O książeczkach z serii Akademia Mądrego Dziecka pierwsze słowa dowiedziałam się całkiem przypadkiem słuchając stories na instagramie neurologopedy, która polecała je jako jedną z wielu form wspierania niemowląt do wskazywana palcem. Zachwyciły mnie ciekawą konstrukcją oraz skromną, ale interesującą grafiką. Nie zwlekając zamówiłam 5, aby jak najszybciej znalazły się w zasięgu oczu mojej córeczki która przejawiała niebywałe lenistwo w tej umiejętności jak na swój niemowlęcy wiek.

Zalety interaktywnych książeczek akademia mądrego dziecka!

 • grafika: na białym tle barwne rysunki, które skupiają uwagę dziecka
 • obrazki podpisane odręczną czcionką, która oswaja maluchy z literkami
 • innowacyjna forma przekazu – niemowlę ma możliwość przesuwania paluszkiem ruchome elementy i tym samym odkrywa dalsze znaczenie obrazka.
 • solidne wykonanie gruby karton okalający ruchomy mechanizm obrazków
 • doskonale mobilizują małą motorykę i manipulację paluszkami
 • kreują gest wskazywania palcem
 • stymulują koordynację oko – ręka
 • wspiera koordynację wzrokowo – słuchową
 • aktywizują do śmielszego wydawania dźwięków, a późniejszym wieku do mówienia
 • zajmują dziecko na dłuższą chwilę i jest znakomitą alternatywą dla wszechobecnej technologi cyfrowej
książeczki dla niemowląt
książeczki edukacyjne

Interaktywne książeczki dla niemowląt i dzieci


Pierwsze słowa – W domu.
Książeczka akademia mądrego dziecka w domu oprowadza po kuchni, sypialni, łazience, salonie. Zapoznając niemowlę, że w salonie można oglądać TV, w łazience brać prysznic, zaś w kuchni gotujemy, a w sypialni śpimy oraz mamy swoją garderobę. Ostatnia strona jest podsumowaniem wszystkich pomieszczeń domowych jak również konstrukcji domu.

Pierwsze słowa – Kolory. Ta pozycja zapoznaje maluszka z kolorami. Podstawowe kolory czerwony, niebieski, żółty, zielony realistycznie oddające kolor i funkcjonalność w codzienności.

Pierwsze słowa – Na wsi. Rewelacyjna książeczka do oswajania malca ze zwierzętami hodowlanymi i domowymi. Autorce książeczki nie umknęła również postać bez której wieś i gospodarstwa mogłyby nie funkcjonować, a mianowicie rolnik i jego Lamborghini :). Ostatnia strona obrazuje wszystkie zwierzątka występujące w książce i zachęca malca do dźwiękonaśladownictwa.

Pierwsze słowa – Moje ciało. Książeczka wprowadza w świat poznania swoich części ciała. Jak również zabawy mimiki twarzy, tudzież wykonywane codzienne czyności jak spanie, chodzenie, jedzenie. Również ujęte są emocje jak płacz, radość i złość. I tu również ostatnia strona stymuluje malców do naśladowania dźwięków jak: płacz chlip chlip, śmiech hi, hi, hi, cmok, złość wrrr, mniam, mniam czy chrapanie chrrr chrr (przy czym należy pamiętać, że chrapanie jest objawem dysfunkcji górnego odcinka oddechowego i tego objawu nie powinno się bagatelizować).

Pierwsze słowa – Młode zwierzęta. Z tej książeczki nasze dziecko dowie się kim jest szczeniaczek, kaczuszka, królik, czy kotek. Również kto wykluwa się z jajek i gdzie dorasta kangurek, czy skąd pochodzi pingwinek.

Barwna grafika i spójna w swojej dynamice* to ogromna zaleta książeczek

Wady książeczek

Długo się zastanawiałam nad wadami i stwierdzam, że jest tylko jedna za mało stron! 🙂

Podsumowanie.

Książeczki spełniają swoją rolę bardzo szybko mobilizują do wskazywania palcem. Opowiadając (czytając) dziecku co się dzieje na każdej podstronie, przybliżamy mu nazewnictwo i znaczenie danego przedmiotu. Stymulujemy mowę, pamięć jak również koncentrację. Zachęcając dziecko do odszukiwania obrazków wypowiedzianych przez nas nazw wspieramy koordynację słuchowo – wzrokową. W późniejszym czasie kiedy już nasz maluch potrafi mówić możemy bawić się w zgadywanki. A jaki to kolor, a co to za zwierzątko, czym jeździ rolnik? itp. To świetna pozycja dla najmłodszych jeśli macie możliwość warto je mieć.

Kup książeczki i ciesz się radosną zabawą z dzieckiem:
Kup: Pierwsze słowa W domu
Kup: Pierwsze słowa Kolory
Kup: Pierwsze słowa Na wsi
Kup: Pierwsze słowa Moje ciało
Kup: Pierwsze słowa W domu

Informacje szczegółowe:

 • wydawnictwo: Egmont
 • Seria: Akademia mądrego dziecka – pierwsze słowa
 • wymiary: 17 x 17 cm
 • cena oscyluje od 15 zł w górę
 • liczba stron: 10
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz