Książeczkę dotykam, poznaję ŁĄKA otrzymaliśmy w prezencie i muszę przyznać, że książeczka ma potencjał. Jest bardzo ciekawa i działa stymulująco. Świetny pomysł z silikonowymi wstawkami. Na dziesięciu barwnych stronach maluszek odnajdzie wesołe zwierzęta zamieszkujące łąkę. Jedynie mam dwie uwagi, obok których przejść obojętnie nie mogę.

Zalety książeczek sensorycznych

Dokładnie tak! Łąka. Dotykam, poznaję jest książeczką sensoryczną która stymuluje malutkie paluszki dziecka tym samym aktywizując zmysł wzroku i dotyku. Na każdej podstronie znajdziemy barwny rysunek oraz doskonale wkomponowaną silikonową wstawkę. Kolorowe obrazki i różnorodne faktury dostarczają dziecku świetne wrażenia sensoryczne. Tutaj też dochodzi pozytywny aspekt utrwalania kolorów oraz wzbogacanie słownictwa. Ciekawie opisane obrazki w formie zapytań wymagają od starszego dziecka uwagi i skupienia. Ogromnym atutem jest wykonanie ze sztywnego kartonu. Więc posłuży na bardzo długie miesiące. Choć obrazki nie do końca są w mojej ulubionej kresce to jednak są bardzo miłe dla oka i każdemu dziecku gwarantuję, że się spodobają. I zachęci malca do eksploracji i poznania brzuszka żabki, piórek bażanta i wielu innych zwierzątek zamieszkujących łąkę. To dobry początek do pobudzania wyobraźni ja również kreatywności naszego dziecka.

Książka sensoryczna dla dzieci

Pewnie jesteście ciekawi co mi się nie podoba. Nie podoba mi się przede wszystkim to, że książeczka mająca silikonowe wstawki już od strony tytułowej nie jest ochronnie zafoliowana. Niestety silikon bardzo mocno przyciąga do siebie kurz oraz paprochy. Już w momencie wręczania pierwsza strona książeczki nie prezentuje się świeżo. Ja doskonale sobie zdaje sprawę z problemu jakim jest nadmiar używania foliowych opakowań, ale problem głównie jest w złym sortowaniu i nadmiernym wyrzucaniu nie tam gdzie trzeba. W następstwie tej niefrasobliwości zaśmiecane są: łąki, akweny wodne i niejednokrotnie korony drzew. Ale biorąc pod uwagę, że to są produkty dedykowane najmłodszym ze względów czysto higienicznych powinno się je w jakiś sposób zabezpieczać.

Dotykam. Poznaję Łąka opinie

Książeczka bardzo fajnie się prezentuje. Solidny karton jak wspomniałam wcześniej posłuży na miesiące jak nie lata. Ciekawa koncepcja wzbudzająca zainteresowanie dziecka od pierwszych chwil. Każda kolejna strona prezentuje inną fakturę silikonowych wypustek. Dotykam. Poznaję dedykowana dzieciom powyżej 3 roku. W moim odczuciu pod opieką rodzica ta książeczka jest doskonała dla ciekawych niemowlęcych rączek czy rezolutnego dwulatka. Cena książki kupowana stacjonarnie oscyluje w cenie 29.90. W sklepach online można nabyć już w cenie 16 złotych plus koszta wysyłki. W serii możemy dokupić: Las, Morze, Pojazdy.
Wydawnictwo: AWM Agencja Wydawnicza.
Wymiary książęczki: 32 x 180 x 181
Autor: Anna Gensler
Seria: Dotykam Poznaję.

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz