Kolejna ciekawa propozycja rozwijającej zabawy przy użyciu drewnianych patyczków. W sklepie papierniczym dostępny był mały rozmiar (klasyczny patyczek do lodów). I malując obrazki przekonałam się, że nie jest najlepszy rozmiar. Jakość ich jest również dyskusyjna. Zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się laryngologiczne szpatułki lub w podobnym rozmiarze patyczki drewniane również dostępne w sklepach papierniczych.

Obrazki z patyczków jak zrobić

Wykonanie tej gry nie jest skomplikowane potrzebujemy:
– flamastry dobrze mieć również cienkopisy, których niestety nie mam
– patyczki drewniane najlepiej wielkość szpatułki laryngologicznej
– taśma lub klips do spięcia ze sobą pary
– wyobraźni do malowania obrazków

Przystępujemy do działania:
Taśmą lub klipsem spinamy w pary patyczki i malujemy obrazki. To co przychodzi Wam do głowy: kwiatuszki, gwiazdki, drzewa, choinki, figury geometryczne i wiele wiele więcej. Jak widzicie nic komplikowanego.

Patyczki spięte klipsem kładę na krawędzi biurka. Bardzo wygodne ułożenie do precyzyjnego malowania. Niestety jakość moich obrazków pozostawia wiele do życzenia.
Mam, udało się zakupić szpatułki laryngologiczne. Skleiłam je taśmą. Jak widzicie są znacznie większe od klasycznych patyczków. Dostępne w aptece 100 sztuk w cenie 6,99

Celem zabawy patyczaki jest połączenie w parę dwóch patyczków w taki sposób, aby powstał spójny obrazek. Jest to wbrew pozorom bardzo wymagająca zabawa dla najmłodszych. Jednakże niosąca za sobą wiele korzyści wspierających rozwój:
– koordynacji oko – ręka
– koncentrację
– wyobraźnię
– mowę: kolory, kształty
– regulacja emocji – rozwiązywanie problemów

Zdjęcie mocno uwidoczniło odbarwienia między patyczkami na żywo nie jest to tak widoczne. A w oczach dziecka drewniana układanka patyczki i tak jest bardzo atrakcyjna.
Szpatułki laryngologiczne są zdecydowanie lepsze do tej zabawy. większa powierzchnia do namalowania obrazka jak również sama jakość wykonania jest wyższa.
Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz