Wyjątkowa książka stworzona z myślą o najmłodszych! Moje pierwsze memo – zwierzęta wydawnictwa adamada to kolejna znakomita pozycja dedykowana dwulatkom. Kolorowe ilustracje zwierząt zachęcają malca do zainteresowania się ruchomymi okienkami. Możliwość zabawy w 4 różnych wariantach nadaje jeszcze większej atrakcyjności.

Memo idealne w podróży

Memo to doskonały początek na rozwijanie umiejętności poznawczych, ćwiczenie pamięci, jak również stymulowanie mowy. Zacięcie strategiczne również może w małym stopniu się ujawniać, ale u starszego malca 3+. Memo doskonale sprawdzi się w podróży za każdy razem kartoniki są pod kontrolą i nie będą się gubić! Mamy również tradycyjne memo i po dziś dzień sprzątając zakamarki mieszkania znajduję kolejny obrazek do pary. Kwestia czasu jak ponownie złożę komplet i będziemy się mogły bawić :D.

Memo książka

Memo nauka poprzez zabawę

Poświęcony czas dziecku jest bezcenny, a jeśli możemy go spędzić śmiejąc się ze wspólnej zabawy to tym bardziej powinniśmy być ze siebie dumni. Bliska zabawa zaowocuje w przyszłości znakomitą relacją jak również świetnie rozwijającym się dzieckiem. A z książką moje pierwsze memo możemy pobawić się na 4 różne warianty na każdej rozkładówce.

Każda podstrona w książce pokazuje dziecku mieszkańców:

  • w lesie
  • na sawannie
  • w głębi oceanu
  • na lodowej krze
  • na polu
memo zwierzęta z lasu
memo zwierzęta z sawanny
memo zwierzęta z oceanu
Memo zwierzęta z arktyki
memo zwierzęta z łąki

4 warianty zabawy:

Memo – tradycyjne odszukiwanie par zwierzątek. Odszukanie pary premiuje otrzymaniem punktu. Jeśli zaś nie znajdziemy pary zakrywamy okienka i próbujemy następnym razem.

Odszukiwanie – Jeśli maluch znajdzie wszystkie pary zwierząt. Ewentualnie jeśli gramy we dwoje i uda nam się wspólnie odszukać. Można zaproponować dziecku, aby odnalazł je na sąsiadującej stronie wśród innych zwierząt zamieszkujących dane miejsce.

Chowanie – Odnalezione zwierzątka można kolejno zakrywać parami. Możemy prosić dziecko, aby samo decydowało które pary chce najpierw zakryć. Jak również możemy sami sugerować, a dziecko wykonuje nasze polecenia.

Zgadywanka – Każda kraina oferuje inną formę zgadywanki. Np: w lesie możemy szukać wszystkich zwierzątek które są pomarańczowe, szare, brązowe, albo mają skrzydła. Na sawannie zaś odszukujemy zwierzątka z futrem lub łuskami. W głębi oceanu odszukujemy zwierzęta z płetwami, i te które ich nie posiadają. Na lodowej krze odnajdujemy zwierzęta, które pływają, latają i chodzą. Zaś w polu odnajdujemy zwierzątka które zamieszkują pod ziemią jak również te które nad. Za każdym razem oczekujemy od malca, aby je próbował nazywać.

Moje pierwsze memo. zwierzęta opinia

Książka solidnie wykonana. Grube stabilne strony wykonane z tektury. Ruchome okienka starannie wykonane również z tektury. Rogi książki zaokrąglone taki mały szczegół, a przy mniejszym dziecku jest to bardzo istotne w kwestii bezpiecznego użytkowania. Tektura jest pokryta folią co podnosi jej trwałość. Ponadto kolorowe ilustracje są jej ogromnym atutem. Możliwość różnorodnej zabawy ćwiczy w dziecku cierpliwość oraz koncentrację. Idealna zabawa dla rodzica z dzieckiem.

Szczegóły:

Tytuł: Moje pierwsze memo. Zwierzęta
Autor: praca zbiorowa
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 10
Format: 24.0×28.0 cm
Cena: Najlepsze oferty książki znajdziesz tutaj.


Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz