Dla malutkich fanów kosmosu idealnym prezentem będzie interaktywna książeczka „Miś pracuś w kosmosie”. Kolorowe ilustracje sprawią, że mały odkrywca dowie się, jak wygląda lot w kosmos. W lekki sposób pozna prawa fizyki, np. dotyczące nieważkości. Ruchome części sprowokują do odkrycia kosmicznych niespodzianek ukrytych w książeczce.

Miś Pracuś to książeczka interaktywna dla niemowlaka, która może zainteresować swoją wyjątkową grafiką także 3 latki. Wybierając się do centrum miasta, nie sposób nie odwiedzić księgarni, co za każdym razem bardzo mnie cieszy. Bo Zosia zawsze znajdzie coś ciekawego, na przykład książkę o kosmosie. Choć książeczka jest zdecydowanie przeznaczona dla niemowląt/dzieci rocznych to ruchome elementy oraz bogata kolorowa szata graficzna zrobiła wrażenie na starszym dziecku.

Książeczka składa się z 8 bardzo sztywnych stron z ruchomymi elementami. Dodatkowo na stronach znajdują się krótkie humorystyczne notki, które czytane dziecku jeszcze bardziej przybliżają sens podróży misia. Przepiękne ilustracje oraz lekka fabuła zachwycą każde dziecko. I choć książka nie należy do najtańszych, to ze względu na jakość wykonania i szatę graficzną zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Miś Pracuś książka dla dzieci i przedszkolaka

Miś Pracuś i jego przyjaciele przygotowują się do lotu w kosmos. Rakieta startuje, a Twój mały odkrywca razem z Misiem może sunąć po orbicie statkiem kosmicznym dzięki ruchomym obrazkom. Kiedy przyjaciele są już w kosmosie, sprawdzają, co znajduje się na zewnątrz. Dostrzegają gwiazdy, planety, satelity, mieszkańców kosmosu, ale także kanapkę i wiele więcej…

Dodatkowym atutem książeczki są ruchome elementy dzięki innowacyjnej formie przekazu – niemowlę i starsze dzieci mają możliwość przesuwania paluszkiem ruchome elementy i tym samym odkrywają dalsze znaczenie obrazka. Ruchome elementy wspomagają wskazywanie palcem u niemowląt. Jednocześnie wspierając koordynację wzrokowo ruchową. To tylko namiastka tego, jak wiele dobrego dla rozwoju dzieci robią książki z ruchomymi elementami. Książeczki dla niemowląt są nieodzownym elementem codziennej zabawy, który wspomaga również rozwój mowy. Ponadto Miś Pracuś to znakomita książeczka interaktywna dla 2 latka, a poniższe wskazówki pomogą Ci wydobyć z tej książki to, co najlepsze dla Twojego dziecka.

Odliczanie do startu rakietą kosmiczną. To również znakomity czas na zapoznanie dzieci z cyframi. Opisując szczegółowo dziecku co widzimy na ilustracjach: dzikie kaczki (ilość), palmy, wodę, brzeg, latarnie, parking, kwiaty itp. W przyjemny i naturalny sposób poszerzamy zasób słownictwa niemowląt oraz starszych dzieci.
Wystarczy delikatnie suwać zielonym „suwaczkiem”, aby wprowadzić rakietę w ruch. Tutaj również wiele się dzieje i jest to okazja do pokazania dziecku różnych środków transportu: balon, helikopter, żaglówki. Warto wspomnieć o architekturze. I choć dziecko, które jeszcze nie mówi, nie odpowie nam, co to jest, to zawsze może wskazać palcem na pytanie, gdzie jest helikopter.
To również dobry moment, aby opowiedzieć dzieciom o układzie słonecznym i planetach. Na ilustracji widzimy charakterystyczny pierścień Saturna, Mars poniżej zaś na samej górze prawdopodobnie to Wenus. Bo Jowisz zdecydowanie nie bo jest największą planetą i mi się tutaj proporcje nie zgadzają 😉 Stacja kosmiczna to duży statek kosmiczny załogowy, który umieszczony na orbicie okołoziemskiej służący jako laboratorium kosmiczne do prowadzenia długotrwałych badań.
Tutaj, z boku, poruszając się zgodnie ze strzałkami, możemy razem z Misiem odkrywać to, co jest ukryte w przestrzeni.

Szczegóły techniczne:

  • Sztywne strony gwarantują trwałość książeczki.
  • Książeczka interaktywna
  • Wydawnictwo: Foksal
  • Grafika: Benji Davies
  • Wyprodukowano w: Chinach
  • Wybierz najlepszą ofertę dla siebie:
Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz