Kolejna ciekawa propozycja rozwijającej zabawy przy użyciu drewnianych patyczków. W sklepie papierniczym dostępny był mały rozmiar (klasyczny patyczek do lodów). I malując obrazki przekonałam się, że nie jest najlepszy rozmiar. Jakość ich jest również dyskusyjna. Zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się laryngologiczne szpatułki lub w podobnym rozmiarze patyczki drewniane również dostępne w sklepach papierniczych.

Obrazki z patyczków jak zrobić

Wykonanie tej gry nie jest skomplikowane potrzebujemy:
– flamastry dobrze mieć również cienkopisy, których niestety nie mam
– patyczki drewniane najlepiej wielkość szpatułki laryngologicznej
– taśma lub klips do spięcia ze sobą pary
– wyobraźni do malowania obrazków

Przystępujemy do działania:
Taśmą lub klipsem spinamy w pary patyczki i malujemy obrazki. To co przychodzi Wam do głowy: kwiatuszki, gwiazdki, drzewa, choinki, figury geometryczne i wiele wiele więcej. Jak widzicie nic komplikowanego.

Patyczki spięte klipsem kładę na krawędzi biurka. Bardzo wygodne ułożenie do precyzyjnego malowania. Niestety jakość moich obrazków pozostawia wiele do życzenia.
Mam, udało się zakupić szpatułki laryngologiczne. Skleiłam je taśmą. Jak widzicie są znacznie większe od klasycznych patyczków. Dostępne w aptece 100 sztuk w cenie 6,99

Celem zabawy patyczaki jest połączenie w parę dwóch patyczków w taki sposób, aby powstał spójny obrazek. Jest to wbrew pozorom bardzo wymagająca zabawa dla najmłodszych. Jednakże niosąca za sobą wiele korzyści wspierających rozwój:
– koordynacji oko – ręka
– koncentrację
– wyobraźnię
– mowę: kolory, kształty
– regulacja emocji – rozwiązywanie problemów

Zdjęcie mocno uwidoczniło odbarwienia między patyczkami na żywo nie jest to tak widoczne. A w oczach dziecka drewniana układanka patyczki i tak jest bardzo atrakcyjna.
Szpatułki laryngologiczne są zdecydowanie lepsze do tej zabawy. większa powierzchnia do namalowania obrazka jak również sama jakość wykonania jest wyższa.

Puzzle Patyczki dla 3 latków

Jeśli nie masz wyczucia i umiejętności do wykonania zabawy patyczkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z gotowych puzzli. Akademia mądrego dziecka po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, oferując doskonale zaprojektowane puzzle. Oprócz 8 różnych obrazków w zestawie znajduje się również książeczka z rymowankami opisującymi poszczególne postacie z ilustracji. Dodatkowo obrazki są podpisane w języku polskim oraz angielskim.

Cena puzzli oscyluje w granicach 25 – 30 zł.
Kup: Puzzle Dinozaury
Kup: Puzzle Pojazdy
Kup: Puzzle Księżniczki
Kup: Puzzle Zwierzęta

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz