Książka „Czytanki sylabowe z obrazkami” to interesująca propozycja dla dzieci w przedszkolu, wydana przez Papilon i napisana przez Annę Sójkę oraz zilustrowana przez Ole Krzanowską. Zawiera ona aż 96 stron, pełnych prostych opowiadań, które zostały podzielone na sylaby. Dodatkowo, niektóre wyrazy zostały zastąpione obrazkami, co stanowi ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie dla najmłodszych czytelników.

Książka do czytania sylabami dla 6 latka

Pięknie zilustrowana książka dla dzieci do nauki czytania

Metoda sylabowa, zastosowana w książce, jest skuteczną i najszybszą nauki czytania. Dzieci mają okazję zaznajomić się z podziałem wyrazów na sylaby oznacza to, że opowiadania w książce zostały napisane sylabami – pełne słowa są podzielone na kolorowe fragmenty (czarne i czerwone), aby ułatwić najmłodszym czytelnikom zrozumienie struktury językowej. Dodatkowo, zastępowanie niektórych wyrazów obrazkami stanowi doskonały sposób na wzbogacenie doświadczeń czytelniczych maluchów, a także zachęca do aktywnego uczestnictwa w lekturze.

Metoda sylabowa wspiera rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, a obrazki dodatkowo ułatwiają przyswajanie nowego słownictwa.

Książka do czytania dla przedszkolaka

Zaletą tej książki jest także fakt, że stanowi ona odskocznię od tradycyjnych książeczek do czytania, dając dzieciom chwilę wytchnienia od samych liter. To istotne, zwłaszcza w przypadku najmłodszych czytelników (3 latków jak również 5 latków), którzy jeszcze nie opanowali sztuki łączenia liter w słowa, istnieje cudowna opcja. Rodzic czytać, a przedszkolak, zamiast liter, intepretuje kolorowe obrazki. W krótkich bajkach pojawiają się m.in. uroczy smok, pachnące kwiaty, pracowite mrówki i mrowisko, kolorowe grzyby, zwinna wiewiórka, zwierzęta domowe, jak również krowa, ciekawska świnka, rezolutna biedronka czy mądra sowa. To niczym magiczna podróż przez krainę wyobraźni, gdzie każdy obrazek skrywa w sobie całą historię.

Czytanki sylabowe do czytania moja opinia

Czytanki sylabowe z obrazkami” to solidna propozycja dla najmłodszych czytelników, oferująca sylabowy sposób nauki czytania.

  • Twarda tekturowa oprawa z piękną okładką będzie znakomicie się prezentować w dziecięcej biblioteczce.
  • Na 96 stronach opisane jest 12 przyjemnych opowiadań z przesłaniem oraz morałem. Piękne ilustracje i papier kredowy to kolejny atut tej książki.
  • To co mnie również zachwyciło to wysokiej jakości tusz/druk, który nie wymagał ode mnie podczas czytania odsuwania książki od nosa. Widzę jednak zależność, że książki dla dzieci, w których strony wykonane są z papieru kredowego, są zazwyczaj bezzapachowe, co dla mnie, osoby bardzo wrażliwej na zapachy, robi różnicę.
  • Książka jest nie tylko edukacyjna, ale również przyjemna dla oka.

Dzieci, uczące się czytać, odnajdą tu nie tylko fascynujące opowiadania, ale i wyjątkowy sposób na rozwijanie umiejętności językowych. Kolorowe sylaby i urocze ilustracje sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. To nie jest zwykła książka, to magiczna przestrzeń, gdzie literki i obrazki wspólnie rozkwitają na korzyść malutkich odkrywców słów.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz