Do zakupu takiej gry przymierzałam się od dłuższego czasu i w końcu udało mi się wybrać model z bogatej oferty producentów. Wybierając drewniane rybki do łowienia na magnes po raz kolejny postawiłam na Classic World, gdyż poprzednia drewniana układanka okazała się świetną zabawką, nie tylko pod względem zasad gry, ale i wykonania.

Drewniane zabawki dla dzieci

Muszę przyznać, że decyzja nie była łatwa. Odnoszę wrażenie, że producenci prześcigają się wymyślaniu co rusz ciekawszych detali w takiej grze, aby jeszcze bardziej ją urozmaicić i przyciągnąć klienta. Moim głównym faworytem była „Moja Pierwsza Gra – Łowienie Rybek Haba„. Ze względu na wielkość elementów ( są wielkości rączki małego dziecka) oraz zasady zabawy. Ale ogromnym minusem jest słaba dostępność gry. Wybrałam więc Classic World mając już pozytywne doświadczenie z marką, sięgnąłam po kolejną z ich zabawek.

Classic World rybki na magnes drewniane opinie

Gra rybki ma bardzo pochlebne opinie w sklepach internetowych moja również taka będzie. Ta gra ma ogromny potencjał, jest wykonana dość starannie. Niestety, w miarę użytkowania widać drobne ubytki w farbie, np. w stojaku na wędki czy rybce. Drewniane krawędzie są gładko zaokrąglone, co jest ogromnym plusem. Umiejscowienie magnesu w rybce jest zasadniczo doskonałym rozwiązaniem. Rozumiem zamysł projektanta, że ma podnieść poziom trudności i nauczyć dzieci cierpliwości oraz precyzji – rybka daje się złowić bardzo łatwo. Ale niestety, 3-letnie dzieci o niskim progu skupienia w pierwszych podrygach z wędką prawdopodobnie będą sobie pomagać palcami, kierując spławik* na magnes w rybce. Czy lepiej byłoby umieścić magnes w miejscu oka lub na ogonie? Absolutnie nie! Obecna ryba prezentuje się estetycznie i przyjemnie, a nam, opiekunom, pozostaje cierpliwie tłumaczyć, jak poprowadzić wędkę, aby złowić rybę.

Krótki filmik pokazujący, jak łatwo można złowić rybę, mimo że magnes jest umieszczony na krótszym boku.

Idź na ryby z dzieckiem w domu!

Nie trzeba wiele, aby dobrze się bawić, zwłaszcza teraz, gdy temperatura za oknem w różnych regionach Polski nie sprzyja radosnym zabawom na śniegu. Sięgnij po grę drewniane ryby classic world, która zawiera:

  • 2 wędki
  • 9 kolorowych ponumerowanych rybek
  • 1 staw rybny z 3 kołeczkami na złowione rybki

Gra w rybki ma banalnie proste zasady. Skieruj wędkę na oko ryby, a spławik* z magnesem automatycznie przechyli się na bok i złapie magnes ryby. Odłóż rybę na kołeczek i wędkuj dalej, aby złowić ich jak najwięcej. Każda rybka ma cyferkę zliczcie punkty i cieczcie się tytułem najlepszego wędkarza.

drewniane rybki na magnes

Jak widzicie gra jest prosta, ale niech Was to nie zmyli bo łowiąc rybki również dzieci szlifują swoje umiejętności:

  • spostrzegawczość
  • manualne – precyzyjne kierowanie wędki na cel
  • logicznego myślenia
  • współzawodnictwo
  • radzenie sobie z napotkanymi problemami oraz emocjami ( radość z wygranej dezaprobata z przegranej)
  • matematyczne: nauka cyfr, dodawania
  • językowe – w trakcie łowienia możemy opowiadać dzieciom informacje o rybach, wędkach, sposobie połowu jak np: spinning itp

Mimo prostej konstrukcji rybki drewniane do łowienia mają wiele do zaoferowania. Jeśli szukasz ciekawej gry do wspólnej zabawy z dzieckiem, to gra zręcznościowa rybki będzie doskonałym wyborem. Taka zabawkę będzie również genialnym pomysłem na prezent urodzinowy dla 3 latka czy jako świąteczny podarunek. Pamiętaj tylko, aby po każdej rozgrywce odkładać elementy z powrotem do pudełka, sumiennie sprawdzając, czy na pewno wszystkie magnesy są na swoim miejscu.

Szczegóły produktu:
Producent: Classic World
Wyprodukowano w: Chinach
Wykonane z: drewna
Ilość graczy: 2
Cena sprawdź najlepszą ofertę:


Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz