Dzisiejsza gra to kolejna propozycja, która zaangażuje nawet najbardziej rozbrykane maluchy. Kodowanie to doskonała forma nauki poprzez zabawę. Do jej przygotowania nie potrzeba wiele, a zachwyt i zadowolenie dziecka z zabawy gwarantowane.

O korzyściach płynących z gier z elementami kodowania pisałam przy prezentacji: plansza do sortowania oraz tęcza do sortowania kolorów. Warto zajrzeć do tych postów by lepiej poznać przeznaczenie gier. I przekonać się, że nie trzeba wiele, aby stworzyć zabawę wspierającą spostrzegawczość, motorykę małą, koncentrację […] dla własnego dziecka.

Aby przygotować kolorowy kwiatek potrzebujesz:

  • kolorowy blok techniczny równie dobrze sprawdzą się wyłącznie białe kartki
  • kredki
  • papilotki do pralinek
  • taśma dwustronna i nożyczki
Na zielonej kartce nakleiłam mniejszą żółtą. Łodyżkę z listkami oraz trawę wycięłam z papieru. Następnie na taśmie dwustronnej przykleiłam papilotki.

Następnie przechodzimy do wykonania mniejszych obrazków – zworników. Podzieliłam białą kartkę papieru technicznego na 4 części i na każdej namalowałam kwiatek. Każdy płatek jest w innym kolorze – takim, aby odpowiadał kolorowi pomponu. Banalnie proste prawda?

Cel zabawy: Dopasowanie pompona w papilotach do koloru płatka kwiatu.

Kolorowy kwiatek sprzyja również nauce kolorów

Do kolejnej zabawy „sortowanie po kolorach” możesz wykorzystać mniejsze karty z kwiatkiem.

Aby zwiększyć poziom trudności, włóż więcej pomponów do miski lub innego kartonu. Połóż mniejszą kartkę papieru z namalowanym kwiatem i daj ją dziecku ze szczypcami. Celem gry jest odnalezienie wśród pomponów tego, który odpowiada płatkom kwiatu.
Wariantów gry jest tyle ile zrobisz kart. Miłej zabawy.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz