Książeczki dla dzieci – Wilga z serii wykrojnik absolutny to must have* dla Waszych dzieci. Są magiczne i nie ze względu na przycisk dźwiękowy ulokowany w prawym dolnym rogu książeczki. Ale przede wszystkim ich magia to przepiękne ilustracje oraz wesołe rymowanki z morałem. Książeczki są doskonałe na pierwsze czytanie bajeczek dla niemowląt. Z każdym kolejnym wersem zapraszamy dzieciątko do wejścia w bajkę poprzez nasze odpowiednie modulowanie głosu. Zainteresowanie malca i wodzenie wzrokiem bezcenne. A satysfakcja oraz radość z nienaciśnięcia przycisku grającego rozczulająca. Starsze dzieci również będą zadowolone z książeczek z niemałym napięciem przekładając kolejne strony mogą dopytywać o dalsze losy bohatera jak również o dokładne szczegóły ilustracji. Jak widzicie czytanie dzieciom od maleńkości kształtują same korzyści, a poniżej doprecyzuję jeszcze staranniej te zalety.

Czytanie dzieciom bajek 0-3 lat

 • wspólne czytanie bajek umacnia więź emocjonalną między rodzicami, a dzieckiem. Dodatkowo niemowlę wycisza się i czuje się bezpieczne jeśli czytamy spokojnym i niskim tonem.
 • pragnienie bliskości, dotyku kontaktu wzrokowego jak również mówienia może być zaspokajane w dziecku w trakcie rytualnego czytania bajeczek.
 • oglądanie kolorowych obrazków wzmacnia koordynację wzrokowo – ruchową i działa bardzo stymulująco na wzrok maluszka
 • wystarczy czytać z dzieckiem już kilka minut dziennie, aby wzmocnić jego jestestwo w rodzinie
 • niepodważalnym atutem czytania bajek dziecku jest nauka kojarzenia faktów i zaczyna zestawiać przyczynę ze skutkiem.
 • czytanie dziecku od maleńkości wspomaga aparat mowy, a przede wszystkim rozwój mowy poprzez poznawanie intonacji jak również melodyjności języka.
 • w trakcie czytania rocznym i starszym dzieciom dostarczamy informacji o jego otaczającym świecie: ludziach, zwierzętach jak również przedmiotach domowego użytku.
 • wzmacniamy słownik niemowlęcia poprzez często powtarzane frazy np: wyliczanki, rymowanki, kołysanki.

Kup książeczki i ciesz się radośnie spędzonym czasem ze swoim dzieckiem:
Nieśmiały Kotek
Mały Piesek
Święty Mikołaj

Dzielny Reniferek

Edukacyjne książeczki dla niemowląt

Wydawnictwo wilga wydało bardzo dużo książeczek z serii wykrojnik o rezolutnych zwierzątkach i ich przezabawnych przygodach. Autorką wesołych historyjek z puentą jest wspaniała Urszula Kozłowska zaś przepięknie obrazuje je Arleta Strzeszewska. My na chwilę obecną posiadamy cztery twardo stronicowe książeczki z modułem dźwiękowym. Święty Mikołaj i jego dzielny pomocnik, Reniferek, oraz dwaj domowi przyjaciele z podwórka – nieśmiały kotek i rezolutny mały piesek. Jak możecie zauważyć książeczki są już znacznie sfatygowane, ale uprzedzam to nie kwestia ich wątpliwej trwałości – absolutnie nie! One są solidnie każdego dnia eksploatowane od blisko roku. Więc śmiało mogę powiedzieć, że jakość wręcz pancerna.

Przygoda nieśmiałego kotka jest bardzo rozczulająca. To właśnie tę książeczkę otrzymałyśmy od Babci jako pierwszą i zakochałyśmy się bez pamięci. Sami zobaczcie jak fajnie można naśladować głosem emocje i przygody bohaterów. Taka praca głosem bardzo rozwija i stymuluje malca. Zmysł wzroku i słuchu pracuje na najwyższych obrotach, z ogromną korzyścią dla dzieci. Dodatkowym atutem książeczki jest przycisk wydający głos miauczenia kotka. Bardzo miękka kreska bohaterów oraz przepiękne kolory zatrzymują niemowlę do wodzenia wzrokiem i poszukiwania bohaterów paluszkiem. W tak pięknie opracowanych książeczkach zawsze mam niedosyt stron. Za każdym razem mi ich mało podobnie jak tutaj jest ich tylko 10.

Nieśmiały kotek bajka
Nieśmiały kotek Urszula Kozłowska
Nieśmiały kotek

Następne dwie bajki to: Święty Mikołaj – krótka bajka o Mikołaju do czytania, która zachwyci każde dziecko. Dzielny Reniferek, którego perypetie i odwaga zaimponuje również dorosłemu. Obie bajki są prezentem mikołajkowym więc doskonale się wkomponowały w klimat świąteczny. Podobnie jak w bajce o kotku tak również tutaj mamy przedstawione wspaniałe świąteczne historie z humorem jak również morałem. W obu książeczkach dźwiękowy moduł gra świąteczną melodię.

Wykrojnik Święty mikołaj
Święty Mikołaj
Święty mikołaj bajka
Święty Mikołaj
Wykrojnik Dzielny Reniferek
Dzielny Reniferek
Dzielny Reniferek
Dzielny Reniferek

Ostatnia czwarta książeczka opowiada o przygodach odważnego i bardzo rezolutnego pieska. Tutaj również można fantastycznie pracą głosu wchłonąć malca w opowieść i dać możliwość wczucia się w przygodę małego czworonożnego przyjaciela. Bajka pokazuje jak na pozór niemożliwe przyjaźnie stają się realne bez sprzeczek i konfliktów. Moduł grający wydaje dźwięk: szczekanie pieska.

 • Wydawnictwo: Wilga
 • Seria: Wykrojnik
 • Autor tekstu: Urszula Kozłowska
 • Ilustracje: Arleta Strzeszewska
 • Oprawa: twarda, strony tekturowe solidne
 • Liczba stron: 10
 • Wysokość: 21 cm
 • Szerokoś: 16cm
 • cena już od 10 zł sprawdź najlepsze oferty na ceneo.pl

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz