Bardzo długo odwlekałam decyzję o posiadaniu suszarki do ubrań i dobrze się stało! Pierwszy raz moja opieszałość w podejmowaniu decyzji co do nabycia elektroniki ma wymierne korzyści. Najnowsza oferta suszarek bębnowych to nie tylko elegancja w pralni, oszczędność w poborze prądu ale przede wszystkim niższa temperatura pracy.

Suszarko bębnowa electrolux gdzie byłaś jak Cię nie było?

W sklepie byłam i czekałam! Tak. Byłaś EW8H458BP PerfectCare 800 i czekałaś!
Nie da się ukryć wybierając się do sklepu offline/online można doznać oczopląsu od bogatej oferty suszarek bębnowych. Zasadniczo do takich sprzętów podchodzę z dystansem i chłodnymi emocjami. Kalkulacja czy, aby na pewno potrzebna. Podobnie mam z termomixem ciągle dumam i już prawie się decyduje i kolejny rok nie mam. Ale impulsem do zakupu suszarki był ciągły stosik prania w łazience i notorycznie zajmująca miejsce w przedpokoju suszarka z praniem. A żyjąc w mieszkaniu każdy wolny metr i możliwość swobodnego przemieszczania między pokojami bezcenne! Więc chcąc nie chcąc decyzja o suszarce bębnowej to była kwestia czasu. Dlaczego electrolux? Przede wszystkim z sympatii do marki. Ponadto:

Suszarka sama dostosowuje odpowiednie obroty do typu tkaniny oraz temperaturę do rodzaju suszonych ubrań – System DelicateCare.

suszarka Electrolux perfectCare 800

System GentleCare sprawia, że ubrania suszone są w dużo niższej temperaturze (54 stopni za sprawą pompy ciepła) niż suszą suszarki konwencjonalne (80 stopni).
SensiCare to jest absolutny hit! Czujniki wilgotności cyklicznie sprawdzają stopień wilgotności ubrań i indywidualnie dostosowuje czas suszenia konkretnego ładunku. Przykładem jest program bawełna. Zasadniczo program trwa 2h 21m. Dziś susząc spore 3 ręczniki po mniej więcej 7 minutach zmienił się czas na 38 minut.

3 poziomy wysuszenia: Extra suche, suche do szafy oraz suche do prasowania.

Możliwość ręcznego ustawienia czasu pracy suszarki od 10 minut do 2 godzin.

Ponadto suszarka posiada 12 cykli suszenia, które dopełniły przysłowiową kropkę nad i, aby wybrać model Eletrolux PerfectCare 800.

 • Bawełniane Eco
 • Bawełniane
 • Syntetyczne
 • Delikatne
 • Kołdra
 • Odświeżanie
 • Mieszane XL
 • Pościel XL
 • Denim
 • Outdoor
 • Wełna
 • Jedwab

Cykl Pościel XL oraz mieszane XL to co tygryski lubią najbardziej! Dzięki temu wysuszymy większą i różnorodną ilość ubrań bez konieczności lawirowania między programami.

Z perspektywy czasu muszę napisać, że używamy do codziennego suszenia ubrań programu mieszane XL oraz delikatne. Nie wiem czy Wasze odczucia są równie podobne do moich, ale ręczniki zdecydowanie miększe wyjmuję również z programu mieszane XL, a niżeli bawełna.

Suszarka Electrolux PerfectCare 800 opinie

Musze przyznać, że pozytywne opinie wyszukane w internecie o powyższym modelu nie były bez znaczenia w podjęciu ostatecznej decyzji. Zadowolenie z dość cichej pracy to ogromny jej atut. Nasza suszarka jest ustawiona w łazience przy otwartych drzwiach hałas jaki wydaje nie jest uciążliwy, a przy zamkniętych praktycznie nie zauważany. Producent zaznacza, że suszarka z racji budowy z różnych komponentów może wydzielać specyficzny zapach przez pierwsze kilka cykli pracy – prawdą to jest. Wyczuwalny w ubraniach jest do trzeciego cyklu suszenia – więc ja nastawiłam mniej znaczące ubrania i w sumie ponownie je przeprałam. Po blisko 2 miesiącach użytkowania suszarka jest bezzapachowa jeśli chodzi o wydzielający się zapach zewnętrzny w trakcie pracy. Bo do blisko 4 tygodni użytkowania był wyczuwalny zapach – mało uciążliwy, ale jednak. Nie jest to suszarka do zabudowy, a wolno stojąca. Jednakże są modele do zabudowy w połączeniu z electrolux perfectcare pralka. Bardzo fajnym udogodnieniem jest przeźroczyste okienko do podglądu pracy bębna.
Dodatkowym bonusem jest światełko:
– które świeci tuż po uruchomieniu suszarki na niespełna kilka sekund
– po zakończonym cyklu pracy również się aktywuje na około 25 sekund
– jeśli otworzymy suszarkę, aby wyjąć pranie, a nie wyłączymy jej przyciskiem power to lampka również automatycznie się zaświeci. To wygodne szczególnie jeśli mamy ciemną łazienkę.

Zimą suszarka spokojnie może robić za grzejnik takie ciepło emituje podczas pracy. Maksymalna temperatura otoczenia dla prawidłowej pracy suszarki to maksymalnie 35 stopni. Instrukcja obsługi suszarki electrolux perfectcare 800 jest klarownie opracowana. Wszystko jest przejrzyste i dokładnie opisane włącznie z tym, że nie wolno patrzeć bezpośrednio w zaświeconą lampkę w bębnie. Mam nadzieję, że pomogłam swoją dość specyficzną recenzją rozwiać wątpliwości co do słuszności posiadania suszarki. A jeśli jesteście ciekawi jak czyścić pralkę automatyczną to zapraszam do wpisu.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz