W książkach dla dzieci ważne jest nie tylko dostarczanie rozrywki, ale również rozwijanie umiejętności. „Co się dzieje w lesie” jest dobrym przykładem tego, jak można połączyć zabawę z nauką. Ta wyjątkowo zilustrowana książka zaprasza dzieci do Misiowego lasu, gdzie czekają na nich nie tylko króciutkie wierszyki, ale również zadania obserwacyjne.

Książka wyszukiwanka dla dzieci

Jedną z największych zalet tej książki (wyszukiwanki) jest interaktywny charakter. Dzieci nie tylko poznają (lub czytają) krótkie rymowane opowiastki, ale również aktywnie uczestniczą w poszukiwaniach, co rozwija ich umiejętności koncentracji i spostrzegawczości jak również wskazywanie palcem. Ponadto, obecność dodatkowych informacji na ostatnich 3 stronach na temat przyrody sprawia, że książka staje się wartościowym źródłem wiedzy dla młodych entuzjastów natury.

W Misiowym Lesie dzieci będą miały okazję odkryć ponad 200 zagadek, nie tylko zwierząt leśnych, ale także gałązek, pajęczyn, mapy, domino i wiele innych. Poszukiwania te nie są przypadkowe, ponieważ przygody w Misiowym Lesie mają swoje określone miejsce i czas. Zaczynając od poznawania bliskich i przyjaciół Misia oraz jego domu, dzieci wyruszą na szereg przygód, w tym:

 • podróż do szkoły z Misem,
 • urodziny Króliczka,
 • letnią olimpiadę sportową,
 • poszukiwania zwierząt w koronach drzew w upalne dni,
 • będą towarzyszyć Misiowi podczas lekcji pływania,
 • wybiorą się również na piknik na leśną polanę,
 • czy też obejrzą wieczorne przedstawienie,
 • powitanie jesieni pożeganiem lata,
 • zajęcia podczas deszczowych dni, które zdecydowanie nie są nudne,
 • dzień sztuki leśnej, który rozwija kreatywność,
 • ognisko podczas pięknej nocy,
 • dzień sportów zimowych,
 • oraz zimową ucztę, zakończoną „Misiową gawrą” na dobranoc.

Każda z tych przygód opatrzona jest szczegółowymi i barwnymi ilustracjami oraz dwiema ramkami. W jednej znajduje się rymowany wiersz, a w drugiej zadania do odnalezienia: zwierząt lub przedmiotów na obrazku. Ilustracje są pełne detali, a postacie są gęsto umieszczone na stronach książki, co sprawia, że poszukiwanie może być wymagające, ale satysfakcjonujące.

Na ostatnich stronach książki autorka ponownie zaprasza czytelników do zabawy i poszukiwań, jednocześnie przedstawiając ciekawe fakty dotyczące bohaterów książki. Zobaczcie sami!

Koncepcja książki bardzo mnie zachwyciła i wydaje się być doskonałym towarzyszem w podróży dla dzieci nawet już 4 roku życia. Podczas lotu samolotem, podróży pociągiem czy samochodem może z powodzeniem zastąpić tablet i inne urządzenia elektroniczne. To nie jest nasza pierwsza książka wydawnictwa „Nasza księgarnia”. Na blogu już wcześniej pisałam recenzje książek Pucio. Pucio to książka, która nigdy nie nudzi się dzieciom, co potwierdza również fakt, że od czterech lat kilka razy w miesiącu śledzimy przygody rezolutnego przedszkolaka i jego bliskich.

Tytuł: Co się dzieje w lesieWydawnictwo: Nasza KsięgarniaPremiera: Lipiec 2022
Autor wierszy: Rachel PierceyIlustracje: Freya HartasPrzekład: Maciejka Mazan
Liczba stron: 40Ilustracje: Freya HartasWymiary: 298 x 246
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz