Drewniane równoważnie mają niezwykły potencjał edukacyjny, rozrywkowy i powinny znajdować się w dziecięcym pokoiku. Obecnie w sklepach z zabawkami znajduje się bogata oferta drewnianych równoważni z ciekawymi koncepcjami zabawy. Ja dziś akurat recenzuję zabawkę od Classic World, która na chwilę obecną będzie utrwalać oraz wspierać nabywanie nowych umiejętności u mojego dziecka. Odnoszę wrażenie, że tego typu zabawki są postrzegane jako nudne i mało atrakcyjne dla dzieci – nic bardziej mylnego Rodzicu!

Zabawki drewniane dla dzieci

Drewno to najbardziej naturalny materiał z których robione są zabawki dla dzieci. Drewniane zabawki są biodegradowalne oraz hipoalergiczne. Zabawki wykonane z drewna bukowego (np: Haba), dębowego czy brzozowego gwarantują nam trwałość na lata jak również sosna. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się zabawki wykonane z drewna kauczukowego i one również są ok. Sposób pozyskiwania drewna kauczukowego na zabawki jest najbardziej ekologiczną i zrównoważoną formą dla środowiska.

Kupując zabawki drewniane dla dzieci warto wrócić uwagę nie tylko na typ drewna, ale przede wszystkim należy sprawdzić czy pomalowane są wodnymi farbami/lakierami z atestami. Atesty dają nam pewność, że zabawki drewniane będą faktycznie bezpieczne dla naszego dziecka. Ponadto wyznacznikiem jakości jest również fakt, że zabawki nie emitują żadnego zapachu bądź ewentualnie lekką nutę drewna co jest naturalne dla produktu drewnianego. Nieprzyjemne zapachy wydzielane przez drewniane zabawki powinny wzbudzić naszą czujność i ostrożność. Wszelkie wątpliwości warto kierować do producenta lub bezpośredniego importera na teren Polski.

Drewniana układanka classic world spełnia najwyższe standardy jakości. Prócz kartonowego opakowania zabawka dodatkowo była zapakowana w termo folię i mimo to po jej usunięciu zabawka nie wydzielała żadnego zapachu.

Warto zwrócić uwagę na polskie zabawki drewniane wykonane przez Trefl oraz Bajo.

Dlaczego drewniane zabawki?

Lubię drewniane zabawki dla dzieci bo są wieloelementowe, kolorowe i praktycznie niezniszczalne.
Równoważnię od Classic World śmiało można zaliczyć do sektora: drewniane zabawki logiczne. Klocki posiadają nie tylko aspekty edukacyjne, ale również sprzyjają spontanicznej rozrywce zaaranżowanej niejednokrotnie przed samo dziecko. Jeśli szukasz mądre zabawki dla dzieci, to właśnie trafiłeś we właściwe miejsce.
Układana składa się z 26 elementów w tym 21 drewnianych i 5 kartonowych kart z różnymi poziomami trudności do układania sekwencji z klocków.

Drewniana układanka - równoważnia niezwykle ciekawa zabawka koło której żadne dziecko nie przejdzie obojętnie.

Za co lubię równoważnię Classic World?

  • posiadając wagę od Viga – układanka Classic World pomaga nam utrwalić nabyte umiejętności funkcji wagi i równoważenia klocków.
  • wspiera umiejętności: motoryki małej, samoregulacji, koncentracji
  • uczy myślenia przyczynowo – skutkowego
  • wspiera kreatywność i przede wszystkim cierpliwość małego dziecka
    ułożenie klocków na równoważni dla 3 latka nie zawsze okaże się łatwe za pierwszym czy drugim razem.
  • wspiera mowę
  • uczy kolorów śmiało można wykorzystać klocki do nauki segregowania kolorów według odcieni
  • bardzo łatwo można kolorowe pierścienie wykorzystać do nauki liczenia
  • uczy logicznego myślenia

Jak widzicie mnogość pomysłów na wykorzystanie tej zabawki powinna Was skusić, aby zacząć takie kupować. Co ciekawe lidl również oferuje zabawki drewniane jak również w swoje ofercie ma ikea drewniane zabawki – których jakość jest równie wysoka. Drewniane zabawki edukacyjne to pewna inwestycja w rozwój swojego dziecka. Elementy powyższej zabawki są na tyle duże, że mimo że jest dedykowana dla trzylatków to pod kontrolą opiekuna również sprawdzi się dla młodszego dziecka.

Jak czyścić drewniane zabawki?

Zasadniczo na opakowaniu każdej zabawki jest napisana forma konserwacji i praktycznie zawsze jest to przetarcie ubrudzonej zabawki delikatnie zwilżoną szmatką oraz bezzwłoczne wytarcie do sucha. Drewnianych zabawek nie można myć pod bieżącą wodą. Zabawki dla dzieci drewniane również nie lubią słońca, a w szczególności bezpośrednich promieni słońca.

Podsumowanie:
Producent: Classic World
Wyprodukowano: w Chinach
Ilość elementów: 26
Wiek dziecka: 3+
Cena: już od 55 złotych
Przeznaczenie: drewniane zabawki dla chłopca / dziewczynki
Dostępność drewniane zabawki: allegro, sklepy internetowe oraz stacjonarne z zabawkami dla dzieci

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz