Kilka dni temu napisałam recenzję gry Robaczki smart games. Kontynuując mój zachwyt nad modelem gry, jak i wykonaniem, przychodzę z recenzją kolejnych dwóch gier, które doskonale wypełniają nie tylko luźny czas w ciągu dnia.

Gra logiczna dla 5 latka

Arka Noego oraz Królicza Norka firmy Smart Games w tym roku były elementem mikołajkowego prezentu. Przede wszystkim to zabawne i wciągające gry logiczne dla dzieci, ale także całej rodziny.

Magnetyczna gra logiczna Arka Noego to współczesna pomoc Noemu w uratowaniu zwierząt przed potopem!

Zasady gry: Kolorowe płytki ze zwierzętami muszą być ułożone parami i w taki sposób, aby zwierzęta tego samego gatunku sąsiadowały ze sobą. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że zwierzęta nie mogą być ułożone do góry nogami ani na bokach. Zwierzęta muszą być zwrócone łapkami do dna arki.

Jak grać w arka Noego smart Games? To bardzo proste:

  • wybierz zadanie i umieść na planszy łodzi zwierzęta zgodnie z ilustracją w zadaniu.
  • Uzupełnił planszę łodzi pozostałymi kolorowymi płytkami ze zwierzętami, tak aby zwierzęta się ze sobą stykały i były prawidłowo skierowane względem dna łodzi.
  • Jedno zadanie jedno właściwie rozwiązanie – pamiętaj o tym.
Arka Noego rozwiązanie zadania nr 5

Gra Arka Noego Smart Games składa się z: 48 zadań o różnym stopniu trudności (starter, junior, expert oraz master), 10 magnetycznych puzzli z barwnymi ilustracjami zwierząt. Ponadto książeczka zawiera również prawidłowe rozwiązania zadań.

Magnetyczne gry logiczne dla dzieci

Królicza norka to gra logiczna, która wymaga od gracza stworzenia podziemnej przestrzeni dla borsuka, rodziny królików i lisa. Niestety, wbrew pozorom nie jest to łatwe, gdyż miejsca jest niewiele, a każde ze zwierząt chce mieć własną norkę z wyjściem.

Królicza norka smart games jak grać:

  • Wybierz zadanie i umieść na planszy zwierzątka zgodnie z ilustracją zadania.
  • Brązowe płytki imitujące ziemię musisz umieścić tak, aby stworzyć odrębne norki dla zwierząt z osobnym wyjściem. Wyjątkiem jest rodzina królików, która może być cała w jednej norce.
  • Jedno zadanie = jedno prawidłowe rozwiązanie.

Gra Królicza norka składa się z: 48 zadań (różne stopnie trudności) oraz 9 magnetycznych płytek ( 6 zwierzątek i 3 fragmenty ziemi)

Najlepsze gry magnetyczne dla dzieci opinie

  • Gry Smart Games Robaczki, Arka Noego, Królicza norka dedykowane są dla jednego gracza i śmiało można je zaliczyć jako mądre zabawki dla 5 latka.

Nie będę ukrywać, że Arka Noego, Królicza norka i Robaczki to gry, które do tej pory najbardziej mnie zachwyciły z sektora poręcznych gier logicznych dla dzieci z elementami magnetycznymi. Znakomita konstrukcja gier, przejrzyste zasady i przyciągająca wzrok grafika przykuwają uwagę zarówno dzieci jak i dorosłych. Jakość wykonania gier jest na najwyższym poziomie. Trwałe plastikowe elementy z kolorowymi ilustracjami z pewnością wystarczą na miesiące jeśli nie lat kreatywnej zabawy.

Gry dedykowana dla 5 latków i starszych posiadają 48 łamigłówek o różnym poziomie trudności, dzięki czemu gracze w każdym wieku mogą czerpać z tej gry radość. Gra jest łatwa w obsłudze, a jej instrukcje są bardzo proste i zrozumiałe.

Polecam gry smart games dla wszystkich miłośników gier logicznych, którzy szukają wyzwania i zabawy. Jest to świetna gra, która pomoże ćwiczyć umysł, rozwijać swoje umiejętności logiczne, a także wspierać radzenie sobie z napotkanymi problemami. Ponadto jej praktyczna budowa sprawia, ze sprawdzi się idealnie w trakcie dłużącej się podróży samochodem lub samolotem. Jeśli w najbliższym czasie planujesz wyjazd i nie wiesz jak wypełnić czas sobie i dziecku, to koniecznie powinieneś sięgnąć po magnetyczne gry logiczne dla dzieci. Dzięki magnesom elementy zgubią się znacznie później lub wcale. Takie zabawki dla 5 latka bardzo lubię!

Podsumowanie:
Nazwa
Smart games Arka Noego oraz Smart Games Królicza Norka
Kategoria: magnetyczna gra logiczna dla dzieci, magnetyczna gra podróżna dla dzieci
Przedział wiekowy: gry dla dzieci od 5 roku życia

Autor

Witam, mam przyjemność powitać Cię na moim blogu. Jestem opiekunem psa terapeutycznego. Ponadto uwielbiam dobre jedzenie i inspirujące widoki za oknem. Rolinko to miejsce, w którym dzielę się pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem. Rozgość się – będę niezmiernie wdzięczna za dobre słowo w komentarzu jak również konstruktywną krytykę. Każda opinia motywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam!

Napisz komentarz