Bardzo lubię książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka. Do tego stopnia, że inauguracyjny wpis na blogu był właśnie o nich. Jeśli Jesteście ciekawi czym mnie zachwyciły Pierwsze słowa to zachęcam do przeczytania wpisu na blogu. Książeczkę którą również chcę Wam polecić została nam podarowana przez dziadka. Który metodą prób i błędów zapamiętał, że to właśnie książeczki tygryski lubią najbardziej.

Książeczki edukacyjne dla niemowląt i dzieci

Uwielbiam prosty przekaz i grafikę książek Akademia Mądrego Dziecka. W tych książeczkach nic nie dzieje się z przypadku. Wszystko jest przemyślane tak, aby dziecko z łatwością mogło z niej chłonąć co najlepsze. Jeden, dwa, trzy to książeczka, która wspomaga naukę liczenia.„Liczyć do dziecięciu
Może każdy malec,
Trzeba tylko wkładać
W kółeczko swój palec”Tymi słowami Zbigniew Dmitroca zaprasza do wspólnej nauki poprzez zabawę. Książeczka mimo oszczędnej grafiki wzbudza zainteresowanie mojej 22 miesięcznej dziewczynki. Proste i melodyjne rymowanki o zwierzątkach zapoznają malca z cyferkami. Ponadto mamy również tu odpowiednio uporządkowaną ilość zwierzątek do każdej rymowanki. Zaś wycięte dziurki zachęcają malca do liczenia i penetrowania. To idealna książeczka do kreowania gestu wskazywania palcem

Akademia mądrego dziecka raz, dwa trzy

Książeczka Jeden, dwa, trzy moja opinia

Jak wyżej wspomniałam jestem zafascynowana serią Akademia Mądrego Dziecka. Książka „Jeden, dwa, trzy…” wykonana jest bardzo starannie z grubego kartonu. Grafika adekwatna dla najmłodszych na białym tle kolorowe obrazki. Książeczki dla niemowląt szczególnie te pierwsze powinny być właśnie takie. Oszczędna grafika na kontrastowym tle w tym przypadku białym. Tak opracowana książka skupia uwagę dziecka. Książeczka znakomicie stymuluje koordynację słuchową oraz oko – ręka. To bardzo ważne umiejętności które są niezbędne w prawidłowym rozwoju dziecka. Inwestycja w takie książeczki to przede wszystkim wspaniały czas spędzony z dzieckiem. Wspólne czytanie to najcenniejszy prezent jaki możemy podarować mu w tym zabieganym i pełnym mediów świecie. Ważne jest również, aby podczas czytania radio i TV było wyłączone. Dziecko dzięki temu będzie mogło ze spokojem się skupić na nas.

Szczegóły:

Autor: Zbigniew Dmitroca
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Seria Akademia mądrego dziecka
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 12
Format: 20×18,5 cm
Cena: najlepsza dla Ciebie znajdź na:

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz