Dzisiejsza zabawa w przygotowaniu jest dość pracochłonna, ale czego nie robi się dla dzieci :o). Główną bohaterką puzzli jest parasolka oraz zjawiska meteorologiczne. Kolorowa wyklejanka jest genialnym wstępem do wyjaśniania dziecku jak powstaje tęcza, deszcz czy burza. Jeśli masz pomysł na inny obrazek śmiało namaluj.

Jak zrobić kolorową wyklejankę?

  • potrzebujesz dwie kartki z bloku technicznego
  • kredki
  • klej
  • nożyczki

Na obu kartkach potrzebujesz mieć namalowany lub wydrukowany z internetu ten sam motyw. Jedną kartkę pozostawiasz czarno białą, zaś drugą kolorujesz według uznania. Następnie wytnij pokolorowane obrazki. Większe tak jak w przypadku parasolki koniecznie porozcinaj na mniejszej fragmenty.

!Celem zabawy jest prawidłowe dopasowanie pokolorowanych fragmentów obrazka oraz przyklejenie na czarno białe kontury.

Parasolka puzzle

Jeśli taka zabawa jest dla Was zbyt czasochłonna, a macie w domu sympatyków tęczy to zapraszam do innej zabawy – tęcza sortowanie kolorów

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz