Dziecięca drewniana kuchnia dla dzieci lidl została podarowania córeczce pod choinkę. Prezent od dziadków okazał się doskonały mimo, że dedykowana jest dzieciom powyżej 3 roku życia. To 22 miesięczna gosposia pieczołowicie pomagała już przy jej składaniu, a kiedy została ustawiona na ostatecznym miejscu wzbudziła niemały pisk radości wołając ojojoj. Więc czy trzeba większej rekomendacji, że kuchnia playtive jest ciekawa dla dziecka? Kiedy słychać zachwyt w głosie i od razu zaczyna po swojemu eksplorować półeczki i czerwone guziczki ?

Kuchnia z lidla jak złożyć

Kuchnia playtive junior dość solidnie została opracowana. Montaż elementów nie był skomplikowany, choć bez instrukcji obrazkowej to lepiej nie zaczynać, aby zbytnio się nie „zmęczyć”. Poszczególne elementy bardzo dobrze spasowane. Pomalowana starannie białą farbą. Kuchnia wydziela intrygujący zapach nie można oczekiwać bezwonności kiedy mamy do czynienia z surowym drewnem i malowanym. Ale zapach akceptowalny z czasem wietrzeje. Drzwiczki piekarnika jak zarówno lodówki otwierają się z oporem, ale to świadczy o dobrych magnesach. Maluszek musi się wspomóc obiema rączkami przy otwieraniu bądź jeśli ma siłę jak mój mały harpagan to pociągnie solidnie i otworzy. Stabilnie stoi na nóżkach. 3-krotna regulacja wysokości (97/101/103 cm). Obecnie bawimy się na najniższej i jeszcze długo upłynie czasu zanim zmienimy na kolejny.

Kuchnia Lidl playTive junior zalety

Lidl kuchnia dla dzieci świetnie wspomaga zabawę oraz kreatywność. Im dziecko starsze tym większe korzyści z tego mebelka jeśli oczywiście nadal będzie wzbudzało zainteresowanie. W bardzo ciekawy i bezpieczny sposób można przeprogramować dziecko na zabawę kuchennymi garnkami dopasowanymi do swojego rozmiaru. Bo takie właśnie w zestawie kuchni są: patelnia, garnek z pokrywką, łopatka oraz widelec do mięsa wykonane z drewna zaś trzepaczka podobnie jak naczynia wykonane z metalu. Rękawica kuchenna uświadamia dziecko o konieczności bycia ostrożnym przy dotykaniu gorących* naczyń, zaś ściereczka oraz fartuszek uczą czystości. Zestaw doskonale przemyślany jedynie czego mi brakuje to choć jednego warzywka czy jajeczka sadzonego, aby kuchnia jeszcze bardziej była namacalna dla maluszka. Ale takie rarytasy można dokupić już we własnym zakresie również w lidlu. Dlatego też jeśli będzie kupować kuchnię to pomyślcie od razu o drewnianych owocach oraz warzywach do krojenia. Aby zabawa była kompletna od pierwszych chwil. A sama kuchnia i tak rekompensuje ten niedosyt świetnymi modułami dźwiękowymi oraz świetlnymi.

Poniższy filmik prezentuje działanie poszczególnych modułów kuchni.

W kuchence mamy:

  • Ruchomy kran oraz wajcha. Wyjmowany zmywak.
  • Dwie podświetlane na czerwono płyty do gotowania wydające dźwięk smażenia
Kuchnia lidla
Kuchnia lidla dla dzieci
  • Podświetlany okap z symulacją pracy.
  • Podświetlana mikrofalówka z dźwiękiem pracy jak również sygnalizacją ukończenia podgrzewania potrawy. Przyciskiem STOP możemy wyłącząć pracę mikrofalówki.
Kuchnia lidla playtive
  • Lodówka z kostkarką – 3 kostki w zestawie + plastikowa szklanka.
  • piekarnik: 2 obrotowe pokrętła ze słyszalnym kliknięciem dodatkowo piekarnik jest podświetlany. W środku blacha do pieczenia.
drewniana kuchnia z lidla
lidl kuchnia drewniana

Drewniana kuchnia lidl dla dzieci opinie

Jeśli Zosia nie otrzymałaby kuchni od dziadków co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Planowałam ją kupić, ale z natłoku obowiązków wyleciała mi z głowy nawet w okresie świątecznym zapomniałam, że ma być. Do lidla jeździmy okazjonalnie stąd też nie jestem na bieżąco z ofertą. Ale pamiętam, że w wakacje coś wspomniałam o kuchni, że być może będzie w ofercie i koniec tematu. Nastało życie codzienne. I jak to mówi przysłowie Bóg nie może być wszędzie dlatego stworzył Babcię i Dziadka! Kończąc gdyby nie otrzymała kupilibyśmy ją styczniu w sklepie online lidla. Kuchnia prezentuje się naprawdę fajnie i stylowo. Boczna półeczka świetnie sprawdza się na książki kulinarne w naszym przypadku kicia kocia i nunuś w kuchni, warzywa oraz Peppa warzywa i owoce. Po przeciwnej stronie są wieszaczki na ściereczkę, fartuszek oraz rękawicę – doskonałe rozwiązanie, aby utrzymać porządek i przy okazji wpajać odkładanie akcesoriów na swoje miejsce.

Playtive kolejny raz stanęło na wysokości zadania i stworzyło funkcjonalną oraz edukacyjną zabawkę dla najmłodszych. Myślę, że dzieci które słabiej jedzą mogą mocniej interesować się poszczególnymi produktami jak warzywa, owoce. W sklepie online Lidla są do nabycia zestawy warzyw, owoców, śniadaniowe jak również tort urodzinowy. Komponowanie własnych posiłków dla pluszowych przyjaciół może być bodźcem do potrzeby posmakowania świeżych odpowiedników warzyw czy innych potraw. Uprzedzam to jedynie moje domysły nie mam potwierdzenia na żywym organizmie.

Ostatnim atutem kuchni z lidla dla dzieci jest cena. Jak na to co oferuje jest bardzo atrakcyjna 249zł.

Zobacz inne drewniane kuchnie dla Twojego dziecka

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz