Jeśli dotychczas rolki po papierze toaletowym lub ręczniku kuchennym wyrzucaliście do kosza to zaprzestańcie. Tekturowe rolki to niezwykła inspiracja do różnych zabaw dla Waszego dziecka. Przykładem może być garaż dla małych samochodzików, sorter, pojemniczki na kredki czy papierowy salon fryzjerski.

Papierowy fryzjer jak zrobić

Wykonanie tej zabawy nie zajmie Wam dużo czasu. Tekturowe rolki możecie obkleić kolorowym papierem, ale nie musicie. Wystarczy jak namalujecie pisakami oczy, usta, nos i dokleić kolorowe włosy z papieru kolorowego – gotowe. Dla podniesienia trudności jeden klient w salonie fryzjerskim może mieć naklejony jednolity fragment papieru kolorowego. Wasz smyk niech sam kreatywnie wytnie nożyczkami pasemka włosów/fryzurę.

Kredki, pisaki, rolki tekturowe, papier kolorowy klej lub taśma dwustronna i nic więcej do szczęścia Wam nie potrzeba.

W przypadku kiedy nie macie rolek papierowych sięgnijcie po:

  • kolorowe kubeczki plastikowe
  • kolorową bibułę, jeśli grafika kubeczku wymaga kamuflażu
  • kolorowy papier barwiony dwustronnie A4
  • nożyczki, taśma dwustronna, kredki/mazaki

Przy pomocy taśmy dwustronnej udekoruj kubeczki kolorową bibułą. Następnie przyklej oczka, usta i włosy z papieru kolorowego. Włosy możesz zrobić kręcone przy użyciu kredki – przeciągnij mniej czy bardziej delikatnie po pasmach pociętego papieru kolorowego.

Cel zabawy: Stworzenie nowych fryzur poprzez przycinanie kolorowych „włosków”.

Papierowy salon fryzjerski doskonale rozwija:

  • umiejętność posługiwania się nożyczkami
  • koordynację ręka – oko
  • manipulacje palcami
  • kreatywność oraz wyobraźnie – dziecko zgodnie ze swoimi umiejętności tworzy kolorowym postaciom nową fryzurę
  • mowę – wczuwanie się w rolę w tym przypadku fryzjera

Zabawy z wykorzystaniem nożyczek to niezwykle cenny czas dla Twojego dziecka. Już od wczesnych lat każdy maluch ochoczo sięga po nożyczki mniej czy bardziej zgrabnie. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko interesuje się Waszymi nożyczkami to najwyższy czas, aby zakupić mu w odpowiednim rozmiarze. Zabawa nożyczkami to niezwykle ważna umiejętność. Wycinanie po linii lub według własnej inwencji twórczej usprawnia motorykę małą oraz wyobraźnię. Jednocześnie aktywując szereg innych umiejętności, które zaowocują w przyszłości.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz