Kontynuując przygodę z puzzlami chcę Wam zrecenzować zestaw 4 układanek składających się z 3, 4, 6 oraz 9 elementów. Puzzle są bardzo wyjątkowe ze względu na swój nieregularny kształt oraz niestandardowy rozmiar, który jednocześnie mnie zaskoczył bowiem do tej pory miałyśmy wyłącznie puzzle maxi, a te przy nich można określić mini. Ale niech to nie zmyli bowiem mają niezwykły potencjał na udaną zabawę. O czym przekonało mnie moje dziecię i jest nimi zachwycone.

Puzzle konturowe dla dzieci

Ten rodzaj układanek to większe wyzwanie ponieważ nie są w kształcie regularnego prostokąta. Cechują się nieregularnymi oraz zróżnicowanymi puzzlami zarówno pod względem wielkości oraz kształtu. Dziecko musi się wysilić, aby poprawnie dopasować poszczególne elementy do siebie. Ponadto ułożone puzzle przypominają bardzo żywy obrazek. Wybór puzzli konturowych jest bogaty w kategorii dziecięcej największe oscylują do 150 elementów.

Puzzle konturowe zwierzęta Castorland

Puzzle konturowe dla dzieci

Mimo, że ogromnym zaskoczeniem dla mnie był ich rozmiar to muszę przyznać, że puzzle są świetnie wykonane – dość gruby bardzo sztywny karton. Grafika urocza w soczystych kolorach. Układanki o zróżnicowanym stopniu trudności: żyrafa 3 elementy, zebra 4 elementy, małpka 6 elementów oraz słoń 9 elementów. Tył każdej układanki ma swój indywidualny wzór, aby łatwiej odnaleźć w rozsypanych puzzlach konkretny element obrazka. Zwierzątka przyjemne dla oka i mocno zwracają uwagę dziecka, wręcz zapraszają za magicznego świata sawanny.

Z tym rozmiarem to zdecydowanie moje niedopatrzenie, bo nie sprawdziłam ich skrupulatniej, a byłam przekonana, że jeśli są to puzzle dla dzieci 3+ z małą ilością elementów na poszczególny obrazek to będą równie duże po złożeniu jak inne nasze puzzli. Jednak okazało się, że układanki castorland są znacznie mniejsze. Dla porównania zestawiłam puzzle zwierzęta afryki z królikiem z zestawu puzzle dla malucha zielona sowa.

  • Wymiary królika: 29 x 22 cm.
  • Wymiary słonika: 15 x 10cm.
  • Wymiary małpki: 14 x 10cm.
puzzle dla dzieci

Różnice w rozmiarze elementów są zasadnicze, ale w rzeczywistości to nie jest problem. Ponieważ to królik ma duże elementy i jest układanką dedykowaną dla dzieci 2+ natomiast puzzle zwierzęta afryki dla dzieci 3+. A dziecku i tak nie zrobiło to większego wrażenie, że otrzymało znacznie mniejsze elementy układanki niż do tej pory miało okazję się bawić. Co więcej to właśnie je obecnie dzień w dzień maltretuje 🙂 Odnoszę wrażenie, że najważniejsze to ma być ciekawy obrazek, który zachęca do złożenia niż sam rozmiar. A puzzle afrykańskie zwierzęta takie są i błyskawicznie motywują do układania. Jeśli szukacie ładnych graficznie puzzli dla dzieci to te są godne polecenia.

Szczegóły:
Wydawca: Castorland
Ilość elementów: 3, 4, 6, 9

Puzzle castorland zwierzęta
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz