział układa wciąż się w nici losów skłóconych rodów, rysując pejzaż życia rodziców Elzy i Anny. Elza postanawia pozostać w krainie duchów natury zaś Anna przyjmuje oświadczyny Kristoffa i biorą ślub. W niedługim czasie Anna zostaje koronowana na królową Arendelle i dba, aby już nie doszło do żadnych nieporozumień.

Ilustracja Kraina Lodu. Przygoda Olafa. W czwartej części jesteśmy świadkami przygotowań do pierwszego wspólnego Bożego Narodzenia w Arendelle. Niestety, przyjęcie, które zaplanowały z mieszkańcami królestwa, uświadamia księżniczkom, że nie mają tradycji bożonarodzeniowych. Olaf widząc ich troskę i smutek postanawia wyruszyć ze Swenem, aby znaleźć najwspanialszą tradycję świąteczną i uratować magię świąt. Opowieść została zekranizowana i można ją obejrzeć pt. Kraina Lodu. Przygoda Olafa

Moje opowieści o Annie i Elsie – co ją wyróżnia?

Książka „Moje Opowieści o Annie i Elsie” wyróżnia się szeregiem zalet, które ją czynią niezapomnianą dla najmłodszych czytelników

  1. Wspólne chwile rodzinne: Książka stwarza doskonałą okazję do wspólnego czytania przed snem. Rodzice mogą dzięki niej dzielić magiczne chwile z dziećmi, co wzmacnia więzi rodzinne i stymuluje rozmowy na temat wartości, jakie przekazują opowieści.
  2. Pięknie zilustrowane historie: Książka zachwyca nie tylko treścią, ale również wspaniałymi oryginalnymi ilustracjami z bajek, które przenoszą czytelników w magiczny świat „Krainy Lodu”. Barwne, precyzyjne rysunki dodają głębi opowieściom, sprawiając, że dzieci mogą ponownie w pełni zanurzyć się w przygodach swoich ulubionych postaci.
  3. Doskonała książka do snu: Jest to przyjemna książka również na dobranoc, która pozwala dzieciom delikatnie zanurzyć się w świecie snu. Oprócz pięknych ilustracji, książka oferuje wartościową treść. Opowieści o Annie i Elsie nie tylko bawią, ale także uczą dzieci o przyjaźni, rodzinie i odwadze.
  4. Przybliżenie przygód bohaterów bez nadwyrężania wzroku: Książka doskonale łączy przyjemność czytania z dbałością o oczy. W przeciwieństwie do ekranów telewizorów czy tabletów, książka nie emituje szkodliwego niebieskiego światła, na które nie warto narażać dzieci tuż przed snem. A warto pamiętać, że sen, podczas którego organizm się regeneruje, jest jednym z kluczowych filarów zdrowia.

Podsumowując, „Moje Opowieści o Annie i Elsie” to nie tylko zbiór pięknie zilustrowanych przygód, doskonale znanych dzieciom, ale także książka, która dba o komfort czytelników, wzbogacając ich doświadczenia literackie i rozwijając wyobraźnię. Ta książka dla dzieci ( pięciolatków, sześciolatków), a dokładniej zbiór opowieści może być idealnym pomysłem na prezent świąteczny lub na Mikołaja. Czytanie książek to bezcenny czas, który możemy podarować sobie i bliskim sercu.

Podsumowanie: Wydawnictwo: Olesiejuk; Ilość stron: 192; Oprawa: Twarda

Przygody Anny i Elsy inne niż wszystkie

Mam jeszcze jedną książkę do polecenia fanom popularnych w ostatnich latach bajek disney. Mianowicie książka Disney „Mam 5 lat, historyjki w sam raz dla mnie” przedstawia pięknie zilustrowane przygody Anny, Elsy, Kristofa i Olafa, którzy pewnego wieczoru zapragnęli zagrać w coś razem, ale tak naprawdę nie wiedzieli w co. Zaletą opowiadań jest to, że nie są długie i są pełne zwrotów akcji, które motywują do czytania i odkrywania, co będzie dalej. W książce przeczytamy również napisane na nowo przygody Piotrusia Pana, Iniemamocnych i Vaiany. Dzieci z pewnością będą zafascynowane tak wyjątkowymi przygodami swoich ukochanych bohaterów.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz