Nie podejrzewałam się o taki post na blogu, ale układając ubranka w szafie uświadomiłam sobie, w jakiej ja błogiej nieświadomości żyłam jeszcze parę miesięcy temu. A wiara w cyferki na metce to prosta droga to frustracji.

Nie kupuj ubranek tak jak ja!

Nie kupuj bielizny niemowlęcej oraz ubranek bez aktualnych wymiarów swojego dziecka – długość tułowia, długość nóżek opcjonalnie długość rączki. Nie kupuj emocjonalnie bo ładny kolor, bez weryfikacji rozmiarówki z tabelą pomiarów danego produktu.

Nie kupujemy bodów po cyferce na metce, ale po cyferkach jakie są podane w tabeli rozmiarów przy czym musimy doskonale znać wymiary swojego dziecka.

Jaki rozmiar bodów wybrać?

Rozmiary to temat rzeka. Ubranko w firmie X jest sklasyfikowane jako rozmiar 92 w firmie Y może odpowiadać 98 zaś w firmie Z rozmiarowi 86. I kiedy kupisz za duże to problemu nie ma przecież dziecko urośnie, ale kiedy okazuje się rozmiar za mały to oczywiście można dokonać wymiany na rozmiar większy. Jednakże niestety kiedy się odetnie metki, wypierze i wówczas dopiero zweryfikuje rozmiar to niesmak pozostaje. Dlatego dobrze jest jak producenci opisują szczegółowo swoje produkty nakładając cm na długość całkowitą bodziaka i szerokość między paszkami. Próżno czasem szukać tabel z rozmiarami w popularnych sieciówkach, natomiast polscy producenci podchodzą do tematu solidniej i zazwyczaj umieszczają szczegółowe wymiary w galerii zdjęć oferowanego ubranka. I korzystajcie z tego bo dzięki temu oszczędzacie swój czas i pieniądze na ewentualne wymiany jak również stres 🙂

Body rozmiar 92

Body długi rękaw

Jak widzicie na powyższych zdjęciach body w rozmiarze 92 od różnych producentów dałam również z długim rękawem różnią się wymiarami szczególnie na długość. W przypadku za małego rozmiaru body mogą krępować ruchy zaś zbyt duży rozmiar faluje się w pachwinach. Jednakże wygodniej mieć ciut luźniejsze niż za małe ubranie. Zasadniczo przyjęło się, że kupujemy ubranka o rozmiar większe podobnie jak z butami co ma akurat swoje medyczne i profilaktyczne uzasadnienie. Dlatego warto przy zakupach online wybierać rozmiar ubranka dla dzieci według podanej rozmiarówki producenta i świadomie wybrać ze swoją preferencyjną nadwyżką. Natomiast kiedy kupujemy ubranka w sklepie stacjonarnym warto mieć przy sobie centymetr krawiecki ewentualnie poprosić ekspedientkę (jeszcze się nie spotkałam z odmową) i sumiennie wymierzyć wybrany ciuszek. Obecnie sklepy dziecięce mają bardzo bogaty wybór ubranek jest w czym wybierać i bardzo łatwo stracić przysłowiową głowę. Świadomie nie rekomendowałam w artykule żadnego producenta ubranek dla dzieci. Zaś zachęcam do zakupu centymetra krawieckiego, który umili nam zakupy.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz