Jedzenie dla dzieci w słoiczkach to dobry sposób na urozmaicenie codziennych posiłków dziecka. Mogą stanowić zdrowe uzupełnienie diety, ponieważ często są mieszanką owoców przetartych razem z warzywami, a ich delikatny smak jest łagodny i przyjemny dla małych konsumentów.
W momencie kiedy rodzice rozpoczęli stopniowe rozszerzanie diety niemowlaka, słoiczki dla niemowlaka sprawdzą się doskonale. Nie dość, że mogą one zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka, to są one także sposobem na oszczędzenie cennego czasu rodziców, ponieważ są one proste w przygotowaniu.
Przed podaniem posiłku dziecku, należy podgrzewać słoiczki w kąpieli wodnej, mieszając zawartość co jakiś czas. Gotowe danie powinno mieć temperaturę pokojową. Podczas karmienia małych dzieci powinniśmy używać czystej łyżeczki.
- Słoiczki dla niemowlaka – czym kierować się przy wyborze słoiczków?
- Jedzenie ze słoiczków – element rozszerzania diety dziecka
1. Słoiczki dla niemowlaka – czym kierować się przy wyborze słoiczków?
To, kiedy możemy zacząć stosować w diecie dziecka słoiczki zawierające gotowy posiłek zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Pamiętaj, że do szóstego miesiąca życia dziecko powinno być karmione piersią i dostawać mleko matki lub mleko modyfikowane. Nie należy więc sugerować się informacjami od producenta o tym w jakim wieku dany produkt powinien być dziecku podany. Niektóre dzieci będą gotowe na rozszerzenie diety w czwartym miesiącu życia, a inne kilka miesięcy później.
Planując rozszerzenie diety niemowląt o nowe posiłki ze słoiczka, powinniśmy także wiedzieć, że nie zawsze należy ufać rekomendacjom na etykietach oraz oznaczeniom świadczącym o naturalności produktu. Często bowiem informacje te nie idą w parze z zawartością słoiczka.
Sprawdź przede wszystkim skład posiłków. Najlepszym wyborem będą te, które nie zawierają dodatku soli, ani cukru. Należy też zwrócić uwagę, czy posiłek nie zawiera wypełniaczy w postaci soków owocowych, mąki, czy skrobi. Takie produkty nie zasługują na Twoją uwagę. Staraj się także tak dobierać posiłki, żeby wśród nich były takie z kawałkami jedzenia, które dziecko nauczy się gryźć.
2. Jedzenie ze słoiczków – element rozszerzania diety dziecka
Rodzice często zastanawiają się jaki rodzaj jedzenia jest zdrowszy dla dziecka. Czy będą to słoiczki dla niemowląt, czy może domowe jedzenie? W tej kwestii trudno o odpowiedź, która definitywnie rozwieje wątpliwości. Każda z tych opcji ma swoje zalety oraz wady.
Ważne, by przygotowując dziecku domowe obiadki sięgać po produkty z rolnictwa ekologicznego. Daje nam to większe bezpieczeństwo i pewność, że warzywa i owoce, które będziemy przygotowywać nie zawierają szkodliwych substancji.
Jeżeli zaś chodzi o słoiczki dla niemowlaka ich atutem jest fakt, że zanim trafią w nasze ręce, zostają one solidnie przebadane. Sprawdzana jest jakość oraz czystość, a zanim słoiczki dla dzieci trafią do sprzedaży muszą spełnić szereg wymagających norm. To jednak chroni je przed ewentualnym rozwojem bakterii, a my możemy być spokojni o to, że nie słoiczki nie są zanieczyszczone.
Dodatkową ich zaletą jest pochodzenie składników, które trafiają do słoiczków z upraw kontrolowanych. To znaczy, że muszą spełniać konkretne wymagania w kwestii jakości.
Słoiczki dla dzieci to zdecydowanie dobra alternatywa dla domowych posiłków, jednak nie możemy ulegać hasłom reklamowym, a polegać na własnym rozsądku i wybierać te słoiki, które nie zawierają soli, cukrów oraz niepotrzebnych zapychaczy.