Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości, miłości i oczywiście – nieodłącznych postaci, które kojarzą nam się z tą wyjątkową porą roku. Wśród nich króluje niezaprzeczalnie Mikołaj – postać obdarzająca nas uśmiechem i prezentami. Aby jeszcze bardziej umilić ten czas, postanowiłam stworzyć galerię kolorowanek świątecznych z wizerunkiem sympatycznego Świętego Mikołaja. Przygotujcie swoje kredki i dajcie się ponieść magii kreatywności, podczas gdy razem z nami wprowadzicie do życia te urocze ilustracje!

Jeśli tylko Ci się spodobają kliknij na wybraną kolorowankę ze Świętym Mikołajem, a plik PDF ze świąteczną kolorowanką do wydrukowania otworzy się w nowym oknie.

Święty Mikołaj twarz kolorowanki do wydruku

Kolorowanka do druku głowa Mikołaja

  1. Głowa/twarz Mikołaja pełna jest tajemniczych uśmiechów i migoczących oczu, które emanują radością i życzliwością. Dzięki naszym kolorowankom będziecie mieli okazję nadać temu charakterystycznemu obliczu jeszcze więcej wyrazu, dodając własne, magiczne akcenty.
  2. Kontury brody, podniesiony zarost, a może śmiałe cienie pod oczami? Nasze kolorowanki umożliwiają Wam dostosowanie detali, tworząc unikalne warianty twarzy Mikołaja, które wpiszą się w waszą własną wizję świątecznej magii.
  3. W tle kolorowanek z głową Mikołaja możecie także znaleźć miejsce na malowanie elementów charakterystycznych dla Bożego Narodzenia, takich jak gwiazdy, dzwoneczki czy gałązki jemioły. Pozwala to na stworzenie kompleksowej kompozycji, która rozkwita kolorami.

Świąteczne kolorowanki z Mikołajem do druku

A może chcesz drukować kolorowanki świąteczne z sylwetką Mikołaja, pomyślałam i o tym.

  1. Od stroju po worka pełnego prezentów – nasze kolorowanki przedstawiają Mikołaja w pełnej okazałości. To niepowtarzalna okazja, abyście mogli samodzielnie nadać kształt i wyraz sylwetce tego wyjątkowego dostarczyciela radości.
  2. Niech Mikołaj będzie malowany w najbardziej wyrazistych kolorach, które według Was najlepiej oddają charakter świąt. Czerwony, biały, zielony czy złoty – wybór należy do dzieci! Dzieci niech odkryją nowe możliwości i tworząc swoją własną, unikalną wersję Świętego Mikołaja.
  3. Dla bardziej zaawansowanych artystów proponujemy dodanie detali, takich jak cienie, refleksy światła czy delikatne odcienie na futrze Mikołaja. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności plastyczne i tworzyć dzieła sztuki pełne świątecznej magii.
  4. Zapraszam do mojej skromnej galerii kolorowanek, gdzie mam nadzieję, że każdy kto do mnie zaglądnie znajdzie coś wyjątkowego. A jeśli chcesz więcej świątecznych kolorowanek do druku do zobacz tutaj

Jeśli spodobała Ci się któraś kolorowanka z mojej galerii zapraszamy do skorzystania i wydrukowania. Będzie mi miło, jeśli w komentarzu dasz znać czy obrazki świąteczne przygotowane do druku są praktyczne i przydały Ci się w pracy z dziećmi.

Świąteczne mini kolorowanki do druku

Dodatkowo, przygotowałam trzy specjalne kolorowanki mini do druku, które dodadzą jeszcze więcej kreatywności do Waszych świątecznych przygotowań w przedszkolu. Każda kartka A4 zawiera cztery urocze obrazki z Mikołajem do pokolorowania. Po ich wydrukowaniu wystarczy je pociąć, aby uzyskać cztery mniejsze świąteczne kolorowanki, do kolorowania w trakcie zajęć w przedszkolu. Ponadto ich rozmiar jest idealny do wrzucenia do koperty, ozdobienia stołu świątecznego lub nawet dołączenia do prezentów jako unikalna i personalizowana kartka z życzeniami do pokolorowania przez dzieci.

Te mini kolorowanki świąteczne do druku pdf to także doskonały pomysł na zajęcie dla dzieci czy nawet dla dorosłych podczas świątecznych spotkań. Pobierzcie nasze szablony, wypełnijcie je kolorami i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem, tworząc wyjątkowe dzieła sztuki na Boże Narodzenie!

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz