Obecna aura za oknem idealnie zgrywa się z zestawem Zima od Kapitana Nauka! Ten niepozorny niebieski karton kryje w sobie wiele ciekawych i rozwijających zabaw dla naszego dziecka. Jestem pewna, ze na tym zestawie nasza przygoda nie skończy się Kapitanem bowiem jakość i wykonanie są na najwyższym poziomie o czym napiszę niżej.

To co przede wszystkim zwraca uwagę to estetyczny i solidny karton w formie „walizeczki”, która doskonale zabezpiecza puzzle oraz karty do zabawy. Ponadto sznureczek umożliwia sprawny chwyt rączką i tym samym transport. A co w niej znajdziemy?

 • książeczkę z różnorodnymi zadaniami (16 stron)
  • motywem przewodnim rebusów jest oczywiście zima i wokół niej utworzone są zadania wymagające od naszego dziecka kredek, jak również skupienia oraz kreatywności.
 • 17 kart z barwnymi obrazkami
  • elementy ubioru, sporty zimowe oraz formy rekreacji, każdy obrazek jest podpisany na dole oraz na tylnej stronie karty.
 • Puzzle 10 par
  • elementy ubioru i nie tylko wraz z kartami tworzą jedną spójną całość.

Kapitan Nauka z nim dziecko nudzić się nie będzie

Kapitan Nauka stworzył niezwykle kreatywny zestaw dla dzieci wieku 2-3 lat. Czytelna, barwna grafika wzmacnia ciekawość i chęć zabawy. Jednocześnie pokazując jak radośnie można spędzić czas na świeżym powietrzu właśnie zimą. Frajdę z lepienia bałwana, jazdy na łyżwach mają nie tylko maluchy, ale również rodzice. Beztrosko i spontanicznie spędzony czas na świeżym powietrzu dodatkowo umacnia wieź. 17 sztywnych kart sprytnie zbindowanych w rogu zawierają grafikę z formami aktywności jak również elementami ubioru. Napisy z przodu oraz tyłu wspomagają naukę literek jak również wprowadza dziecko do nauki czytania metodą globalną.

Choć puzzle nie są wykonane z grubego kartonu nie umniejsza to im trwałości są zalaminowane co daje gwarancję odporności na wilgoć i w dużej mierze je dodatkowo usztywnia. Jak na produkt kartonowy nie wydziela typowego zapachu dla puzzli co jest ogromnym atutem. W zestawie mamy 10 par puzzli większy element posiada ilustrację zaś mniejszy napis – każda para ma inny kolor tła. Bez obaw każdy nieczytający maluch sobie z nimi poradzi pasując ze sobą puzzle kolorami. Puzzle świetnie trenują spostrzegawczość naszego dziecka jak również małą motorykę.

Ponadto zestaw zima wspiera:

 • umiejętność radzenia sobie z problemami
 • kontrolowanie emocji
 • kreatywność
 • koordynację oko – ręka
 • koncentrację oraz cierpliwość

Kreatywne zabawy z zimą

Puzzle oraz karty wykorzystuję również do następujących zabaw w momencie spasowania wszystkich puzzli ze sobą odwracamy puzzle rewersem do góry. Losujemy pojedynczo puzzle i szukamy w mieszkaniu przedmiotów z obrazka. W przypadku kart proszę o wysunięcie wybranej przez siebie karty bądź przesuwamy kolejno obrazki. W przypadku wylosowania bałwana, nart czy lodowiska na pytanie czy mamy w domu? na odpowiedź nie. Wówczas wkraczam ja i zadaje pytania: jakiego koloru są narty ile ich jest, gdzie się je zakłada. Ile bałwan ma kulek, a oczka jakiego koloru, nos z czego jest zrobiony. Na lodowisku ile jeździ dzieci, co mają na stopach, jak są ubrane, jakie mają emocje na twarzy, itp. itp ogranicza nas tu wyłącznie nasza własna wyobraźnia do zadawania pytań naszemu dziecku.

Dzieci 3+ i starsze mogą podjąć wyzwanie i narysować na kartce obrazek z wylosowanego puzzla/karty.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz