W świecie literatury dziecięcej istnieje postać niezwykle urocza i pełna ciekawości – Basia. To mała dziewczynka o wielkim sercu, która z zapartym tchem odkrywa tajemnice otaczającego ją świata

Jej życie jest pełne niespodzianek, spotkań i przygód, które zdają się być bardzo bliskie dziecięcym doświadczeniom. Bazując na codziennych sytuacjach, Basia staje się przewodniczką po emocjach, wiedzy i zabawie.

Basia książeczka dla dzieci

Co sprawia, że przygody Basi są tak wyjątkowe? Otóż, autentyczność. Basia nie jest postacią zmyśloną z dalekich krain czy z fantasy. To dziecko, które żyje tu i teraz, doświadczając tego, co znane i bliskie każdemu dziecku. Dzięki temu czytelnik czuje się jakby uczestniczył w życiu swojej koleżanki czy przyjaciółki. To właśnie ta bliskość sprawia, że książki o Basi są tak chętnie czytane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie. I my również dołączamy do grona fanów.

Basia i przegrywanie – umiejętność radzenia sobie z emocjami

Tytuł: Basia i przegrywanieWydawnictwo: HarperkidsPremiera: 2023-03-22
Autor: Marianna Oklejak, Zofia StaneckaIlustracje: Liczba stron: 24

„Basia i przegrywanie” to lekko emocjonująca historia z życia Basi, która tym razem uczy się radzić sobie z porażką podczas wspólnej gry z dziadkami i przyjaciółką. Książka ta w prosty sposób przekazuje dzieciom ważną lekcję o akceptacji przegranej, radzeniu sobie z emocjami oraz cieszeniu się z sukcesów innych. Książka ta, poprzez prosty, ale pełen ciepła sposób opowiedzenia historii, otwiera przestrzeń do rozmowy z dzieckiem na temat radzenia sobie z emocjami związanymi z przegraną. Gry to nie tylko rywalizacja, lecz także okazja do wspólnego spędzania czasu i nauki współpracy. Autorka zręcznie połączyła zabawę z nauką, tworząc książkę, która angażuje zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników.

Basia i zagadki wszechświata – Liście. Edukacja o liściach w zasięgu ręki

Tytuł: Basia i zagadki wszechświata. LiścieWydawnictwo: HarperkidsPremiera: 2024-03-13
Autor: Marianna Oklejak, Zofia StaneckaIlustracje:Liczba stron: 24

„Basia i zagadki wszechświata. Liście” to wyjątkowa opowieść o fascynacji przyrodą, którą przeżywa mała bohaterka, Basia. Autorka w ciekawy sposób ukazuje, jak zwykłe zjawiska przyrodnicze mogą być dla dziecka niezwykle intrygujące. Bazując na obserwacjach Basi, czytelnik odkrywa razem z nią tajemnice życia liścia i jego zmiany przez różne pory roku. Piękne ilustracje oraz prosta, zrozumiała dla dzieci narracja sprawiają, że książka ta będzie nie tylko przyjemną lekturą, ale także edukacyjnym doświadczeniem. Dodatkowo, zawarte informacje na temat budowy liścia i różnorodności gatunków drzew są ciekawym elementem poszerzającym wiedzę czytelnika.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz