Bardzo lubię książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Do tego stopnia, że inauguracyjny wpis na blogu był właśnie o nich. Jeśli Jesteście ciekawi czym mnie zachwyciły Pierwsze słowa to zachęcam do przeczytania wpisu na blogu. Książeczkę którą również chcę Wam polecić została nam podarowana przez dziadka. Który metodą prób i błędów zapamiętał, że to właśnie książeczki tygryski lubią najbardziej.

Książeczki edukacyjne dla niemowląt i dzieci

Uwielbiam prosty przekaz i grafikę książek Akademia Mądrego Dziecka. W tych książeczkach nic nie dzieje się z przypadku. Wszystko jest przemyślane tak, aby dziecko z łatwością mogło z niej chłonąć co najlepsze. Jeden, dwa, trzy to książeczka, która wspomaga naukę liczenia.„Liczyć do dziecięciu
Może każdy malec,
Trzeba tylko wkładać
W kółeczko swój palec”Tymi słowami Zbigniew Dmitroca zaprasza do wspólnej nauki poprzez zabawę. Książeczka mimo oszczędnej grafiki wzbudza zainteresowanie mojej 22 miesięcznej dziewczynki. Proste i melodyjne rymowanki o zwierzątkach zapoznają malca z cyferkami. Ponadto mamy również tu odpowiednio uporządkowaną ilość zwierzątek do każdej rymowanki. Zaś wycięte dziurki zachęcają malca do liczenia i penetrowania.

Akademia mądrego dziecka raz, dwa trzy

Książeczka Jeden, dwa, trzy moja opinia

Jak wyżej wspomniałam jestem zafascynowana serią Akademia Mądrego Dziecka. Książka „Jeden, dwa, trzy…” wykonana jest bardzo starannie z grubego kartonu. Grafika adekwatna dla najmłodszych na białym tle kolorowe obrazki. Książeczki dla niemowląt szczególnie te pierwsze powinny być właśnie takie. Oszczędna grafika na kontrastowym tle w tym przypadku białym. Tak opracowana książka skupia uwagę dziecka. Książeczka znakomicie stymuluje koordynację słuchową oraz oko – ręka. To bardzo ważne umiejętności które są niezbędne w prawidłowym rozwoju dziecka. Inwestycja w takie książeczki to przede wszystkim wspaniały czas spędzony z dzieckiem. Wspólne czytanie to najcenniejszy prezent jaki możemy podarować mu w tym zabieganym i pełnym mediów świecie. Ważne jest również, aby podczas czytania radio i TV było wyłączone. Dziecko dzięki temu będzie mogło ze spokojem się skupić na nas.

Szczegóły:

Autor: Zbigniew Dmitroca
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Seria Akademia mądrego dziecka
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 12
Format: 20×18,5 cm
Cena: najlepsza dla Ciebie znajdź na:

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz