Nawlekaj nie czekaj kupiłam zainspirowana poleceniem mamy logopedy na instagramie. Choć gra dedykowana dla dzieci od 3 roku to maluszki 2+ równie ochoczo się nią zainteresuje. Ta niepozorna gra doskonale ćwiczy zręczność oraz pamięć naszego dziecka. A młodsze maluszki najpierw mogą poznawać kolory, nazywać czy tez segregować, aby w końcu móc samemu nawlekać na sznureczki.

Gra edukacyjna dla najmłodszych

W skład gry wchodzą: 55 kart o różnym stopniu trudności, 80 żetonów, 18 kul, 3 sznurki oraz klepsydra. Dla małego dziecka to genialna możliwość na ćwiczenie koncentracji, cierpliwości, sprawności oraz manipulacji paluszkami (motorykę małą). Choć od dwu latka nie można oczekiwać, że będzie bawił się zgodnie z instrukcją to jednak sam fakt zainteresowania nawlekaniem kul jest już ogromnym postępem i powinno nas usatysfakcjonować. Gra nawlekaj nie czekaj dedykowana dla maksymalnie 3 graczy, a minimalnie 2. Ja motywuje swoją maliznę jedynie do nauki kolorów i nawlekania. Na prawdziwą rywalizację przyjdzie czas.

nawlekaj nie czekaj

Nawlekaj nie czekaj opinie

Gra bardzo ciekawa. Motyw edukacyjny niepodważalny. Kulki poręczne optymalnej średnicy – waga jednej to 19 gram. Karty mają sztywniejszą gramaturę posłużą na bardzo długo. Klepsydra dość leciwa, ale spełnia swoje zadanie. Jakby się rozleciała, zawsze można użyć stopera bądź minutnika kuchennego. Newralgicznym elementem gry są sznurki do nawlekania. Sznurek dość miękki w fragmencie do nawlekania. Ja bym widziała sztywne rozwiązanie jak mają sznurówki do butów, ale być może autor przez to chce podnieść trudność gry. Gra naprawdę warta zakupu. Mile spędzony czas z rodziną jak również możliwość ćwiczenia pamięci bezcenne. Wraz z kolejnym poziomem trudności może się okazać, że wcale nie tak łatwo zapamiętać sekwencję kul. Śmiechu i adrenaliny mnóstwo przy tej zabawie jest mnóstwo!

Szczegóły:

Producent: Alexander
Minimalny wiek graczy: 3 lata
Minimalna ilość graczy: 2

Author

Witaj! Miło mi Cię gościć na moim blogu. Jest to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na radosny i pozytywnie wpływający na rozwój czas z dzieckiem. Jestem przewodnikiem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie oraz inspirujące widoki za oknem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Pozdrawiam Was serdecznie!

Napisz komentarz