Zagadki obrazkowe to niezwykle rozwijająca forma zabawy dla dziecka. Kapitan Nauka kolejny raz spełnił nasze oczekiwania. Ilustracje są klarowne i doskonale dopasowane do możliwości małych dzieci. Jeśli pogoda nie sprzyja na dłuższe spacery w Twojej okolicy lub czeka Was dłuższa wycieczka samochodem to zagadki doskonale umilą Wam czas!

Musimy pamiętać, aby gra była adekwatna do wieku. Zgadywanki dla pięciolatków lub czterolatków nie będą odpowiednie dla dwulatków. Zaś znów zgadywanki dla dwulatków mogą rozleniwić starsze dzieci ze względu na łatwy ich stopień trudności. Natomiast niepowodzenia w odgadywaniu rebusów mogą zniechęcić dziecko do podejmowania kolejnych wyzwań. I tym samym zepsujemy świetną zabawę z dzieckiem na bardzooo długi czas. Wybierając zagadki logiczne dla dzieci opracowane przez specjalistów mamy gwarancję, że są dostosowane do wieku.

zgadywanki obrazkowe dla trzylatków
zgadywanki obrazkowe dla małych dzieci

Hip hip Hurra zgadywanki obrazkowe – to 200 niezwykle ciekawych zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Zagadki logiczne opracowane są przez psychologa dziecięcego (specjalistkę od rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego) p. Magdalenę Trepczyńską. Ponadto ogromnym atutem gry prócz świetnych ilustracji (wykonanych przez p. Anetę Sitarz) jest wygodny format.

Karty Kapitan Nauka są na stałe spięte plastikowym klipsem, dzięki czemu mamy nad nimi kontrolę. Karty obustronne ze zgadywankami są dość sztywne, ale nie tak jak w przypadku gry świat malucha zima. Nie mniej nie znaczy, to że są mniej trwałe co to to nie! Po prostu karty w dłoniach trzy latka nie są już tak ciekawym produktem do wyginania na wszystkie strony więc nie wymagają tak grubej faktury. Ponadto grubszy karton zwiększyłby objętość całej gry co z kolei w jakimś stopniu utrudniałoby dziecku manewrowanie kartami.

Wpływ zagadek na rozwój dziecka

  • wspomagają koncentrację
  • uczą logicznego myślenia oraz spostrzegawczości
  • ćwiczą koncentrację oraz samoregulację
  • uczą ciekawości i dociekliwości
  • wspierają mowę
  • pobudzają kreatywne myślenie
  • od maleńkiego uczą dedukcji
  • uczą współpracy
  • motywują do podejmowania wyzwań
  • umacniają relację z opiekunem

Jak widzicie korzyści ze zgadywanek jest ogromny. Należy jeszcze wspomnieć o aspektach niepowodzenia, które są nieodzowne w tego typu zabawach. Oczywistym jest, że nie zawsze będzie nasz maluch umiał odgadnąć zagadkę, ale umiejętne zareagowanie i nakierowanie dziecka na poprawną odpowiedź nie zniechęci do dalszej zabawy.

Gry oraz książeczki od Kapitan Nauka to gwarancja efektywnej zabawy z dzieckiem. Jeśli nie znacznie produktów wydawnictwa Edgard to nie zwlekajcie! Wspieraj potencjał swojego dziecka.

Szczegóły:
Producent: Kapitan Nauka
Opakowanie: kartonowe
Zapach kart: przyjemny papierowy

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz