Jeśli szukacie ciekawej, angażującej i zarazem prostej gry dla dwulatka/trzylatka to poznajcie – Głodnego Misia z serii: Moja pierwsza gra! Gra jest doskonale przemyślana z 4 wariantami zabawy przez co nieustannie można lawirować między nimi i proponować dziecku nowe oblicze głodnego misia.

Haba niemiecka produkcja i precyzja?

Należy zaznaczyć, że Haba to niemiecki producent zabawek, który od ponad 70 lat umila wolny czas najmłodszym. Ponadto w ofercie Haby znajdziemy również funkcjonalne akcesoria do dziecięcych pokoi oraz placówek edukacyjnych. Warto wiedzieć, że nie wszystkie zabawki wyprodukowane są w Europie. O czym sama nie wiedziałam kupując głodnego misia. A napis na kartonie made in china sprawił, że postanowiłam głębiej poczytać o produkcji i identyfikacji ich zabawek. Wniosek jest następujący. Zabawki z napisem (zawsze koło logo Haba) „Made in Germany” są wytwarzane w Bawarii. Pozostałe produkty produkowane są w innych krajach – Głodny Miś wyprodukowany jest w Chinach. Dla osób, które kładą nacisk na zabawki wykonane w Europie będzie to niezwykle cenna informacja. Ponadto należy mieć na uwadze, że produkcja w innych krajach jest pod ścisłą kontrolą centrali w Bad Rodach. Więc możemy być spokojni o równie wysoką jakością zabawek.

Produkty Haba cechują się nie tylko wymiernym wpływem na rozwój dzieci, ale również starannym wykonaniem. Jak sami piszą u siebie na blogu każdego dnia do fabryki przyjeżdżają przyczepy z drewnem bukowym, które wpierw trafia do suszarni, a następnie na kolejne bloki produkcji dziecięcych zabawek. Drewno bukowe daje gwarancję trwałości zabawek na długie lata. Zaś fakt, iż są pomalowane atestowanymi wodnymi farbami potwierdza ich bezpieczeństwo w kontakcie z dzieckiem.

Jak bardzo głodny jest miś?

Podstawową wartością tej gry jest przyciągająca uwagę grafika oraz 4 warianty zabawy.

 1. Swobodna zabawa: Tutaj nie ma większej filozofii. Ten wariant zabawy to oswojenie dziecka z misiem i jego gadżetami. Choć jak wspomniałam wcześniej ujmująca grafika i ciekawe elementy są tak idealnie skomponowane, że 3 letnie dziecko intuicyjnie wie po zapoznaniu się z puzzlami jak będzie przebiegać zabawa.

  Rozstawiamy przed dzieckiem żetony z przysmakami na talerzyku jak również wokół dla lepszej widoczności, obok łyżkę i namawiamy malca na sięgniecie po wskazany produkt lub niech wybierze sam czym chce nakarmić misia. Ten moment zabawy można wykorzystać również na wybranie imienia dla misia oraz ciekawą rozmowę np: czy lubisz truskawki, a czy Twój miś również lubi? Kiedy ostatni raz jadłeś marchewki? Jakiego koloru jest szpinak? czy ryż jest biały? Tutaj jedynie ograniczać może nas wyłącznie własna wyobraźnia do dalszego pokierowania dialogiem. Umiejętność prawidłowego utrzymania łyżki jak również karmienie misia z początku może nie był najlepsza, ale kwestia paru chwytów oraz cierpliwości malca.
 2. Mały miś jest bardzo głodny (szczegółowy opis w instrukcji gry)
 3. Łakomy miś (szczegółowy opis w instrukcji gry)
 4. Zgadnij, jakie jest moje ulubione danie (szczegółowy opis w instrukcji gry).

Wszystkie elementy gry prócz drewnianej kostki wykonane są z grubego kartonu.
– składany miś
– talerzyk
– łyżka do karmienia
– 6 par przysmaków: ryż, borówki, marchewki, szpinak, ziemniaki, truskawk
i (u nas 1 truskawka się gdzieś zapodziała)
– daszek do czapeczki
Trwałość tekturowych elementów jest bardzo wysoka jednakże myślę, że jakby dodatkowo zostały pokryte „folią” (genialnie zabezpiecza swoje kartonowe gry kapitan nauka) podniosłoby trwałość jeszcze bardziej szczególnie przy kontakcie z wilgocią/kroplami wody. Jak również nie miałyby typowej dla puzzli woni. Nie wszyscy są fanami zapachu tektury 😉 W zestaw gry wchodzi również sporej wielkości starannie wyprofilowana drewniana (bukowa) kostka, z obrazkami która napędza całą zabawę. Ponadto warto wiedzieć, że gra głodny miś wspiera w naszych dzieciach:

 • motorykę małą
 • koncentrację
 • umiejętności językowe: nazewnictwo warzyw, emocji ipt
 • empatię dziecka
 • współzawodnictwo
 • koordynację oko – ręka

Głodny Miś Haba opinie i moja recenzja

W zasadzie w internecie jest niewiele opinii na temat głodnego misia, a jeśli już są to jedynie pozytywne i wcale się nie dziwię. Gra jest niezwykle wartościowa i angażująca. Rozgrywki są doskonale przemyślane. Haba to producent zabawek na który warto skierować swój wzrok szukając pierwszych gier dla dziecka. Ciekawa koncepcja gry sprawia, że sami będziecie chcieli rozegrać kilka partyjek ze swoim dzieckiem. Instrukcja z zasadami gry w formie książeczki ( z błędem w tytule ;))jest przetłumaczona w 6 językach: polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. To daje dodatkową możliwość na podarowanie bardzo wartościowej zabawki dziecku mieszkającemu zagranicą. Choć gry haba nie należą do najtańszych, a w tej jedynie przeszkadza mi specyficzny zapach kartonu to są warte każdej złotówki.

Szczegółowe informacje:

Gra dostępna: Tutaj
Nazwa:
Moja pierwsza gra: Głodny Miś – Haba
Głodny miś cena: już od 50 zł
Wyprodukowana w: Chinach
Ilość graczy: 1-3

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz