Dzisiaj przychodzę do Was z atrakcyjną zabawą dla najmłodszych. Jestem pewna, że motoryczny kwiatek nie będzie ostatnim i niedługo przygotuję znacznie bardziej zaawansowany obrazek. Ale jeśli chodzi o dziś to zaczniemy od łatwego kwiatuszka w doniczce.

Zabawy dla dwulatka mała motoryka

Motoryczny kwiatek ma na celu wspieranie małej motoryki (manipulacja palcami, precyzyjny chwyt) oraz koordynację ręka-oko. Utrwala kolory jak również umiejętności sortowania. Rozwija wyobraźnie i to co bardzo lubię samoregulację, angażuje do rozwiązywania problemów. Po ułożeniu bardzo często zauważa się, że dzieci motywują się do liczenia. Są ciekawe ile patyczków jest w danym kolorze.

Jak zrobić motoryczny obrazek dla dziecka?

Potrzebować będziecie:

  • obrazek
  • flamastry, farbki, kredki
  • nożyczki
  • patyczki higieniczne do uszu
  • taśmę dla lepszej estetyki dwustronna lub przeźroczysta
  • pudełko pasujące do obrazka.

Obrazek który będzie dekorowany kolorowymi patyczkami można samemu narysować lub wydrukować z ogólnodostępnej bazy malowanek w sieci. Poszukajcie również obrazków na pixabay.

Następnie wybranych miejscach nożykiem do tapet lub igłą robimy jedynie solidne nakłucia. Podłożyłam pod obrazek 2 kartki z bloku technicznego. Kolejnym krokiem jest zrobienie dziurek, aby dziecko swobodnie mogło wkładać kolorowe patyczki.

Kiedy zrobiłam wszystkie dziurki patyczkiem do uszu, obsadziłam obrazek na pudełku przyklejając boki taśmą. Pudełko musi być na tyle głębokie, aby patyczek cały wszedł.

Kolorowe patyczki zabarwiłam flamastrami – znacznie szybciej wyschną niż barwione farbami.

Kiedy patyczki są już suche zaproś do stolika swoje dziecko. A kiedy widzisz, że Twój maluch układa kilka razy z rzędu – wiedz że dobrze wykonałaś zadanie! Możliwość wykonania takiego dzieła da Twojemu dziecku sporo satysfakcji i dumy z efektu końcowego.

zabawa motoryka mała

Motoryczna muffina babeczka

Widząc fascynację motorycznym kwiatkiem postanowiłam pod osłoną nocą przygotować niespodziankę dla Zosi. Muffin wymaga już znacznie więcej czasu na wypełnienie patyczkami. Zabawa jest niezwykle fascynująca i wciągająca.

Jeśli spodobała Ci się układanka z patyczkami, ale nie możesz sobie pozwolić na jej wykonanie to mam rozwiązanie. W sklepach internetowych można kupić gotowe plansze do wpinania guzików/pinezek. Musicie jedynie wyszukiwarkę wpisać układanka guzikowa, mozaika koraliki kulki, mozaika z dużymi szpilkami lub układanka grzybki. Spójrz również na poniższą ofertę ceneo i wybierz najlepszą układankę dla Twojego dziecka.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz