Artykuł sponsorowany

Urodziny, święta, Mikołaj, Dzień Dziecka… okazji do wręczania prezentów jest wiele. Ale tu pojawia się problem, jakie prezenty kupić dla dziecka? Jakie będą odpowiednie, zwłaszcza dla maluchów takich jak czterolatkowie? Wielu rodziców, wychowujących czterolatków chętnie sięga po kreatywne zabawki czy zabawki konstrukcyjne. Czy jednak taki maluch będzie się nimi bawił? Co warto zatem kupić? Gdzie znaleźć właściwe produkty? Jaki jest maluch w tym wieku?

4 letnie dziecko ma swoje zdanie

Wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi, dlatego wiemy, jak ważne są zabawki, którymi można sprawić dziecku radość. Odpowiedzialni rodzice, szukający prezentu dla swojej pociechy, pozwalają jej także na kontakt z takimi produktami, które służą do rozwijania jego wiedzy, budują kreatywność dziecka, uczą go poznawania nowych i przydatnych rzeczy. Zabawki, służące nie tylko do czystej zabawy, ale także do nauki, rozwoju wyobraźni czy logicznego myślenia to wielka korzyść dla rozwoju dziecka.

Gdy jednak zastanawiamy się jaki prezent dla 4-latka kupić, musimy wiedzieć, jakie jest dziecko w tym wieku. Maluch chce być już samodzielny, zadaje dużo pytań, jest kreatywny, spostrzegawczy i sporo się rusza. Z drugiej strony, dzieci w tym wieku nie lubią ponosić porażek. Z powodzeniem możemy zakupić zabawki, uczące nowych umiejętności, a także zdolności myślenia logicznego, kreatywności czy skorzystać z zabawek rozwijających wyobraźnię.

Trzeba jednocześnie pamiętać, aby samodzielne zadania stawiane przed maluchem, nie były szybkie do rozwiązania lub zbyt trudne. Może to bowiem rodzic w dziecku frustrację, że zbyt szybko poradził sobie z zadaniem lub też nie może rozwiązać problemu.

Idealny prezent dla malucha – co kupić dziecku?

Zabawki dla 4-latka powinny być ciekawe i obejmować kilka kategorii. To już nie jest czas na proste gry czy układanki, ale takie rodzaje zabawek, które staną się wyzwaniem, jednocześnie zachowując zasady dobrej i ciekawej zabawy.

Można zatem kupić dziecku książki i książeczki w stylu Pytań i odpowiedzi, Map czy „Znajdź ….”. Wciąż sprawdzą się także gry planszowe takie jak Grzybobranie czy Operacja. Pożądane są także zabawki interaktywne jak np. Furby.

Dzieci w wieku lat 4 stają się same bardzo kreatywne, dlatego warto kupić pomoc plastyczne takie jak sprytna plastelina Play Do czy magiczne układanki. Maluch ciekawy świata na pewno będzie zadowolony z zabawek edukacyjnych jak lornetka, mikroskop czy eksperymentów dla maluchów. Z drugiej strony, dla małych konstruktorów, idealne będą zabawki konstrukcyjne takie jak kulodrom czy klocki lego.

By rozwijać motorykę malucha, można też zdecydować się na zabawki ogrodowe takie jak minigolf, drążek gimnastyczny dla dzieci oraz klasyczne dwie bramki i piłkę. A po wyczerpującej zabawie, zainwestuj w zabawki do kąpieli np. płetwę, rurki do przelewania czy puzzle do kąpieli.

Jeśli chcesz obdarzyć prezentem 4-latka – stoi przed tobą nie lada wyzwanie. Z drugiej strony, na rynku znajdziesz szeroki wybór zabawek dostosowanych do każdego dziecka w naprawdę dobrych cenach, o wysokiej jakości wykonania i takich, które są bezpieczne dla dziecka. Zwracaj także uwagę, czy zakupione produkty są atestowane. Dobrze jest również wybierać zaufanych producentów.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz