Rysowanie zwierząt i postaci może być trudne dla młodszych dzieci, ale nie niemożliwe, zwłaszcza jeśli mogą uczyć się poprzez rymowanki i banalne wskazówki. Książki do nauki rysowania dla dzieci ułatwiają im wizualizację i narysowanie na kartce poszczególnych elementów, z których stworzą docelowy rysunek.

Elementarz rysowania i malowania dla dzieci.

Dzięki elementarzowi rysowanie nie będzie miało tajemnic. Wesołe rymowanki i szczegółowe opisy ułatwiają zrozumienie zasad rysowania. Wykorzystując znajomość figur geometrycznych, mały artysta będzie mógł narysować traktor, kwiaty, lalki, księżniczki, czarownice czy zwierzęta. Dla fanów dinozaurów również jest specjalne miejsce w elementarzu.
Nie mam talentu do rysowania, ale dzięki tej książce moja kreska nabiera przyjemnej dla oka miękkości, a efekt końcowy jest zadowalający. Widzę też duże postępy w rysowaniu Z. Elementarz świetnie przygotowuje dzieci poprzez zaproponowane ćwiczenia ręki oraz wyobraźni. Kreślenie pętelek, kółeczek czy figur geometrycznych fenomenalnie przygotowują ruchy dłoni i utrwalają nabyte już umiejętności rysowania.

Rysowanie krok po kroku. Koty, żaby i inne zwierzęta

Pokazuje jak krok po kroku namalować psa, kota, krokodyla i wiele innych zwierząt. Pięknie wykonana książka będzie doskonałym przewodnikiem do tworzenia artystycznych rysunków. Warto zaznaczyć, że książka jest również zeszytem, który pozwala na rysowanie zwierząt na sąsiedniej stronie. Większość zwierzątek można narysować w 6 krokach. To wyjątkowa pozycja zdecydowanie dla starszych dzieci, które lubią bawić się sztuką i mają zapał do ulepszania swojego warsztatu.

Obie książki kupiłam w prezencie gwiazdkowym i jestem nimi zachwycona. Nie mam dużego doświadczenia z tego typu poradnikami, ale wydają mi się one ciekawymi i wartymi uwagi książkami. U nas ryza papieru jest zawsze doskonałym prezentem, produkcja abstrakcyjnych malowideł jest imponująca, a teraz jestem pewna, że dojdą jeszcze ciekawe postacie i zwierzęta.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz