Zabawki dla 5 latków to nie lada wyzwanie dla rodziców. Dzieci w tym wieku są niezwykle ciekawe, zadają mnóstwo pytań i wszędzie ich pełno. Aktywność dzieci i chęć poznawania otoczenia bywa czasem przytłaczająca dla rodziców, szczególnie tych, którzy mają problem z dotrzymaniem tempa. Wybierając więc zabawki musimy się bardzo postarać, aby spełnić oczekiwania małych odkrywców. Ponadto wyobraźnia 5 latków bywa nieograniczona. Dlatego warto kupować zabawki, które nauczą nowych umiejętności, udoskonalą te już nabyte i pomogą sprawnie odkrywać to, co jeszcze nie jest znane.

Mądre zabawki dla chłopca i dziewczynki

Kreatywne zabawki dla 5 latka znakomicie wspierają wyobraźnie, aspekty manualne oraz koordynacje ręka – oko. Precyzyjne dopasowywanie elementów, kolorowanie, oprószanie lub przyklejanie uczą koncentracji. Warto wybierać zabawki dostosowane do wieku oraz umiejętności małego artysty.

Kreatywny zestaw kamieni do ozdabiania dedykowany jest dla 6-latków. Jednakże 5 -latki również sobie świetnie poradzą z dekorowaniem. Dzieciaki widząc ten zestaw będą szczerze zachwycone i wdzięczne rodzicom za prezent. Kamyki do malowania to świetna zabawa, która uspokaja i pobudza kreatywność. Kolorowe kamyczki mogą stanowić świetną dekorację pokoju, jak również prezent.

Lego CLASSIC 10692 kreatywne klocki. To klasyczny zestaw klocków Lego w 29 kolorach. Twoje dziecko skonstruuje: sklep, latarnie morską, ołówek, róże, samochód, samolot, zwierzęta domowe i wiele więcej. Klocki Lego to gwarancja udanej zabawy dla Twojego dziecka. Zasadniczo to również dobry wybór dla 4 latka. Mądre zabawki dla dzieci są ponadczasowe, trwałe, a lego właśnie takie jest!

Bardzo lubimy Friends przede wszystkim za doskonałą jakość, dopracowanie klocków oraz za kształtowanie koordynacji ręka-oko podczas składania zestawu. Dodatkowym atutem tej serii jest możliwość odgrywania ról, co wspomaga rozwój mowy, logicznego myślenia i wyobraźni.

Już nie długo święta! Lego friends ma również kalendarz adwentowy!

Lego City to seria dedykowana 5-latkom i straszym dzieciom, które uwielbiają zabawę szybkimi pojazdami. Do złożenia monster trucka potrzebne są podstawowe umiejętności konstrukcyjne, więc doskonale sprawdzi się w rękach nie tylko 5, ale i 6-latków. Obszerna oferta city gwarantuje godziny udanej zabawy w odgrywanie ról.

Kalendarz adwentowy lego city to idealny prezent, dzięki któremu mali konstruktorzy lego będą mogli w atrakcyjny sposób oczekiwać na święta.

Puzzle to znakomity trening pamięci oraz koncentracji pozytywnie wpływają na małą motorykę oraz cierpliwość. Puzzle edukacyjne wprowadzą Twoje dziecko w tajniki anatomii człowieka bardzo szczegółowo, gdyż wielkość obrazków wynosi 100 cm. Puzzle są dwustronne i cechują się wysoką jakością.

Wyjątkowy kreatywny zestaw Djeco do stworzenia własnego dzwoneczka wietrznego. Umożliwi Twojemu dziecku ćwiczyć koncentrację, cierpliwość, wyobraźnie przestrzenną, koordynację ręka – oko oraz zręczność. Gdy wiatr poruszy sznureczkami, kolorowy kotek rytmicznie się kołysze, a dzwoneczki kojąco dźwięczą. Po naświetleniu światłem dziennym w nocy pięknie świeci.

Mądre zabawki dla dzieci

Wybierając mądre zabawki dla 5-latka, sugerujmy się również jego codziennymi zainteresowaniami. Jeśli przyuważysz dryg do czesania włosów, opieki w trakcie gorszych momentów zdrowia domowników. Pomyśl o zakupie zestawu akcesoriów dla małego lekarza, fryzjera czy kosmetyczki. Odgrywanie ról to także cenne i bardzo rozwijające doświadczenie dla małego dziecka. Zwiększają one zasób ich słownictwa, pomagają przełamać nieśmiałość jak również oswoić się lękiem przed wizytą u lekarza lub fryzjera.

Zestaw Mały Doktor pozwoli Twojemu dziecku wyleczyć wszystkie misie, lalki i schorowanych domowników. Zestaw posiada 17 elementów w tym większość to przyrządy medyczne: stetoskop, EKG, termometr, pulsometr. i wiele więcej. Ogromnym atutem zestawu jest mobilna konstrukcja, ułatwiająca przemieszczenia się po domu.

Janod oferuje kolejną bardzo edukacyjną oraz angażującą dziecko zabawkę. Mały ogrodnik to zestaw narzędzi ogrodowych zaprojektowanych specjalnie dla aktywnych dzieci, które uwielbiają pomagać swoim rodzicom w ogródku. Narzędzia wykonane bardzo starannie z metalu oraz drewna gwarantują godziny efektownej zabawy Twojemu dziecku.

Cena: 120zł

Kosmetyczka z akcesoriami dla dziewczynki utrzymana jest w pastelowej różowej kolorystyce. Elementy wykonane są z najwyższą starannością i odwzorowują kosmetyki dla dorosłych, jednakże rozmiarem dopasowane są do dziecięcej rączki. Dziewczynki, które uwielbiają naśladować swoje mamy w trakcie pielęgnacji cery będą zachwycone kosmetyczką.

Proponowane edukacyjne zabawki dla 5 latków doskonale urozmaicą Waszą codzienność. Tworzenie kolorowych obrazków czy budowanie z klocków angażuje dziecko na wielu płaszczyznach, co przyczynia się do jeszcze lepszego rozwoju. Kupuj zabawki rozsądnie nie tylko dla 5 latków. Mądre zabawki dla 4 latka oraz zabawki dla 2 latka to również żmudne zadanie, ale wybierając mądrze gwarantujemy dzieciom godziny bezpiecznej i radosnej zabawy.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz