Kontynuując temat ciekawych książek dla dzieci dziś przychodzę z recenzją kolejnej bardzo wartościowej książki dla przedszkolaków. Ludzkie ciało to pięknie zilustrowana książeczka, która pokazuje dziecku strona po stronie jak funkcjonuje ludzki organizm.

Książki o ciele człowieka dla dzieci

Oferta książek o ludzkim ciele jest imponująca. Są książki o ściśle wąskiej tematyce jak piersi czy anatomia z ruchomymi częściami lub okienkami, ale są też książki w pełni wyczerpujące temat ludzkiego ciała jak– Ludzkie ciało.

Szczegółowe, wyraźne ilustracje połączone z krótkimi notkami sprawiają, że zawarte informacje są zrozumiałe nawet dla 4-latków.. Książka ludzkie ciało omawia anatomię, pięć zmysłów, narodziny i rozwój oraz higiena i odżywianie. Dziecięca ciekawość nie pozwoli poprzestać na kilku stronach, w mig Twoje dziecko przekartkuje całą książkę. Każdy rozdział ma inny kolor ramek, dla łatwiejszej nawigacji. Bez ilustracji książka nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu i zainteresowania wśród dzieci, bo trudno byłoby im wyobrazić sobie niektóre zagadnienia.

Kiedy zauważyłam ją w księgarni internetowej nie mogłam przejść obojętnie, skoro nasz mały szkrab od dawna pasjonuje się porodem i anatomią (puzzle ciało człowieka). Były dni, kiedy tuż przed snem prosiła, żeby jej szczegółowo opowiedzieć, jak się urodziła i skąd się biorą dzieci w brzuchu mamy. Doszło nawet do tego, że chciała oglądać poród na żywo, dzięki ze jest Youtube! Jeśli i Ty musisz zmierzyć się z tymi tematami to ta książka dla dzieci skąd się biorą dzieci w pełni rozjaśni im ten temat.

Nie będę ukrywać, że narodziny i rozwój to najbardziej wyeksploatowany i nie mający absolutnie żadnych tajemnic rozdział naszej książki. Obecnie chłoniemy informacje anatomii z domieszką higieny. Te krótkie notatki w połączeniu z ilustracjami potrafią zaspokoić dziecięcą ciekawość ludzkim ciałem.

Dodatkowo na końcu każdego rozdziału znajduje się rebus lub krótki test prawda/fałsz, który sprawdza pamięć i zrozumienie zagadnień przez młodego czytelnika.

Książki dla dzieci i przedszkolaków opinie

Świat w obrazkach to książka dla dzieci składająca się z 30 tytułów, które poprzez żywe ilustracje i proste opisy odkrywają otaczającą je codzienność, przyrodę, dinozaury/prehistorię, układ słoneczny, faunę, florę i wiele innych zagadnień. Blisko 125 stron ciekawych i przejrzystych informacji dla dzieci. Książki są wydane niezwykle starannie, a jedyną wadą, jaką dostrzegam, jest miękka oprawa. Nasza przygoda z tą serią dopiero się zaczęła i jestem pewna, że stopniowo będziemy dodawać kolejne tytuły.

Niepodważalnym atutem książek jest jakość wykonania. Ogromna ilość wiedzy przedstawiona w niezwykle przystępny sposób za małe pieniądze.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz