Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł na zrobienie kolorowego łańcucha, który będzie można zawiesić nie tylko na choinkę. Akcenty świąteczne stworzone z pomocą dziecka to nie tylko kolejna dawka świetnej zabawy, zacieśniania relacji, ale również szereg ciekawych ćwiczeń wspierających rozwój małego człowieka.

Jak zrobić kolorowy łańcuch z papieru kolorowego?

Wykonanie jest banalnie proste, a potrzebować będziecie:
– kolorowy papier dwustronny najlepiej o gramaturze bloku technicznego. Natomiast klasyczny papier kolorowy sprawdzi się idealnie tworząc łańcuch z mniejszymi pierścieniami.
– klej lub taśma dwustronna
– nożyczki
– kredki, flamastry
– jeśli chcecie udekorować łańcuch dodatkowo zwierzakiem tak jak w naszym przypadku jest to renifer. Warto zaopatrzyć się w oczy, dekoracyjny papier kolorowy ewentualnie kolorowy papier z efektem brokatu.

łańcuch świąteczny z papieru

Łańcuch z papieru krok po kroku
Wymiary mojego łańcucha.
Szeroki pierścień: Paski papieru mają 4 cm szerokości zaś długość 21 cm. Wąskie pierścienie łączące duże mają podobną długość zaś szerokość jedynie 1 cm.
Przystępujemy do klejenia: Z szerokiego płatka papieru tworzymy pierścień, końce sklejając klejem a najlepiej taśmą dwustronną – zdecydowanie jest trwalszy efekt. Zaś wąski paseczek przewlekamy i sklejamy podobnie jak pierwszy. Gotowe.
Jeśli chcecie mieć delikatniejszy łańcuch z pierścieniami tego samego rozmiaru to wystarczy według własnego uznania przyciąć kartki papieru.

Kolorowy łańcuch zaaranżowałam również jako kalendarz adwentowy. Odliczanie dni do świąt to dla 3,5 latki coraz większa atrakcja. Więc uznałam, że pierścienie będzie kolejno odcinać i dodatkowo ponownie dekorować i zawieszać na choince. Tym sposobem z długiego łańcucha otrzymamy 25 oryginalnych ozdób. Łańcuchem można przyozdobić choinkę, albo pokoik dziecka.

Sposób na dekorację łańcuchem w pokoiku dziecka jest mnóstwo. W naszym przypadku są to dwie możliwości na udekorowanie łóżka.

Kolorowy łańcuch na choinkę wspólnie wykonany z dzieckiem to niezwykła forma treningu dla paluszków, kreatywności oraz wizualizacji przestrzennej. Jak wspomniałam wcześniej to również znakomity moment na umacnianie relacji rodzinnych. Wspólna zabawa to także doskonała socjalizacja małego dziecka jeśli chodzi o podejmowanie pracy w grupie. To również doskonały czas, na oddelegowanie jednego rodzica do zabawy z dzieckiem, aby drugi w spokoju mógł wykonać istotne sprawunki.

Udekorowany dom samodzielnie wykonanym łańcuchem to również potężna dawka pozytywnych emocji: zachwyt oraz duma z wykonanego projektu. Spójrzcie ile dobrego dla rodziny i samego dziecka niesie za sobą prosta zabawa z wykorzystaniem kilku kolorowych kartek papieru. Pamiętajcie dziecku przede wszystkim powinniśmy oferować swój czas, a dopiero później szereg gadżetów.

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz